Sayfa 93/553 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 4421 madde; 737 - 744 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Sadece ilaç satan Deva (sözde bizle paralel hareket ediyordu) bilançosundaki değerler açısından ilaç ile kıyas kabul etmez. Bugün Deva nın toplam piyasa değeri 5 milyar lirayı buldu. Tarihinde ilk defa piyasa değeri İlacın piyasa değerini geçti. Bizimki 5 milyar lirayı bile bulamıyor. Deva ile kıyas yapmamın nedeni uzun zaman aynı spek işlem yaptı ikisinde de. Oysa bu iki şirket arasında kıyas bile kabul edilemez. Birinde patron duruma müdahele etmiyor. Bizim obsesif patron, kontrol manyağı, hisseyi böyle baskılamayı başardı.

Şirketleri satmaya kalksalar ilaç Deva'nın 4 misli fiyata rahat satılır. Şu anda eşit fiyattalar.

2. Kiyaslanmasi saçma...biri ilaç satıyor diğeri ordan burdan gelecek kar ile bilanço yolluyor...devanin bilancosuna bakarsanız niye çıktığını görebilirsiniz....ecilci ucaracak şey herkesin bildiği şey...arsa
     Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Sadece ilaç satan Deva (sözde bizle paralel hareket ediyordu) bilançosundaki değerler açısından ilaç ile kıyas kabul etmez. Bugün Deva nın toplam piyasa değeri 5 milyar lirayı buldu. Tarihinde ilk defa piyasa değeri İlacın piyasa değerini geçti. Bizimki 5 milyar lirayı bile bulamıyor. Deva ile kıyas yapmamın nedeni uzun zaman aynı spek işlem yaptı ikisinde de. Oysa bu iki şirket arasında kıyas bile kabul edilemez. Birinde patron duruma müdahele etmiyor. Bizim obsesif patron, kontrol manyağı, hisseyi böyle baskılamayı başardı.

Şirketleri satmaya kalksalar ilaç Deva'nın 4 misli fiyata rahat satılır. Şu anda eşit fiyattalar.
    CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sadece arsa mı? İlaç bildiğin holding. Eczacıbaşı holdingin % 37.28 ine sahip bir holding. Grubun neyi varsa bu oranda sahip. Kartal, esan maden yapı grubu ve burada sayması zor varlıklar(hem kendi bilançosunda, hem de holdinge ait. Yaptığım kıyas bunlara dair. Zaten bu kıyası ben icat etmedim. Aynı spek bir ara birlikte trade etti. Paralel harket ettiler. Kıyas oradan geliyor.

4. Koca bir holding herkes kabul ediyor..ama faaliyet karı olmayınca malesef yerinde sayıyor...
    Sadece arsa mı? İlaç bildiğin holding. Eczacıbaşı holdingin % 37.28 ine sahip bir holding. Grubun neyi varsa bu oranda sahip. Kartal, esan maden yapı grubu ve burada sayması zor varlıklar(hem kendi bilançosunda, hem de holdinge ait. Yaptığım kıyas bunlara dair. Zaten bu kıyası ben icat etmedim. Aynı spek bir ara birlikte trade etti. Paralel harket ettiler. Kıyas oradan geliyor.
    CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bir kağıt bu kadar itibarsızlaştırılamaz amaa resmen 3 katına cıkmıs karı gecen yıla göre
    şu günde borsa yüzde 4 yapmıs yüzde 3 geriye gidiyor ayıp ya ayıp

YTD

6. Çıkarken değil düşerken deva ile hareket ediyor. Deva % 7 yukarıda idi o kazancını geri verince ilaç da ona uydu. Düştü eksiye geçti. Tuhaf bir korelasyon deva çıkarken hiç ayak uydurmuyor bizim uyuz.

7. Kesinlikle Deva ile hareket ediyor. Şöyle; bugün Deva ilaçtan % 5 positif ayrışacak. Bugünkü algoritması bu.

Sadece arsa mı? İlaç bildiğin holding. Eczacıbaşı holdingin % 37.28 ine sahip bir holding. Grubun neyi varsa bu oranda sahip. Kartal, esan maden yapı grubu ve burada sayması zor varlıklar(hem kendi bilançosunda, hem de holdinge ait. Yaptığım kıyas bunlara dair. Zaten bu kıyası ben icat etmedim. Aynı spek bir ara birlikte trade etti. Paralel harket ettiler. Kıyas oradan geliyor.
    Say say bitmez.. kısaca bu linkten görebiliriz.

https://www.eczacibasi.com.tr/tr/markalar

ama baskı değişik bir şekilde devam ediyor
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 93/553 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •