Sayfa 93/1023 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Brezilya, Hindistan MB faiz indirimine gidiyor paraları değer kaybetmiyor hatta değer kazanıyor,

Rusya o kadar ambargoya, büyükelçilerinin ABD ve AB'den kovulmasına rağmen değer kaybetmeyi bırak değer kazanıyor!

Biz mi? en ufak esintide neler oluyor görüyorsunuz zaten!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Patatesler depolarda kaldı, üretici umutsuz

https://m.dunya.com/ekonomi/patatesl...-haberi-408946

Şu basit sorunu çozemeyen milli araba nasıl üretir?
    Bu konu benim çok hassas olduğum konulardan biri...

Aracı üretmek değil satmak mesele
    Aracın tek zor kısmı var oda motor
    Artık motoru bile bir çok şirket kendi üretmiyor
    Evet bize bir prototip üretim tam da seçim öncesi piyasa sürecekler
    Yalaka ve havuz medyası köpürte köpürte milletin milli duygularına oynacak ve oya tahvil edecek..
    Bunun seçim yatırımı olduğu o kadar belli ki
    Ama helal olsun adamlara inandırıcı olması için ellerinden gelini yapıyorlar
    Hatırlayın Saab dan alınan model içinde Bakan 1 YILA YOLLARDA demişti
    Seçim geçince :YANLIŞ ANLAŞILDIK dedi

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Buna hem katiliyorum hem de katilmiyorum. Ornegin 7 haziran secimlerinden once CHP cok iyi ekonomik projeler hazirlamisti. AKP ise simarmis ve hic bir sey yapmamisti. Asgari ucret icin bile kaynak yok demislerdi. CHP o secimde gundemi belirliyordi. Bugun yapilan bir cok sey aslinda CHP nin o donemki projeleriydi.

Bugune gelecek olursak muhalefetin uzerine bir olu topragi serilmis sanki, heyecan yok. Burada tabi seslerini duyuramamak, bir cok konuda ellerinin kollarinin bagli olmasi onemlidir ancak ne olursa olsun savasmalari gerekmektedir. Su an Turkiye normallesmeden uzak bir goruntu icerisinde ve herkes farkinda bir enkazin uzerinde oturdugunun ve bu yuzden urkekler.

Maalesef herkeste bir bosvermislik var. Efsunlanmis gibi. Eskiden boyle degildi. Cok iyi hatirliyorum Gezi parki olaylar sirasinda dolar 1.9 TL ye cikince "Dolar 1.9 TL oldu mutlumusunuz geziciler" diyen adamlar dolarin 4 TL oldugu bugunlerde piskin piskin demecler vermeleri bir vatandas olarak beni uzuyor ve umutsuzluga surukluyor.
    Üstadım çok haklısın... Bugün çok güzel bir söz vardı, kendimi karanlığa konuşuyor gibi hissediyorum... Şu anda hissettiğim, hissetiğimiz bu... Konuştuklarımız karanlığın içinde kaybolup gidiyor...

Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Brezilya, Hindistan MB faiz indirimine gidiyor paraları değer kaybetmiyor hatta değer kazanıyor,

Rusya o kadar ambargoya, büyükelçilerinin ABD ve AB'den kovulmasına rağmen değer kaybetmeyi bırak değer kazanıyor!

Sevgili Latino diğer bir deyişle ucundan azıcık gösterdiler, durum ortada..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Günümüzde ister şirket ister ülke olsun, en büyük sorun kredi-borç oranının yüksekliğidir..

Bu yüksekliğin temel riski nedir?..malum borcu geri ödeyememe sorunu..yada en basit zarar yazma diyelim..

Peki hangi durumda riskler artar; faizlerin artması ve doların değerlenmesi durumunda(borçlar dolarla)..

O halde günümüzün en büyük sorunu libor ve DXY'dir..

İçsel nedenler yaşanabilecek bir sıkıntıda negatif-pozitif ayrışmayı körükler ancak..
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Zaten faizlerin arması ve doların değerlenmesi sıkılaşma demektir..likidite sorununuda beraberinde getirir..
    Globalde henüz dolar değerlenmedi ama dolar fonlama maliyeti arttı..

Sıkılaşma devam edecekse ki, öyle görülüyor..ben bu şartlarda doların pek düşeceğini sanmıyorum..YTD..

5.  Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Brezilya, Hindistan MB faiz indirimine gidiyor paraları değer kaybetmiyor hatta değer kazanıyor,

devletin başına cahil kesimi getirirsen, Tl daha çokkk değer kaybeder. seçim çözüm değildir. çözüm Teknokrasi,TC kurulurken kullanılan sistem.

projesi yokmuş..muhalefet çalışmıyormuş..

bunların hepsi hikaye.. projede var, öngörüde var..uyarı da var.. hepsi var. ama tüm bunları önemsemeyen, önemsememeye yemin etmiş bir zihniyet ve yandaşları var..suriye politikasından cemaatlerin devlete sızmasının engellenmesi uyarılarına kadar sayısız uyarı yapıldı.. bu uyarılar yapılırken iktidar "cemaat devlete sızmış, buna kargalar bile güler" demişti..

şimdi muhalefetin bir çok projesini bir kenara koyalım.. sadece bu cemaat pisliğinden dolayı üllkenin uğradığı zararı düşünün.. neden oldu bu kadar zarar.. kibirden..nobranlıktann..

muhalefetin projesi yok söylemi yanlıştır zira kendi düşüncelerini haklılaştırmak için mazeret üretiyor yandaşlar.. bir çok konuda aslında yanlışlar ancak muhalefetin projesi yok demek onlara kolay geliyor..

şimdi muhalefetin heyecansız olduğu söyleniyor.. doğrudur.. şahsen benim artık zerre umrumda değil.. geminin batmaması için bizler elimizden geleni yaptık.. yandaşların cocuklarına nasıl bir ülke bırakmak istediklerini düşünmesi lazım.. eger özgür, müreffeh bir ülke istiyorlarsa artık biat etmeyi bırakmalı ve rasyonel düşünmeye başlamalılar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7. 28 Mart 2014 Belediye başkanlığı seçimleri önce borsa birden yükselmeye TL değer kazanmaya başlıyor, saat 16.00 sularında yatırım uzmanı arıyor diyor ki; yeni bir anket yayınlandı mevcut iktidar çok güçlü bir şekilde BB seçimlerini kazanacak..

Ben çok şaşırıyorum bu mümkün değil diye itiraz ediyorum ve o zaman full dolar pozisyonum var sağlam bir zarar yazmaya başlıyırum...

Yatırım uzmanına dedim ki " bu şartlarda seçim kazanıyorlarsa bende Dolarlarımı tutacağım ama ülke ekonomisi çok kötü olacak benim amacım sadece kendimi korumak ve erimemek".

Öngörüm çok doğru çıkmış ama keşke çıkmasaydı hepimiz kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruz.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    projesi yokmuş..muhalefet çalışmıyormuş..

bunların hepsi hikaye.. projede var, öngörüde var..uyarı da var.. hepsi var. ama tüm bunları önemsemeyen, önemsememeye yemin etmiş bir zihniyet ve yandaşları var..suriye politikasından cemaatlerin devlete sızmasının engellenmesi uyarılarına kadar sayısız uyarı yapıldı.. bu uyarılar yapılırken iktidar "cemaat devlete sızmış, buna kargalar bile güler" demişti..

şimdi muhalefetin bir çok projesini bir kenara koyalım.. sadece bu cemaat pisliğinden dolayı üllkenin uğradığı zararı düşünün.. neden oldu bu kadar zarar.. kibirden..nobranlıktann..

muhalefetin projesi yok söylemi yanlıştır zira kendi düşüncelerini haklılaştırmak için mazeret üretiyor yandaşlar.. bir çok konuda aslında yanlışlar ancak muhalefetin projesi yok demek onlara kolay geliyor..

şimdi muhalefetin heyecansız olduğu söyleniyor.. doğrudur.. şahsen benim artık zerre umrumda değil.. geminin batmaması için bizler elimizden geleni yaptık.. yandaşların cocuklarına nasıl bir ülke bırakmak istediklerini düşünmesi lazım.. eger özgür, müreffeh bir ülke istiyorlarsa artık biat etmeyi bırakmalı ve rasyonel düşünmeye başlamalılar..
    muhalefet partisi olarak artık ne kadar muhalefetliği kaldıysa sadece CHP var. onunda tepe yönetiminin değişmesi gerekiyor. Bay kemal şu haliyle 2. Bahçeli. diğer partileri nasıl emperyalizm dizayn ettiyse CHP'yide kendilerine göre dönüştürdüler.

Sayfa 93/1023 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •