Sayfa 932/992 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Dudu senin kanadadaki eve kiracı buldum.aile sabah cıkıyor aksam geliyor.evide kirletmezler.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bugün yine 32 gün sonrası için aynı para birimi tercihini yapar mısınız?
    Bundan 11 ay önce ana paramı 500 gün vade ve yüzde 24 faizle enflasyona endeksli mevduata yatırmıştım. Daha vade bitimine 5-6 ay var.

Şayet o tarihte 5.6x lerden dolar alsaydım, şu an faizden kazancımı amorti etmiş ve dolarda kalarak devalüasyon korkusundan uzak güvenli bir yaşantım olacaktı.

Umarım, 6 ay sonra paramın vade sonunda sözde enflasyon 7-8 lerdeyken dolar 8-9 TL olmaz...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bugün yine 32 gün sonrası için aynı para birimi tercihini yapar mısınız?
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bundan 11 ay önce ana paramı 500 gün vade ve yüzde 24 faizle enflasyona endeksli mevduata yatırmıştım. Daha vade bitimine 5-6 ay var.

Şayet o tarihte 5.6x lerden dolar alsaydım, şu an faizden kazancımı amorti etmiş ve dolarda kalarak devalüasyon korkusundan uzak güvenli bir yaşantım olacaktı.

Umarım, 6 ay sonra paramın vade sonunda sözde enflasyon 7-8 lerdeyken dolar 8-9 TL olmaz...
    5,6 seviyelerinde iken liranın "bir şekilde" değer yitirme ihtimali içeride bizler tarafından belirtiliyordu. Şimdi daha yüksek sesle dışarıdan da belirtilmeye başlayınca kaygı oluşuyor. Genelde çok bilinen trade işlemleri para kazandırmaz mantığı...

Bu nedenle bugün yeni mevduatınız dönse bununla yine 7 seviyesinden TL satıp $ alır mıydınız diye merak etmiştim. Tabi tamamı değil ama %43'ü de olabilir Şu an vade sonu dolar başa baş noktanız 7,5 civarında....

Sadece bir fikir alış verişi gibi forumdakilerin fikrini almak isterim...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

dovize donseniz satamıyorsunuz.faizi yukseltince hemen dusuyorve bankalar ucuza alıyor.spread yuksek oluyor.faizi kovalamak daha iyi.....

5. Hergun doları takip etmekten sinir strese girmektense yüksek faizle bağlayıp arkana yaslanmak daha iyi bence... Zamaninda hepsini denemiş biri olarak... Borsa altin dolar keske faizler birazdaha cazip olsa hicc saga sola gitmem

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bazı bankalar acıkça yeni TL istemediklerini belirtiyor. (Ref: Dünya Gazetesi)
    Dünkü oranlar:

+1mio : Finans: 9.2 Deniz: 9.1 Garanti: 8 Deniz Kaptan 9.75 (1mio ya kadar)
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    5,6 seviyelerinde iken liranın "bir şekilde" değer yitirme ihtimali içeride bizler tarafından belirtiliyordu. Şimdi daha yüksek sesle dışarıdan da belirtilmeye başlayınca kaygı oluşuyor. Genelde çok bilinen trade işlemleri para kazandırmaz mantığı...

https://t24.com.tr/haber/merkez-bank...eridi,875601Bu nedenle bugün yeni mevduatınız dönse bununla yine 7 seviyesinden TL satıp $ alır mıydınız diye merak etmiştim. Tabi tamamı değil ama %43'ü de olabilir Şu an vade sonu dolar başa baş noktanız 7,5 civarında....

Sadece bir fikir alış verişi gibi forumdakilerin fikrini almak isterim...
    https://t24.com.tr/haber/merkez-bank...r-eridi,875601

Eski bankacı Kerim Rota, Twitter’da yaptığı yorumda Merkez Bankası'nın Mart'ta rezervlerden 14.1 milyar dolar daha satıldığını kaydederek son 15 ayda net uluslararası rezervlerden 65.7 milyar dolar harcandığını belirtti.

"Bu hızla giderse rezervleri tüketecek"
    Londra’daki yatırım şirketi TD Securities’ten Cristian Maggio da Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, "Rezervler bu hızda azalmaya devam ederse Haziran ortasında altın dışında rezerv kalmayacak. Temmuz’un 3. haftasında da tüm rezervler erimiş olacak” yorumunu yaptı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch ise Merkez Bankası’nın brüt rezervlerini dikkate almak gerektiği görüşünde. Brüt rezervler bankaların Merkez Bankası’nda tuttuğu karşılıkları da kapsıyor. Merkez Bankası, bankalardan Swap yoluyla sağladığı dövizi de rezervlerinde gösteriyor...

8. Fitch, MB dolar alanların doları ile almak isteyenlerin önüne set çekebilir mi demek istemiş?

Tabi bir de fiziki olarak olmayan gerçek dolar mevduatının özel sektörün borçlarının geri ödemelerindeki etkisinin ne olacağı önemli .

Sayfa 932/992 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •