Onemli Gunler Banner
Sayfa 93/992 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    26/4/2029 kupon faizi %7,625 getirisi %7,72
    ve/veya
    14/2/2034 kupon faizi %8 getirisi %7,68

80 bin dolarlık alımla beyan altı kalmayı planlıyorum. usd önümüzdeki senelerde uçuk rakamlarda olmazsa tabi.
    Baska hic bir geliriniz yok ise o sinir gecerli, yoksa direk miktar ne olursa olsun beyan ediliyor.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by TRON Yazıyı Oku
    Eski müşteri için mi
    19.50 idi eski müşteriye
    benim mt devamlı yeni kampanya tanımlıyor çalıştıysanız mt ile görüşün derim

Alıntı Originally Posted by mevduat Yazıyı Oku
    2 gün önce 4,41 vakıfbank aldım, 30/04 vadeli 4,49 viop short yaptım. Manuel takip etmek aslında çokta zor değil, şöyle ki; banka mevduat faizini baz almak gerekirse(kurbağa ürkütmek için), 22 günlük mevduat getirisi örn: 100.000 adet hisse için:4,41*100.000*22*21*0,85/36500 =4750.tl olurdu,
    yaklaşık 1000 tl alsat işlem komisyonları maliyetimiz (Bu kişiye ve kuruma göre artıp azalabilir).
    (4,49-4,41)*100.000=8.000TL arbitraj karı -1.000=7.000.TL nihai kar.
    22 günde 7.000-4.750=2.250.TL kar
    2.250/4.750=0,47 mevduata göre %47 fazla kazanç
    mevduat karşılığı ne olur.21*1,47= %30,87.

Sabah vadeye kalan güne göre ve alacağınız hisse senedinin fiyatına ve adetine ödeyeceğiniz miktarın mevduat getirisini hesaplayın yukarıda 4750tl
    ödeyeceğiniz komisyonu hesaplayın yukarıda 1000 tl
    toplam 5750tl üzeri getiri kara geçirir, ama nekadar fark tatmin eder ona göre karar verirsiniz.

ayrıca bugün rahatlıkla 6 tl arbitraj farkı vardı vadeye 20 gün var.
    tabi bu hesap kapanışı kafa kafa ya yaptığınızda realize olmuş olacak, arada fark olursa karı azaltacaktır. 6 fark için yapmak bu nedenle dezavantaj yaratabilir. tebrik ederim, spot da hisse almak sorun değil de, viop da 1000 adet almak kolay iş değil.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Baska hic bir geliriniz yok ise o sinir gecerli, yoksa direk miktar ne olursa olsun beyan ediliyor.

Syg,
    Sayın dudu, 1 yılı aşmayan dolar eurobondu alacağım yada Burgan dijital %4 faize transfer edeceğim
    Sizce 1 yılı aşmayan eurobond almak mi daha iyidir? Yoksa burgan %4 dijitale geçmek mi

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    sn dudu toplam 40 bini geçince beyan edilmesi gerekmiyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    tabi bu hesap kapanışı kafa kafa ya yaptığınızda realize olmuş olacak, arada fark olursa karı azaltacaktır. 6 fark için yapmak bu nedenle dezavantaj yaratabilir. tebrik ederim, spot da hisse almak sorun değil de, viop da 1000 adet almak kolay iş değil.
    Ben bu konuyu biraz inceledim ancak benim tarafımda flu olan şeyler var. VİOP'ta pay vadeli takası fiziki olarak gerçekleşiyor. Yani uzlaşmaya kadar kapanmazsanız hisseleri alıp nakit veriyorlar. Öncesinde yaparsanız iki tarafta normal komisyonunuzu ödeyip kapatırsınız poz.u ona girmiyorum.
    Ancak uzlaşmaya kalırsa burada kafamda netleşmeyen bir iki şey var. Takas için T+2 yazarken bazı kaynaklarda da T+3 belirtmişler. Biz faize odaklandığımız için paranın bir gün önce-sonra gelip gelmediği önemli. Ben bunu tam olarak bilemiyorum.
    İlk alışta da parayı T+2 ödüyoruz. 2 günlük getirimizi teminat varsa(hisse vs. gelen güniçi ilave limit) limitlerden karşılayıp başka bir yerde tutarak, yoksa parayı PPF veya repolayarak alabiliriz.
    Takastada 2 gün sonra uzlaşma fiyatından nakit yatmış olur(aslında +2 -2 desek 0 gibi de kabul edilebilir belki, 3 olması sadece hikayeyi değiştirir).
    Ayrıca burada komisyonlar dışında fiziki teslimde kurum komisyon alır mı konusu var(bir yerde bulamadım, olmaması ihtimali var). Ayrıca VİOP teminatının ne kadar olacağı ve oraya düşük faizle bağlanıp duran parayı da ortalamaya katmak gerekiyor.
    Hepsini katınca rakam biraz daha düşecektir ama yine de yapılan operasyona değecek getiriler çıkabilir gibi duruyor.

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu toplam 40 bini geçince beyan edilmesi gerekmiyor mu?
    doğrudur... ama sanırım dudu temettü vs zaten beyan ediyor. tadımlık durumu ondan

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    evet.. bunu bilmeyenler açısından önemli bir hatırlatma olmuş.

Sayfa 93/992 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •