Sayfa 92/147 İlkİlk ... 42829091929394102142 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Selam
    Ise bi de olumlu tarafindan bakalim. Borclanma yoluna gireceklere icin tereddut kalmadi artik. Minimumdan oder gecerler. Onu yaparken bile iyi hesap yapmak lazim. Alinacak emekli maasina degecek mi diye. Esimin 7 yili var daha. Zamaninda ust dilimden hesaplayinca degmeyecegini dusunup vazgecmistik.

2. Tekrar selam,
    Konumuz ile ilgili bir durum ortaya cikti haftasonunda. Malum Honda'nin fabrika kapatmasi.
    Siz boyle bir durumda olsaniz ne yapardiniz. 48 aylik ikramiye aldiginizi varsayalim.

https://www.haberturk.com/fabrika-ka...209849-ekonomi

3. 48 değil 480 maaş da olsa para hic bir şeydir. Hazıra dağ dayanmaz. Bu ikramiyeleri alan kişiler o veya bu şekilde çalışmak zorunda, akıllı olanlar para hiç yokmuş gibi davranır yatırımını yapar artık aklı neye basiyorsa evse ev arsa ise arsa altın ise altın faiz ise faiz borsa ise de borsa. Kriptoya koyan bile çıkmaz mı çıkar.

Sonra yine çalışmak zorundasın malesef.

4800 maaş olsa işler değişir bak o ayrı
     Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Tekrar selam,
    Konumuz ile ilgili bir durum ortaya cikti haftasonunda. Malum Honda'nin fabrika kapatmasi.
    Siz boyle bir durumda olsaniz ne yapardiniz. 48 aylik ikramiye aldiginizi varsayalim.

https://www.haberturk.com/fabrika-ka...209849-ekonomi
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    Voba asla bulaşmamak lazım.Vob, felakettir,pişmanlıktır.

Ama hisse senedi çok güzel yatırımdır.Mutlaka global piyasa,bıst100 de uygun ortam olduktan sonra UYGUN HİSSELER(en az 5 tane) ALINMALI.

bıst100 uygun değilse hiç bir hisseye yaklaşmak doğru değil.

yılda bir kere 6 aylık zamanda %50/70 kar çok olağandır.Tabi ki sermeye güçlü ise bu rakamlar çok tatmin edici olur.

15 yıldır vobda, her gün aktif işlem yaparım.yakın zamanda vobu tamamen bırakarak,daha sakin ,huzurlu bir hayat için sadece bu yöntemle devam etmeyi düşünüyorum.

VOBDA huzur yok.Gece kalkıp futureler bak,sabah 8 de piyasaya bak...

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    ...

Selam,
    Yasa bagli olarak calismak zorunlulugu yuksek evet. Is bulmak da kolay degil maalesef. 2014 yilinda calistigim fabrikanin 5 yil sonra kapatilacagi aciklandiginda hemen is aramaya koyulmustum (inanilmaz spesifik bir uzmanlik alanim var). Yaklasik 1 yil Turkiye'de torpil vs kullanmadan kariyer.net uzerinden bogustum. Sonra yine ayni firmanin ABD ayagindan teklif geldi de pacayi yirttim. Yoksa vaziyet hos olmayacakti. 2016'nin ilk is gunu ise basladim. Sonrasinda zaten carsi karisti...

6. Sen de böyle diyorsan, biz me yapalım başkan

Viop ne olduğunu bilerek işlem yapan için bence bulunmaz nimet. Ama riskli kullanımda da batış kaçınılmaz.

Hesapların %70 i zararda. Karda olanların da %90 i anlamlı kazanç elde edememiştir.

%3 e girmeye çalışıyorsunuz. Herkes yapamaz kolay iş değil.
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Voba asla bulaşmamak lazım.Vob, felakettir,pişmanlıktır.

Ama hisse senedi çok güzel yatırımdır.Mutlaka global piyasa,bıst100 de uygun ortam olduktan sonra UYGUN HİSSELER(en az 5 tane) ALINMALI.

bıst100 uygun değilse hiç bir hisseye yaklaşmak doğru değil.

yılda bir kere 6 aylık zamanda %50/70 kar çok olağandır.Tabi ki sermeye güçlü ise bu rakamlar çok tatmin edici olur.

15 yıldır vobda, her gün aktif işlem yaparım.yakın zamanda vobu tamamen bırakarak,daha sakin ,huzurlu bir hayat için sadece bu yöntemle devam etmeyi düşünüyorum.

VOBDA huzur yok.Gece kalkıp futureler bak,sabah 8 de piyasaya bak...

7. Benim için 250 maaştan sonra hayat değişir

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    48 değil 480 maaş da olsa para hic bir şeydir. Hazıra dağ dayanmaz. Bu ikramiyeleri alan kişiler o veya bu şekilde çalışmak zorunda, akıllı olanlar para hiç yokmuş gibi davranır yatırımını yapar artık aklı neye basiyorsa evse ev arsa ise arsa altın ise altın faiz ise faiz borsa ise de borsa. Kriptoya koyan bile çıkmaz mı çıkar.

hocam ne yaptın 480 maaş 40 yıllık çalışma demek, zaten çoğumuz 30 yıl civarı aktif çalışacağız.

diğer yandan olaya maaş gözüyle baktığımız için zihnen fakiriz zaten kaçışı yok.

benim kardeşim maaşlı çalışandı kendi iş kurdu aylık geliri şu an 3 katına çıktı, hala da yerinde durmuyor gelirini artırmak için bayilik falan almaya çalışıyor.

bana kalsa maaşım üç katına çıksa 5 yıl erken işi bırakırım diye hesap yaparım zihniyet farkı işte.

zaten alt mesajlarda arkadaşlar da x maaş bana yeter vs. diye yazmışlar

Sayfa 92/147 İlkİlk ... 42829091929394102142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •