Sayfa 94/337 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2689 madde; 745 - 752 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

1. daha öncede dediğim gibi.federal moğul un,veya tenneconun fmizp in bist e oluşuna getirisine götürüsüne ihtiyaçlarının olacağına hiç ihtimal yok.fmizp in türk ortağı,derelilere gelince,borsada olup işlem gören toplam hisse değeri 40 milyon tl civarı,bu 40 milyon tl lik hissenin 20 milyon tl lik kısmı derelilerin elinde olsun.senede iki kez yüzde on hareket yapsın.ve dereliler bu işten 4 veya 5 milyon kazansın.peki federal moğul veya tenneko gibi dunya markası olan bir markanın ortağı olan kişi bu 4 veya 5 milyon için katakule çevirmeye gerek duyarmı.ben kesinlikle derelilerin boyle bir katüküle içinde olabileceklerine hiç mi hiç ihtimal vermiyorum.ancak mademki bu hisse haspekader bist e köte olmuş,hisseyi idare eden brokr,ide,spekolatoruda vardır.son demek istediğim hissenin sahiplerinin bu hisseye ne ihtiyaçları vede hisse üzerine hiçbir etkileri yoktur..

2. Olsun, ben yine de o at suratliya ayarim ondan nefret ediom. Birisi okul mokul hayir isi cok yapiosa bilin ki vicdanini hafifletiodur . Bu dereliler boyle bana kimse savunmasin Bu mendeburu. Kimbilir ne kadar vergi kaciriodur

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Olsun, ben yine de o at suratliya ayarim ondan nefret ediom. Birisi okul mokul hayir isi cok yapiosa bilin ki vicdanini hafifletiodur . Bu dereliler boyle bana kimse savunmasin Bu mendeburu. Kimbilir ne kadar vergi kaciriodur

Yine elimize verdiler. Bukadar saçma bir şey olmaz ya nasıl denk geliyor her seferinde bu sacma sapan habelerde endeks düşüyor

4.  Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    "Şirket elinde kalan 16.355 metrekarelik alanın 15.355 metrekarelik kısmı (%93) ilişkili kurulusu olan Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş.'ye kiralamaya devam etmiştir. Binaların kiralanan kısımları dökümhane, işleme ve diğer binalardan oluşmaktadır. Şirket'in kiralanan bölümde herhangi bir üretim faaliyeti bulunmamaktadır."
    Arkadaşlar bu ifade bilançodan alınmıştır.

Burdan anladığım 1000 metrekare kendilerinde.

15.355 metrekare ise ana ortağa kiraya verilmiş.
    Bu konuyu acaba bir kardeşimiz şirketten doğrulatabilir mi?

Yani fabrikanın GERÇEK değeri bir tarafa, FMİZP nin üretim yaptığı yer sadece 1000 metrekarelik yer midir?
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

5. Bu ortamı çok iyi kullandı.
    İyi bir düzeltme - dökme yaptı, yapıyor

6.  Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    http://www.federalmogulpowertrain.co...es/IzmitTesisi

"İzmit tesisleri, bugün dünyanın en önemli markalarına orijinal ekipman piston üretmektedir. 16 tip pistonla üretime başlayan fabrikamız bugün üretimini yaptığı pistonların büyük bir bölümünü orijinal ekipman olarak Avrupa ve Amerika'ya ihraç etmektedir. Izmit fabrikasında Orijinal Ekipman olarak yılda 12,400,000 adetlik piston üretilmektedir.

İzmit Tesislerinde ;

Ford, Renault, GM, Mercedes-Benz, Volkswagen, BMW, FIAT, WM gibi dünyanın en şöhretli otomotiv markaları için piston üretimi yapmaktadır.

© 2019 Federal-Mogul PowerTrain"
    Ana ortak bu 12.5 milyon pistonu nerde üretiyor?
    Konuyu önce şirkete soralım sonra gerisine bakarız.
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

7. VW hem Manisa hem Ankara hem de FORD yatırımı/ortaklığı var.
    Yılda 300.000-700.000 araç arası üretim konuşuluyor.

Bu sebeple çok önemli. Oralarda üretim varsa kiraya vermek yatırımcıyı da zarara uğratmak demektir.
    Kendin üret.

8. Düşenleri toplayıp yukarı kökler gazı.
    19. 50 lere dokundu döndü.
    Herkes rahatladı.
    Kulpçu, fincancı, Çanakçı,... Herkes rahatladı.

Sayfa 94/337 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •