Onemli Gunler Banner
Sayfa 94/341 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2723 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Maddi Duran Varlık Satımı
    A+ A-
    Özet Bilgi
    Makine Parkı ve Demirbaş Satışı hk.
    İlgili Şirketler

[]
    İlgili Fonlar

[]
    Maddi Duran Varlık Satımı

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Evet (Yes)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

17.12.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği

Makine Parkı ve Demirbaş

Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi

24/10/2018

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?

var

Toplam Satış Bedeli

45.076.329,52

İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%)

51,836

Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%)

42,93

Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)

21,94

Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%)

48,13

Satılan Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%)

164,52

İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)

23,73

Satış Koşulları

Peşin (Cash)

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih

17.12.2018

Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi

olumlu

Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı

21.660.301,89

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi

Karşı Taraf

Yakamoz Yağ San. ve Tic.A.Ş.

Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?

Hayır (No)

Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği

Ticari

Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi

14/08/2018
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı

Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi

Pazarlık Usulü

Değerleme Raporu Düzenlendi mi?

Düzenlenmedi (Not Prepared)

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası

Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi

Açıklamalar
    Şirketimiz Altınyağ Kombinaları A.Ş.'nin sahip olduğu Çiğli A.O.S.B'de bulunan Tüm Makine Parkı ve Demirbaşları 17.12.2018 İtibarıyla 40.744.316,23 TL ve + 4.332.013,29 KDV tutar üzerinden fatura edilerek Sodrugestvo Group şirketlerinden "Yakamoz Yağ San. ve Tic.A.Ş.'ne devri gerçekleştirilmiştir.
    Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.
    Saygılarımızla.

2. Özel Durum Açıklaması (Genel)
    A+ A-
    Özet Bilgi
    Varlık Alım-Satım Sözleşmesine istinaden 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca gerekli tüm yasal işlemlerin tamamlanması hk.
    İlgili Şirketler

[]
    İlgili Fonlar

[]
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

21.09.2018 - 14.09.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

21.09.2018 tarihinde KAP'ta yaptığımız özel durum açıklamamızda belirttiğimiz üzere;

Şirketimizin Sodrugestvo Group şirketlerinden Yakamoz Yağ San.ve Tic.A.Ş. ile 14.08.2018 tarihinde imzalanan "Varlık Alım-Satım Sözleşmesi"ne istinaden 10035 Sokak No 7 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli-İZMİR adresindeki faaliyetlerinin Yakamoz Yağ San.ve Tic.A.Ş.'ne devredilmiş olmasından dolayı, şirketimiz bünyesinde çalışan 113 personelden 102'sinin iş sözleşmelerinin 4857 sayılı İş Kanunu'nun 29.maddesi uyarınca 19.12.2018 (bugün) tarihinde feshedilmiştir. Bu çerçevede iş akdi feshedilen personellere aşağıda ayrıntılı olarak yer alan Kıdem tazminatı, İhbar tazminatı ve Yıllık izinleri dahil olmak üzere tüm hakları ödenmiştir. Şirketimizde 19.12.2018 tarihi itibarıyla 11 personel çalışmaktadır.
    Ödenen Kıdem + İhbar Tazminatı : 2.542.469,78 TL
    Ödenen Yıllık İzin Bedeli : 191.674,26 TL
    Kamuoyuna Saygılarımızla arz ederiz.

Açıklamalar
    Yönetim Kurulumuz 19.12.2018 tarihinde yaptığı toplantıda;

Şirketimizin 10035 Sokak No7 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli-İZMİR adresinde mukim üretim tesislerindeki varlıklarının tamamının Sodrugestvo Group S.A. şirketlerinden Yakamoz Yağ San.ve Tic.A.Ş.'ne satışının gerçekleşmesiyle söz konusu üretim tesislerindeki üretim faaliyetlerimizin 19.12.2018 tarihi itibarıyla sona ermesine,

Şirketimiz bünyesinde çalışan 113 personelden 102 personelin iş sözleşmelerinin 4857 sayılı İş Kanunu'nun 29.maddesi uyarınca 19.12.2018 (bugün) tarihi itibarıyla feshedilerek personele ait Kıdem Tazminatı, İhbar Tazminatı ve Yıllık İzin ücretlerinin ödenmesine,
    Şirketimizin işbu üretim tesislerine ait alınmış olan tüm üretim izin ve yetki belgelerinin ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde iptali için gerekli başvuruların yapılmasına,
    oy birliği ile karar verilmiştir.

TARİHMİ OLDU ALYAĞ...
    Burada yer alan bilgi,paylaşım ve yorumlar kişisel düşüncemdir.Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. Battikmi arkadaslar yokmu yorum yapacak

5. Altınyağ varlıklarını sattıktan sonra yeni tesis almak için harekete geçti

Altınyağ yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Makine ve teçhizatlarını 27,5 milyon dolara Sodrugestvo'ya satan Altınyağ, faaliyetini sürdürmek için Aydın'da Özkar İnşaat'a ait günlük 150 ton kaliteli zeytinyağı üreten tesisi almak için 17 milyon lira fiyat üzerinden anlaştı.

Hisse devri için çalışmalar devam ediyor.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

01.08.2018 tarihli Özel Durum açıklamamızda belirttiğimiz, Özkar İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. firmasına ait Aydın İli Astim Organize Sanayi Bölgesinde Toplam 36.000 m2 alan üzerinde 5.500 m2'si kapalı alana sahip, Uluslararası Standartlarda günlük 150 ton kaliteli Zeytinyağ ve Prinayağı dahil Bitkisel Yağ üretim kapasitesine sahip, sermayesi 4.858.666 TL olan Özkar Global Gıda Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş şirketinin hisselerinin tamamı Altınyağ Kombinaları A.Ş tarafından devir alınması konusunda Pazarlık Usulü ile 17.000.000 TL değer üzerinden mutabık kalınmıştır. Söz konusu Hisseler en kısa sürede devir alınacak olup hisse devir sözleşmesi ve ödeme koşulları hakkında gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.

6.  Alıntı Originally Posted by Hayet026 Yazıyı Oku
    Altınyağ varlıklarını sattıktan sonra yeni tesis almak için harekete geçti

Altınyağ yatırım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Makine ve teçhizatlarını 27,5 milyon dolara Sodrugestvo'ya satan Altınyağ, faaliyetini sürdürmek için Aydın'da Özkar İnşaat'a ait günlük 150 ton kaliteli zeytinyağı üreten tesisi almak için 17 milyon lira fiyat üzerinden anlaştı.

Hisse devri için çalışmalar devam ediyor.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

01.08.2018 tarihli Özel Durum açıklamamızda belirttiğimiz, Özkar İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. firmasına ait Aydın İli Astim Organize Sanayi Bölgesinde Toplam 36.000 m2 alan üzerinde 5.500 m2'si kapalı alana sahip, Uluslararası Standartlarda günlük 150 ton kaliteli Zeytinyağ ve Prinayağı dahil Bitkisel Yağ üretim kapasitesine sahip, sermayesi 4.858.666 TL olan Özkar Global Gıda Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş şirketinin hisselerinin tamamı Altınyağ Kombinaları A.Ş tarafından devir alınması konusunda Pazarlık Usulü ile 17.000.000 TL değer üzerinden mutabık kalınmıştır. Söz konusu Hisseler en kısa sürede devir alınacak olup hisse devir sözleşmesi ve ödeme koşulları hakkında gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.
    Bu haber yenimi dostum Kap da göremedim

7. Yönetim Kurulumuz 19.12.2018 tarihinde yaptığı*toplantıda;

Şirketimizin merkez adresinin "Çınarlı Mah. Ozan Abay*Caddesi No :10 Ege Perla B Kule Kat:12 D:123 Konak-İZMİR" (UAVT Kodu :*3346622149) adresine taşınmasına,

Adres değişikliğinin İzmir Ticaret Sicil Müdürlüğü*nezdinde tescil ve ilan edilmesine,

oy birliği ile karar verilmiştir.

Sayfa 94/341 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •