Sayfa 93/391 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 3128 madde; 737 - 744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Devletimizin zor zamanlardan geçiyor olması Devletimizin suçu değil. Neden olduğu aşikar ama konumuz bu değil..

Devlet zor durumda hoppp beslerdeki %30 kesilsin.
    Devlet zor durumda hoppp mtv 2 katına çıksın.
    Devlet zor durumda hoppp burslar kesilsin, yurtlar kapansın, ilaç yardımları kesilsin, sağlık yardımları yapılmasın böyle sosyal devlet olamazsınız.

Devlet diye söylüyoruz ama iktidardan bahsediyoruz bu duruma nasıl geldi bu yanlışlar nedir bakıp, gerekli doğru adımları atmaya başladı...

Özel düşünecek olursak; Aile olarak düşünün zor durumda kalsanız hemen çocuğunuzun yemesi içmesinden kesmezsiniz gidip atıyorum başka giderlerden kesersiniz. Buda böyle bir şey.

Devlet Bes %30 katkıyı değil diğer boşbeleş giderlerini kesmeli. Özel araçlar ile ejder meyveli smoothler havada uçuşuyor.

Ayrıca 1 maaş neden bağışlayalım onuda anlamıyorum. Zaten alman gerekenden az alıp çok çalısıyorsun ayrıca 1 maaş neden bağışlasın insanlar.

Savaş olsa anlarım hadi vatan toprağıdır zor durumda dersin, vatan olmazsa paranın mülkün gereği yok dersinde , bazı şeyleri değiştirmek varken değiştirmeyip neden 3 kuruş paramızı devlete geri ödüyoruz...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Kendi yandaş kesimine yeni fon yaratma gayretleri

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Beste verilen %30un hicbir esprisi yok zaten, alip kendilerine saklasinlar.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ev sahiplerine sopa vurulurken "oh olsun, devlet demir yumruğunu vursun" diyenler, bir gün sıranın kendilerine de geleceğini bilmeli.
    Birinin hakkına göz göre göre çökülen ülkede, herkesin hakkına çökülebilir. Kimse kendini güvende zannetmesin.
    Ev sahiplerinden önce devlet zaten halka açık temettü veren şirketlere kar dağıtım sınırlaması getirdi pandemi zamanında. Milyonlarca insan kar payını alamadı. Kimse de çıkıp ev sahipleri gibi ağlamadı. Kanun koyucu yatırım yapanlara bu kurallar geçerli dedi. Yapacak bir şey yoktu. Kimsenin bir şeye çöktüğü yok. Kural neyse ona göre verecek/alacak parasını. Devlet herkese dilediği yere yatırım özgürlüğü veriyor. Yatırım kurallarını beğenmiyorsa satıp başka yatırım yapabilir. Kim engelliyor? %25 zam sınırlaması yapınca devlete tüh kaka diyenler, aynı devlet politikaları sayesinde evleri 10 kart artınca üç maymunu oynuyorlar. ne güzel memleket dimi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Oturduğun ev 1 ev 1 ev sonuçta...
    100.000 TL olsa da aynı 10.000.000 olsa da aynı...

Sattığında aynısını veya daha iyisini alamıyorsan hiçbir anlamı yok...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku
    Ev sahiplerinden önce devlet zaten halka açık temettü veren şirketlere kar dağıtım sınırlaması getirdi pandemi zamanında. Milyonlarca insan kar payını alamadı. Kimse de çıkıp ev sahipleri gibi ağlamadı. Kanun koyucu yatırım yapanlara bu kurallar geçerli dedi. Yapacak bir şey yoktu. Kimsenin bir şeye çöktüğü yok. Kural neyse ona göre verecek/alacak parasını. Devlet herkese dilediği yere yatırım özgürlüğü veriyor. Yatırım kurallarını beğenmiyorsa satıp başka yatırım yapabilir. Kim engelliyor? %25 zam sınırlaması yapınca devlete tüh kaka diyenler, aynı devlet politikaları sayesinde evleri 10 kart artınca üç maymunu oynuyorlar. ne güzel memleket dimi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pandemi döneminde deprem olmamıştı Son deprem nedeniyle durumumuz o dönemden daha kötü o yüzden bence temettü yatırımı yapanlar da hesabındaki paranın en az %30 unu devletimize bağış olarak vermesini talep ediyorum.

Hatta 1 milyon TL varlığı olan nitelikli yatırımcılarımızda bu oran daha da arttırılmalı

Yukarıdaki önerilerimde temettü yatırımı yapan yatırımcıları unutmuşum hatırlattığınız iyi oldu.

Devletimizin bekası için ben tüm bu önerileri can-ı gönülden destekliyorum

---------
    Yazdıkalrım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 93/391 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •