Sayfa 932/1002 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Hisse fonların son 3 aylık getirileri göz kamaştırıyor. Uyanık bazıları sürekli youtub ve sosyal medya da bu fonları parlatıyorlar. Oysa , düşmeyen borsa bir gün düşmeye başlarsa aynı gözlerden çok yaş akacağını bilmeyen olamaz.

Borsa zirvelerdeyken daha temkinli fonlar seçilmeli. Bu konuda genç, kafası dinç, matematik zekalı arkadaşlardan çalışma bekliyoruz. Mevduat ve emlak işi yaş .

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Hisse fonların son 3 aylık getirileri göz kamaştırıyor. Uyanık bazıları sürekli youtub ve sosyal medya da bu fonları parlatıyorlar. Oysa , düşmeyen borsa bir gün düşmeye başlarsa aynı gözlerden çok yaş akacağını bilmeyen olamaz.

Borsa zirvelerdeyken daha temkinli fonlar seçilmeli. Bu konuda genç, kafası dinç, matematik zekalı arkadaşlardan çalışma bekliyoruz. Mevduat ve emlak işi yaş .
    Mevduat işi tabi ki yaş, emlak işinin de yaş olduğunu son birkaç aydır anladım, fiyatlar görünürde yükseliyor ama satmaya çalışsan satamıyorsun, bist bana göre de son zamanlarda çok yükseldi bundan sonra temkinli olmak gerekiyor, benim gibi zamanında riske girmeyip hisse fonlara az yatırım yapanların zaten doğru düzgün kârı olmadı. Boşta nakit olsun düzeltme olursa girerim diyorsun o para da pul oluyor.
    Ne yapacağımız belirsiz, kıymetli madenler tarafında da iş yok, uzun vadeli düşünüp yabancı fonlara mı yönelmeli, yoksa eurobond mu alıp hiç bunlarla uğraşmamalı mı işin içinden çıkamadım.

Likit döviz - altın - benzeri , bu saatten sonra bunlarda beklenmeli , tarla arsa da belireiz primlenmesi

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Mevduat işi tabi ki yaş, emlak işinin de yaş olduğunu son birkaç aydır anladım, fiyatlar görünürde yükseliyor ama satmaya çalışsan satamıyorsun, bist bana göre de son zamanlarda çok yükseldi bundan sonra temkinli olmak gerekiyor, benim gibi zamanında riske girmeyip hisse fonlara az yatırım yapanların zaten doğru düzgün kârı olmadı. Boşta nakit olsun düzeltme olursa girerim diyorsun o para da pul oluyor.
    Ne yapacağımız belirsiz, kıymetli madenler tarafında da iş yok, uzun vadeli düşünüp yabancı fonlara mı yönelmeli, yoksa eurobond mu alıp hiç bunlarla uğraşmamalı mı işin içinden çıkamadım.
    Eurobond işinde risk primi ( CDS ) yüksek iken alınır , CDS düştüğünde çok hızlı kazanç olur. Şu an CDS 400 lerde ama her an artabilir. Arttığında zarar yazar. Vade sonuna kadar tutanlar etkilenmez.

Bence , Altın konusu çok iyi incelenmeli. Grafiklerinde sanki düzeltme bitmek üzere gibi. Bir kaç ay sonra hareketler hızlanırsa beklemeye değer. Zira bu arada USD/ TL. kuru da yükseleceğinden Gram fiyatı iyi kazandırabilir. Tek handigapım makaslar.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Eurobond işinde risk primi ( CDS ) yüksek iken alınır , CDS düştüğünde çok hızlı kazanç olur. Şu an CDS 400 lerde ama her an artabilir. Arttığında zarar yazar. Vade sonuna kadar tutanlar etkilenmez.

Bence , Altın konusu çok iyi incelenmeli. Grafiklerinde sanki düzeltme bitmek üzere gibi. Bir kaç ay sonra hareketler hızlanırsa beklemeye değer. Zira bu arada USD/ TL. kuru da yükseleceğinden Gram fiyatı iyi kazandırabilir. Tek handigapım makaslar.
    Eurobond işinde geç kalındı doğru faizler düştü, benim niyetim eldeki nakitin yarısı ile ve kiradaki yerleri satıp vade sonuna kadar düzenli gelir elde etmekti ama geç kaldım kiradaki yerler bir türlü satılmadı, eldeki nakitte çoğunlukla hisselerdeydi zararı kurtarıp satana kadar cds düştü.
    Altın konusunda kararsız kaldım ama çeşit olsun diye geçen hafta bir miktar kıymetli madenler fonu aldım onun miktarını arttırsam olabilir, asıl yabancı fonlar konusunda kararsız kaldım, oradaki çıkışı da kaçırdık mı yoksa şu an en mantıklı olan onlar mı bilemiyorum.

6. Geçen sene de yine böyle başladı ralli. Çok çıktı. ha düştü ha düşecek diye diye yılbaşına kadar yükseldi. Sonra seçime kadar yüzde 25 kadar düşmüştü. Bu yine aynı şey olacak demek değil. kademeli olarak buralardan hisse senedi fonu alınabilir. Ya da hiç başımı ağrıtmadan rpd alırdım. Bu kadar az oynaklığa rağmen bu getiri çok güzel.

7. Son 1 yılda %120 kazanmışsanız paranızın ancak değerini korudunuz demektir.
    Para kazandım demek için %120 üstü getiri elde etmiş olmak lazım.
    Bunu yapan kaç kişi vardır

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Son 1 yılda %120 kazanmışsanız paranızın ancak değerini korudunuz demektir.
    Para kazandım demek için %120 üstü getiri elde etmiş olmak lazım.
    Bunu yapan kaç kişi vardır
    Ben ekimden bu yana paramla uygulamasıyla takip ediyorum dolar bazlı %84 tl bazlı %164 getiri sağlamışım ve hepsi sadece yatırım fonlarıyla tek bir hisse almadım. Ayrıca beste bile %120 civarı getirim var ALR ve ALI fonlarıyla. Tek yaptığım geçen sene hisse senedi rallisinden yararlanıp Ocakta ilk çöküşte kaçmak oldu. 19 ocakta nasdaq girdim komple ve Mayıs'ta full Biste döndüm. Bu sayede dolar bazlı getiriyle AFT fonu güzel para kazandırdı. Şimdi IPB MAC NNF HVZ olarak dağıttım ve bu ay içinde kar realizasyonuna gideceğim. Sadece önce düşüş başlasın mı yoksa başlamadan bu hafta mı çıksam ona karar veremedim. Belki bi kısım bugün satabilirim. Bununla birlikte dolar yükselişi %50 civarı olmuş ama hyundai sıfır modelleri %80 vw %90 zamlanmış ağustostan ağustosa. Ancak araba işinde balon olduğunu düşünüyorum yıllık %70-80 tl bazlı dolar bazlı %25 büyük portföyler için sağlıklıdır diye düşünüyorum. Ben evi satıp martta dg28 eurobond aldım yıllık %9.5 faizle, 6 ayda bir faizleri üstüne koyarsam 10 yıl sonunda 200k usd 500k usd ediyor yani dolar bazlı %9.5 sabit getiri için milyarca dolar para yatıran yabancı yatırımcı var. enflasyona bakıp enseseyi karartmayın bir araba bugün 40k usd iken 10 yıl sonra hele elektrikliler her sene ucuzlarken 100k usd olamayacaktır. ötv mtv ne koyarsan koy zurnanın zırt dediği noktadayız.

Sayfa 932/1002 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •