Onemli Gunler Banner

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 930/1002 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Valla sn ressam ben bu işte hayatımın kazığını yedim.Hiç bir genç arkadaş ev sahibi olmak gibi hayırlı bir amacı için biriktirdiği parayı çar çur etmesin, heba etmesin ,kötü niyetlilere kaptırmasın,benim çektiklerimi çekmesin.ben doğru bildiğimi yazarım,belki okuyan birine faydamız dokunur.

Benim yeterince malım var sn ressam ,bu saatten sonra emlak işiyle tek alakam bu topik olur)))))

3. Bugün öğleden sonra yürüyüş yapmak için göksu göletine doğru giderken onlarca apartman inşaatını ve satış ofislerine giren - çıkanları görünce duramadım birine girdim. Konum eryaman diye bir proje. Yaklaşık 6 yıldır 2. kat inşatıyla duruyordu. Son 8 ayda kaba inşaatları bitirme noktasına geldiler.

Hostes kızımıza soruyorum '' 4+1 proje kaç m2 ve kaç para '' - efendim makette her dairenin bilgileri yazıyor
    '' peki A bloktaki 24 nolu dairenin arsa payı kaç m2 '' - pardon bey efendi , sizin amacınız nedir ? lütfen ciddi alıcı değilseniz bizi oyalamayınız .

Yani 900 bin tl. bitmemiş daireye isteyen zihniyete ciddi sormak ciddiyetsizlik oluyor. Bunlarda suç yok aslında, parası çk aklı kıtlar oldukça bunlar sıkıntıya düşmezler.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim yeterince malım var sn ressam ,bu saatten sonra emlak işiyle tek alakam bu topik olur)))))
    Ah dostum ah , baksanıza halen anlamayan alıklar var. Biz kime ne anlatıyoruz ki

Projeden ev alacaklara bir ev ödevi vereyim.Projenin üzerine bankanın ipotek koyarak şirkete kredi verdiği durumda şirketten satış vaadi sözleşmesi ise ev alan birinin herhangi bir iflas gecikme vs durumunda hakkı nedir ,hukuken evine kavuşabilir mi,şirket evi teslim etmezse ne yapabilir,şirket evi teslim etse tapu vermese hukuken ne yapabilir.Bunu araştıran biri projeden satış lafını duyunca aksi yöne usain bolt dan hızlı kaçar ))))))))))

6. Benim için tapu bir yana para bir yana.
    Herkesşn bilgisi olsun diye yazayım.
    Zamanında araştırmıştım.
    Noter sözleşmesinin dahi tapuya faydası yok.
    O yüzden emlak alımında noter, elden sözleşme vs işleri için iyi düşünmek lazım.
    Projeden, topraktan gibi alım yöntemleri dr benzer işlerdir.
    Ben kesinlikle bulaşmam.
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    televizyonlara yansıyan ( yansıyabilen ) bir dairenin 3 kişiye satılmaları, müteaahhite arsasını kaptıranlar felanda kurgudur, senaryodur. Sizin başınıza gelmeyen her şey hikayedir. Yine de karşılaşmayınız. bana bir şey olmaz diyenler en çok tehlikeye açık olanlardır.
    bakïn bir dairenin 3 kisiye satilmasi , muteahhite arsa kaptirmak ayri bunlardan yizlerce duyduk ...lakin sizin yazdıklariniz ayri .. yok tapu tam degeri degilmis sikayet edecekler ver 20 bin .yok esinin haberi yok 750 bine daireyi satip ertesi gun ayni adamdan ayni daireyi fırïldakla 450 bine geri almak bunlari duymadim dedim.tapu memurunun onunde satis yapildi ve benim adima gectiyse is biter .mulkiyet hakki anayasada en guven verilen haklardan biri ..haa aile konutu serhi varsa kutukte zatem tapu memuru okur onu aliciya .

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    bakïn bir dairenin 3 kisiye satilmasi , muteahhite arsa kaptirmak ayri bunlardan yizlerce duyduk ...lakin sizin yazdıklariniz ayri .. yok tapu tam degeri degilmis sikayet edecekler ver 20 bin .yok esinin haberi yok 750 bine daireyi satip ertesi gun ayni adamdan ayni daireyi fırïldakla 450 bine geri almak bunlari duymadim dedim.tapu memurunun onunde satis yapildi ve benim adima gectiyse is biter .mulkiyet hakki anayasada en guven verilen haklardan biri ..haa aile konutu serhi varsa kutukte zatem tapu memuru okur onu aliciya .
    Arsa sahibi müteahitle anlaşma yaptı,inşaat başladı.Siz de o inşaat sürerken o inşaattan mülk almaya karar verdiniz.Noterden sözleşme yaptınız,illa tapu dediniz inşaat bitmediğinden inşaat şirketi size ancak arsa tapusu veririz dedi.Tapuya gittiniz arsa tapunuzu aldınız,paranın yarısı peşin yarısına da bir ton senet imzaladınız.Noterden sözleşme de yaptınız.Müteahit iflas etti,inşaatın yarısı bitti ama inşaat da durdu.Arsa sahibi müteahitle olan anlaşmasını feshetti,siz nasılsa tapum var diye rahatsınız.Hayda o ne arsa sahibi size de tapu iptali davası açtı,yerel mahkeme tapu iptal edilmez dedi,yargıtay ise tapunuzu iptal etti.E hani tapu güvencesi,ben o tapuya güvenip müteahite para verdim benim paramla inşaaatın yarısı bitti,benim tapum niye gitsin ki dediniz ama heyhat bizim hukuki sisteme göre meğer tapu sizin değilmiş.Bu dersin bedeli de 7 yıllık emeğiniz oldu,hayatınızın çalınan 7 yılı ,kolay değil bu işler.Bu arada batan inşaat şirketinin piyasaya dağıttığı senetleri inşaatın bitmeyeceğini bile bile ödediniz ,en acısı o olmuştu.

Sayfa 930/1002 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •