Sayfa 93/999 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    dolar demiyelim de. döviz diyelim.

dövizin yani yabancı paranın TL karşındaki gevşemesi iyidir.

nitekim;

piyasada çalışanlar çok iyi bilir;

TL değer kaybedersen yurtdışı alıcılar / müşteriler fiyat indirimi isterler.

yani;

kambiyo farkından para kazanma çok kısa sürelidir.

Eğer TL değerlenirse yani sizin tabirle dolar düşerse faizler düşer, yatırımlar artar, hem sıcak hem de soğuk para girer, ülke büyür, insanların refah seviyesi artar falan filan fıstık tulumba leblebi şekeri..

ytd.

syg,
    Bu arada benim burada "çok sıkı"dan kastım olması gerekenin çok üzerinde olması. Yoksa mevcut konjonktür sıkı para politikası gerektiriyorsa, seviyeyi oraya getirmek "çok sıkı" olarak değerlendirilmemeli bence.

Piyasada çalışmıyorum bu nedenle o konuda yorum yapamam.

"faizler düşer, yatırımlar artar, hem sıcak hem de soğuk para girer, ülke büyür, insanların refah seviyesi artar falan filan fıstık tulumba leblebi şekeri.."
    Şurada bahsettiğiniz durum TL'nin değerlenmesinden çok daha geniş çaplı hamleler sonucu olabilecek bir şey bence.

Bunun dışında TR değerli mi olmalı yoksa ucuz TL ile ihracat odaklı Avrupa'nın Çin'i mi olunmalı.. bu sorular ekonomi öğrencisi olsam da benim makro bilgimi aşıyor. O nedenle değerlendirme yapacak varsa okumak isterim.

2.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Falan fıstık tamamda tulumba leblebi şekeri ne oluyor ??

Logodaki resim kim üstad bu arada

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ronaldonun takım arkadaşı

bir zamanların efsanesi

The Castelli.

once upon a time..

syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu arada benim burada "çok sıkı"dan kastım olması gerekenin çok üzerinde olması. Yoksa mevcut konjonktür sıkı para politikası gerektiriyorsa, seviyeyi oraya getirmek "çok sıkı" olarak değerlendirilmemeli bence.

Piyasada çalışmıyorum bu nedenle o konuda yorum yapamam.

Şurada bahsettiğiniz durum TL'nin değerlenmesinden çok daha geniş çaplı hamleler sonucu olabilecek bir şey bence.

Bunun dışında TR değerli mi olmalı yoksa ucuz TL ile ihracat odaklı Avrupa'nın Çin'i mi olunmalı.. bu sorular ekonomi öğrencisi olsam da benim makro bilgimi aşıyor. O nedenle değerlendirme yapacak varsa okumak isterim.
    yuanın yıllara sari seviyesine bak.

son 25 yılda ne olmuş ?

bunun dışında çin bambaşka bir örnektir.

işte bunlar hep bu copy paste bilgilerden oluyor.

çinin nüfusuna bak, yüzölçümüne, dünya haritasındaki yerine, tarihine bak incele.

sonra siyasi rejimine bak. demografik yapısına, insanların hayata bakışına bak.

daha da sonra şunu bil;

çindeki firmaların arkasında kapı gibi devlet var. dara düştümü devlet hop destek atar, parası mı takılır hop destek gelir..

hindistan geliyor diyoruz ya, hindistanın nüfusuna bak, yüzölçümüne, halkın yaşam tarzı bunlara bak..

bende iktisat öğrencisiydim, master yaptık doktora yaptık, özelde kamu da heryerde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz..

ama hala öğrenciyiz..

öğrenci olmak iyidir.. ama asla ve asla ezberleyerek değil, tefekkür ederek öğren.

syg,

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    reis sen krizde halkbank almıştın, onu sattın mı ?
    Tutuyorum hala ..10 liraya yaklaşırsa satarım o civardan üstadım

5.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    ronaldonun takım arkadaşı

bir zamanların efsanesi

The Castelli.

once upon a time..

syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    yuanın yıllara sari seviyesine bak.

son 25 yılda ne olmuş ?

bunun dışında çin bambaşka bir örnektir.

işte bunlar hep bu copy paste bilgilerden oluyor.

çinin nüfusuna bak, yüzölçümüne, dünya haritasındaki yerine, tarihine bak incele.

sonra siyasi rejimine bak. demografik yapısına, insanların hayata bakışına bak.

daha da sonra şunu bil;

çindeki firmaların arkasında kapı gibi devlet var. dara düştümü devlet hop destek atar, parası mı takılır hop destek gelir..

hindistan geliyor diyoruz ya, hindistanın nüfusuna bak, yüzölçümüne, halkın yaşam tarzı bunlara bak..

bende iktisat öğrencisiydim, master yaptık doktora yaptık, özelde kamu da heryerde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz..

ama hala öğrenciyiz..

öğrenci olmak iyidir.. ama asla ve asla ezberleyerek değil, tefekkür ederek öğren.

syg,
    Teşekkür ederim. Copy-Paste bilgiden oluşmuyor aslında çünkü ben bu iki görüşten herhangi birini savunmadım. Yalnızca iki uç nokta var ve hangisi doğru bilmiyorum, beni aşar dedim.

Bu kadar akademik çalıştıysanız biliyorsunuzdur mevcut ana akım iktisat eğitimi bu tarz reel ve özellikle makro bazlı reel konularda değerlendirme yapacak şekilde yetiştirmiyor malesef.

7. Döviz. borsa derken altının ons'u akşam akşam uçtu.1310 dolar olmuş.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Döviz. borsa derken altının ons'u akşam akşam uçtu.1310 dolar olmuş.
    dxy bu şekilde devam ederse, onsu biraz daha yukarda görmeye devam edebiliriz..

ytd.

syg,

Sayfa 93/999 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •