Sayfa 926/1003 İlkİlk ... 426826876916924925926927928936976 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,401 - 7,408 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by İlker. Yazıyı Oku
    Tebrik ederim. Stratejinizi merak ediyorum sakıncası yoksa üstüne konuşabilir miyiz ? Dolar ve endeks aynı yönlü işlemler bana iç açıcı gelmedi.
    Teşekkür ederim. Yalnız şu an aynı yönde değil biri uzun biri kısa. Dün Sn thebigshort koruma amaçlı ters yönlere açıyorum diyince ona istinaden yazdım. Koruma amaçlı aynı yön bana daha mantıklı geliyor diye.

Ben şu an öyle bir niyetle işlem yapmıyorum. Grafikte gördüklerime yöneliyorum. Ama aynı yön olması içimi rahatlatıyor. Mesela şu an usdtry de uzun pozisyonum olsaydı kendimi daha rahat hissedecektim

Vay arkadaş
    Ben pes edince sattılar.
    Dün gece yeni sistem yapmıştım.
    Dowa h4 te sat veriyordu.
    Hadi len dedim yattım.
    Çalıştı bu sefer.
    Bu dönüş başlangıcı olabilir

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Vay arkadaş
    Ben pes edince sattılar.
    Dün gece yeni sistem yapmıştım.
    Dowa h4 te sat veriyordu.
    Hadi len dedim yattım.
    Çalıştı bu sefer.
    Bu dönüş başlangıcı olabilir
    Helal olsun abi. Sistem sat vermeyince sat verecek sistem mi yapıyorsun.

Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Yalnız şu an aynı yönde değil biri uzun biri kısa. Dün Sn thebigshort koruma amaçlı ters yönlere açıyorum diyince ona istinaden yazdım. Koruma amaçlı aynı yön bana daha mantıklı geliyor diye.

Ben şu an öyle bir niyetle işlem yapmıyorum. Grafikte gördüklerime yöneliyorum. Ama aynı yön olması içimi rahatlatıyor. Mesela şu an usdtry de uzun pozisyonum olsaydı kendimi daha rahat hissedecektim
    dolar ve endeks pozlarını beraber açıyorsanız bir fikir: endeks fiyatlamasına "xu030 / $" olarak bakarsanız daha doğru olur. bu mantığa göre endeks ve dolar ters pozisyonda olmalı.. yani, mesela, $ değerlenirse endeksin düşmesini beklersin.. diğer tüm koşullar aynıyken.. veya $ herhangi bir nedenle değersizleşirse endeksin artmasını beklersin.. ama tüm bunlar bir günde olmaz.. bir zamana yayılır bu hareketleri bütün biçimde görmek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Tebrikler...
    Teşekkürler bozkurt abey bu ekgyo fincan kulp yapmıştı dün. Ondan mı düşmüyor acep. Bir ekgyo cu olarak sana sorayım

6.  Alıntı Originally Posted by wadecan Yazıyı Oku
    Beni de o tedirgin ediyor.

Yarına yer mi açıyorlar diye.
    Şant Manukyan
    @SantManukyan
    ·
    5s
    Gunaydin, FOMC bugun basliyor, bekledigim bir karar degil ancak tek bir konu tum fiyatlamalari kalici etkileme potansiyeline sahip: getiri egrisi kontrolu

Bu abi fedcidir yıllarca fed bagimsiz oyle yapar boyle keser dediler

Bugun bunu yazmis 1 kere tutturur umarim

7. spot tarafı ilk hedef 107,500 sonrası 104,000 vadelinin kıçı başı oynadığı için tam rakam tutmuyor.

şu anda endeks 30 tl cinsinden fiyatlanıyor..

yani "xu030 şu an 126800" diyoruz mesela..

bu gerçekte "xu030 / tl = 126800" demek..

bahsettiğim dolar cinsinden endeks mantığı ise:

(xu030 / $) = (xu030 / tl) / ($ / tl)
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 926/1003 İlkİlk ... 426826876916924925926927928936976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •