Sayfa 929/1003 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,425 - 7,432 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Ben evden para falan kazanamadım. Şu kadar eder bu kadar eder diye emlakçıya verdiğim evler de hiç o paralara gitmedi zaten. Mevduat bazlı da baktım, döviz bazlı da ayrıca kiracı vs. çekilecek çile değil. Tercihler değişebilir tabi.

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    bana göre gayrımenkul için de aynı şey geçerli... en kötü 500/600 bin lirayı bir eve bağlamaktansa 2000 liraya kirada oturmak çok daha mantıklı... demirbaş aidatı, vergi gibi kalemleri ev sahibine yüklemiş oluyorsunuz ayrıca.
    Aynen

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Türkiye'de oturacağın evi alacaksın ben onu bilirim. Fonlar ve yatırım araçları dün ve bugün yaşandı yarını bilmiyoruz ki burası Türkiye.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4. o zaman bir anket yapalım haydi

https://www.strawpoll.me/42731421

5.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, yaptığım bir simülasyon göre araca 350K bağlayıp, her yıl kasko, bakım MTV ödemek yerine o parayı fona yatırıp aynı aracı aylık 5Kdan kiralamak daha mantıklı geliyor ama sizlerin de fikrini almak istedim
    gider kalemi olarak vergiden de dusuluyor sanirim

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    o zaman bir anket yapalım haydi

https://www.strawpoll.me/42731421
    Kira miktarı, satin alma bedelinin mevduat getirisinin yarısını geçmiyorsa kirayi tercih ederim

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    525k yı o gün iyi bir fona bağlamış olsan ve kirada oturuyor olsaydın şu an kaç paran olurdu peki?
    Bu düşünce tarzı tamamen sanal bir varsayıma dayanıyor. Çünkü hiçbir fonun ileriye doğro belli bir getiri garantisi yoktur. Yaşın genç ise zamanla takip edersen öğrenirsin.

8.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bu bakis bence pek dogru olmayabilir. oyle olsaydi insanlar yapardi zaten.
    dostum hisse yukselmek araba fiyati yukselmek demektir. sen o arabayi bugun 350 alabilirsin eger 3 yil sonra ne kadar fiyati?
    her sey kar degil elbet bencee.

P.S. Turkiyede araba elbette ki cok pahali gercekten
    Yıllık %50 getiri sağlayabilen bir fon sepetinde 175K artın olur. 60Ksını kiralamaya verdin. 115K artar mı araç fiyatları 1 yılda? Bu arada hesabı yaparken aylık %2 getiri üzerinden yaptığımı belirtmek isterim. Bunun altında zarar edilebilir elbette

Sayfa 929/1003 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •