Sayfa 93/921 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7365 madde; 737 - 744 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Fatih34 Yazıyı Oku
    Şu ortamda temettülerin ikiye bölünmesine karşıyım, enflasyon parayı eritiyor zaten tek kalemde versinler veya vereceği ikinci temettüyü kümülatif dolarv.s. bazında saklayıp karşılığını vermeleri gerekiyor, buna ilişkin borsada düzenlemelerin yapılması gerekiyor.
    Dow Jones daki bazı şirketler yılda 4 ker temettü dağıtırlar.Tabi orada enflasyon bizim ki kadar değil.Yıllık 1-2 lerde idi yıllarca.
    Bizde de bu şekil dağıtımı ben daha mantıklı buluyorum.Ama dediğiniz gibi enflasyon olunca dolar bazında erimiş oluyor

2. Aslında temettüyü de öyle bir gün öncesinden alana değil de en az bir yıl taşıyana verilse daha güzel olur kim yatırımcı kim vurguncu belli olur.Böyle bir yasa çıksa insanlar gerçek yatırımcı olur hem şirketler hem de yatırım yapanlar kazanır.

3.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Aslında temettüyü de öyle bir gün öncesinden alana değil de en az bir yıl taşıyana verilse daha güzel olur kim yatırımcı kim vurguncu belli olur.Böyle bir yasa çıksa insanlar gerçek yatırımcı olur hem şirketler hem de yatırım yapanlar kazanır.
    Temettü için 1-2 gün önce hisse alan adam zaten zarar ediyor. Hisse temettü kadar düşüyor sonra verdiği temettü den stopaj düşüyor. 1-2 gün önce temettü alan da kar ettim sanıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Aslında temettüyü de öyle bir gün öncesinden alana değil de en az bir yıl taşıyana verilse daha güzel olur kim yatırımcı kim vurguncu belli olur.Böyle bir yasa çıksa insanlar gerçek yatırımcı olur hem şirketler hem de yatırım yapanlar kazanır.
    1 gün önce alsan ne olacak ki. hisse fiyatından düsüyor.

5. Temettülerde bazı ayrıcalıklı müşteriler temettüden önce kredili yüklenip nakit üretme peşinde oluyorlar.Zaten temettü sonrası hemen satışa geçildiğinden ya o kadar temettü verdi neden düşüyor bu falan yazılıp çiziliyor forumlarda.Nedeni bu.1 e 4 kredi kullandırabilen kurumlar olduğunu duydum.Özellikle kredi faizleri düşükken çok cazip olabiliyor.

6. Temettüleri bekletirken finansal olarak verimli olarak kullanıyorlardır ford ta bence.
    Neyse ses etmeyelim de stopajı yükseltmesinler;)
    Toplamda yüzde 75 dagıtıma ulaştırmazlar mı temettüleri o zaman?ne düşünüyorsunuz?
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Nerde o bakıs acısı abi…
    İso 500 vs de cok güzel şirketler var.Bistte çok da çöp var.
    Neler neler halka arz oldu.
    10 yıl temettü hisselerinde duracak olan yatırımcıdan temettü stopaj ve gelir vergisi almayacağım de gec.Ya da 1 milyon üstü temettü alandan vergi stopaj ve gelir almayacağım 5 yıl durursan de.Bizim insanımız emlak arsa arabar rantında…Tesvik de yok yatırıma…
    Dün bir şirkete baktım ismi lazım değil bir holdinge ait o baska bir holdinge ait ortakları hep kişiler…Halka acıklıgı da az.
    Bedelli yapan yapana temettü vermeyen vermeyene…
    Ülkenin gelişme potansiyeli dünyada en yüksek ülke bizi emin olun.En zengin kıtanın yanında ama en boşa harcayan ülke de biziz….
    Maalesef

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Nerde o bakıs acısı abi…
    İso 500 vs de cok güzel şirketler var.Bistte çok da çöp var.
    Neler neler halka arz oldu.
    10 yıl temettü hisselerinde duracak olan yatırımcıdan temettü stopaj ve gelir vergisi almayacağım de gec.Ya da 1 milyon üstü temettü alandan vergi stopaj ve gelir almayacağım 5 yıl durursan de.Bizim insanımız emlak arsa arabar rantında…Tesvik de yok yatırıma…
    Dün bir şirkete baktım ismi lazım değil bir holdinge ait o baska bir holdinge ait ortakları hep kişiler…Halka acıklıgı da az.
    Bedelli yapan yapana temettü vermeyen vermeyene…
    Ülkenin gelişme potansiyeli dünyada en yüksek ülke bizi emin olun.En zengin kıtanın yanında ama en boşa harcayan ülke de biziz….
    Maalesef

Aynen hocam şu yazdıklarınız uygulansa bistte ne güzel olur.

Sayfa 93/921 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •