Sayfa 94/1032 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 745 - 752 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Her şey İYİ olacaktır

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu arada İngiliz kıdemli TR analisti Timothy Ash "CB seçimleri 2. tura kalır, 2. turda RTE alır" demiş. Bence Tim yanılıyor. Her şey İYİ olacak diye öngörüyorum. Zaten Tim'in bugüne kadar TR için öngördüklerinin çoğu gerçekleşmedi, bu öngörüsünde de terso olmasını bekliyorum.
    Analistlerin hangi dediği çıkıyor ki :-) özellikle borsa hakkında hep çuvallıyorlar...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. 16 Mayıstaki karar duruşmasından sonra OFAC icraata geçer ve Mayıs sonu/Haziran ayı itibariyle bir karara varırlar diye düşünüyorum. Keseceği cezayı Demokles'in kılıcı gibi bankanın tepesinde tutmanın ne onlara ne de bankaya bir faydası var, bu mevzuyu bir an önce açıklığa kavuşturmaları icap eder.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by kaunnas Yazıyı Oku
    Her şey İYİ olacaktır
    Aynen, İYİ dedin.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Müthiş yorumlamışsın sayın th üstadım 👏🏻.
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Dört dörtlük bir analiz olmuş eline sağlık. Ortadoğu'da olan biteni çok basite indirgeyerek gayet net bir şekilde özetlemişsin. Ancak adamlar ne geçmişten ders alıyorlar ne de akılcı davranmaya yelteniyorlar. Demek ki Allah cc Ortadoğu'da yaşayanların kaderini böyle çizmiş, o zaman birbirlerini öldürmeye mahkumlar demektir, statükoyu değiştirmek mümkün olmadığına göre kaderlerine razı olacaklar. Allah cc nasıl adına ABD denilen zorba ülkeyi dünyanın süper gücü yaptı ise Ortadoğu halklarını da bu süper güce köle olarak yaratmış işte. Yaradan böyle hüküm vermiş elden bir şey gelmiyor. TR iç siyaseti ile ilgili yazdıkların da %100 doğru ancak halk bu gerçekleri görmekten aciz maalesef.

6.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Analistlerin hangi dediği çıkıyor ki :-) özellikle borsa hakkında hep çuvallıyorlar...
    Çok doğru. Dünyanın en saygın yatırım bankası olan Goldman Sachs bu konuda açık ara ile dünya lideridir. Kendi yatırımcılarını sürekli yanlış yönlendirip durur ve bundan hiç geri kalmaz. Ellerinde boşaltmak istedikleri mal varsa, AL reytingi ile o malı pazarlarlar. Mala girmek istiyorlarsa, o mala SAT reytingi verirler. Ama millet artık alıştı, Goldman ne öngörüyorsa veya neyi tavsiye ediyorsa tersini yapmaya başladı herkes. Son zamanlarda Goldman, ABD'nin SPK'sı olan SEC'ten boyuna ceza yiyip duruyor yatırımcıları yanlış yönlendirme nedeniyle. Ama adamlar cezayı ödüyorlar ve böylece de sorumluluk almaktan yırtıyorlar (alın size yüce ABD adaleti), akabinde de "neither accept nor deny" (yanlış yönlendirdiğimizi ne kabul ediyor ne de ret ediyoruz, sorumluluk almıyoruz) türünden bir açıklama geliyor Goldman'dan ve mevzu kapanıyor. Tam bir komedi anlayacağınız.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ...... Dünyanın en saygın yatırım bankası olan Goldman Sachs bu konuda açık ara ile dünya lideridir. Kendi yatırımcılarını sürekli yanlış yönlendirip durur ve bundan hiç geri kalmaz. Ellerinde boşaltmak istedikleri mal varsa, AL reytingi ile o malı pazarlarlar. Mala girmek istiyorlarsa, o mala SAT reytingi verirler............. Tam bir komedi anlayacağınız.
    İşte bu yüzden kurumların & bankaların verdiği hedef fiyatların ve tavsiyelerin hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Bu gerçekten yola çıkarak şunu da vurgulayabiliriz: Aracı kurumların takas işlemleri çoğunlukla manipülasyon amaçlı kullanılır ve onlara güvenilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    16 Mayıstaki karar duruşmasından sonra OFAC icraata geçer ve Mayıs sonu/Haziran ayı itibariyle bir karara varırlar diye düşünüyorum. Keseceği cezayı Demokles'in kılıcı gibi bankanın tepesinde tutmanın ne onlara ne de bankaya bir faydası var, bu mevzuyu bir an önce açıklığa kavuşturmaları icap eder.
    trendcim halkb yatırımcıları için anket açtım ceza bekliyormusunu bekliyorsanız kaç dolar diye
    alın size anket herkes görüşünü yazsın ne kadar ceza bekliyorsunuz

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=23806
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 94/1032 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •