Sayfa 941/984 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951 ... SonSon
Arama sonucu : 7869 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by tam35 Yazıyı Oku
    80 milyon dolar ihracat gayet güzel bu sene içinde oluşacak
    Bu sene içinde olacağının garantisi yok. Hatta DİİB yeni alındığına göre 2023'e sarkar bu 75 mln USD bedelli ihracat. Proje başında alınır DİİB, ithalat yaptıkça sanal ortamda KDV ödememek için hammaddeler teker teker işlenir. İhracat yaptıkça da beyannameler ile DİİB kapanır.

2.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    Sanırım iveco için üretim başladı, üretim adetleri gayet iyi, önümüzdeki dönem satışlara yansır. Askeri araçlarda da ivme ve istikrar yakalarsa olacak. Çalışan sayılarındaki artış üretime yansımaya başladı.

3. Lot fiyatı yüksek hisselere fazla küçük yatırımcı girmiyor, büyükler için de kademeler çok sığ…
    Kademelerin derinleşmesi ve işlem hacminin artması için, iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artışı gerek… Şirketin özvarlıklarının gercek değeri ve cirosuna göre sermaye en azından 300 milyon civarıına yükseltilmeli..

Maddi duran varlıklarının güncel değerlendirilmesi yapılarak bilançolara yansıtılırsa hem defter değeri çok yükselir hem iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırım potansiyeli çok yükselir…

Ama öyle görünüyor ki patronun stratejisi çok farklı!!

4. Kazakistan seçimlerinde Cumhurbaşkanı değişmedi. Bu hükümet ile Otokar'ın ve koç grubunun ilişkileri çok iyi. Kazanan cumhurbaşkanıyla genel müdürümüz Serdar Bey'in ve Ali Koç'un birkaç ay önce fotoğrafı resmi hesaplardan paylaşılmıştı. Beklediğimiz haberin gelmesi için olumlu. Umarım beklentiler boşa çıkmaz.

Alıntı Originally Posted by cgknypc Yazıyı Oku
    Kazakistan seçimlerinde Cumhurbaşkanı değişmedi. Bu hükümet ile Otokar'ın ve koç grubunun ilişkileri çok iyi. Kazanan cumhurbaşkanıyla genel müdürümüz Serdar Bey'in ve Ali Koç'un birkaç ay önce fotoğrafı resmi hesaplardan paylaşılmıştı. Beklediğimiz haberin gelmesi için olumlu. Umarım beklentiler boşa çıkmaz.
    Bfren ve Egeen'in gazıyla 800'ü geçtik. Artık, 100-150 F/K'lar havalarda uçuşuyor. Her hafta onbinlerce yeni küçük yatırımcı geliyor. Gerçekten küçük yatırımcıların özellikle popüler hisselerde gücü olduğunu görmeye başladım. Gesan'da patronlar; 2,5 milyon lotu 200 lira üzerinden birkaç günde önce piyasaya ve yerli/yabancı kurumsal yatırımcılara sonra yerli/yabancı kurumsal yatırımcılar %300 bedelsiz haberiyle yine piyasaya sattı. Tahta tavan kapadı. Ben de ortak olduğum için yakından takip ediyorum. Otokar'ı keşfetseler abartısız 5 rakama giden ilk hisse olabiliriz. Ama yurtiçine zırhlı satışlarımızın tekrar başlaması lazım. Bunun içinde iktidar değişimi şart.

6. Bilanço bozuk diye satanlara fena feyk attı.

Alıntı Originally Posted by Eralp22 Yazıyı Oku
    Bilanço bozuk diye satanlara fena feyk attı.
    Arada sırada (2-3 yılda bir) yapar böyle. Hele birkaç tavan yapsa ve popülerleşse, Otokar'ın faaliyetleri gün yüzüne çıksa, yeni konjönktürde hızlıca inanılmaz rakamlara ulaşmamız içten bile değil.

Sayfa 941/984 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •