Sayfa 941/2134 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991104114411941 ... SonSon
Arama sonucu : 17068 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Hocam emekleriniz için çokkk teşekkürler...

Petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki artış kalicimi sizce yoksa hazir borsalar yatay aşaği yapiyorken petrol manüpile mi ediliyor...

İlginiz için teşekkür ederim...

Saygılarımla...
    Muhtemelen doğalgaz ve petrol fiyatları kış boyunca yüksek kalmaya devam edecek.Bu sene rüzgar ve güneş enerjilerinde özellikle avrupada enerji üretimi beklentilerin altında kaldı,kurak bir yıl geçtiği için hidroelektrik santrallarından da yeterli enerji elde edilemedi.Böyle olunca enerji talebinin karşılanması için doğalgaza yüklenildi.Dünyada aslında talebi karşılayacak kadar doğalgaz var ama,ulaştırılmasında zorluklar var,petrolü sıvı olarak tankerlerle nakledebiliyorsunuz.Doğalgazda ise ilave talep için boru hatları inşa etmeniz gerekiyor,bu ise kısa zamanda olabilecek bir şey değil,diğer seçenek doğalgazın (-) 162 dereceye kadar soğutularak sıvı hale getirilerek LNG tankerleri ile taşınması.Ama bunun için de yeterli miktarda hem gönderen hem de alan tarafta bu işlemi gerçekleştirebilecek tesisler ve depoloma imkanları gerekiyor.Bu da hemen yapılabilecek bir şey değil.Bu durumda kış boyunca sanayi talebine ilaveten tüketiciden gelecek ısınma amaçlı kuvvetli bir gaz talebi de devreye girince muhtemelen talebi karşılamayan arz nedeniyle doğalgaz fiyatları kış boyunca yüksek kalmaya devam edecek.Petrol fiyatının yükselmeye devam etmesi ise eşdeğer doğalgaz enerjisine göre çok ucuz kalmasından kaynaklanıyor,şu anda eşdeğer enerji için doğalgazın fiyatı petrol fiyatının 2 katından fazla,böyle olunca da petrol fiyatının da yükselmeye devam etmesi beklenir.2008 yılında varil fiyatının 140 doların üstünü gördüğü dikkate alınırsa,bu kış petrolün varil fiyatının 110-120 dolar seviyelerini test etmesi beni şaşırtmaz.

https://www.dunya.com/sektorler/otom...-haberi-636151

Otomotivde bu kez de magnezyum krizi

Otomotivcinin küresel tedarik zincirinde mikroçip, hammadde fiyat artışları ve konteyner krizi kaynaklı yaşadığı darboğazlara yenileri eklendi. Liman sıkışıklığı, sürücü bulunurluğu ve magnezyum tedariki sorunları üretimi daha da yavaşlattı.
    Son düzenleme : deniz43; 11-10-2021 saat: 18:40.

https://www.google.com/amp/s/m.haber...ar-3217955-amp
    Pkk dan sonra neler oldugunu "unutursun diye cok korkuyorum"
    https://m.youtube.com/watch?v=CkEHjKNIrO8
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Yeni rekor 9.01 malesef
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    sn deniz43 , affınıza sığınarak sorıyorum ; dolar almak ile viop ta aynı pozisyon
    kadar dolar almak arasında ne gibi farklar oluşmaktadır . Küresel piyasalar
    krize girerse elinde belli bir miktar dolar olan ile aynı pozisyon kadar risk alıp
    dolar kontratları bulunduran arasında hangi risk farklıdır. Aynı sorun altın için de
    düşünülürse sorun nerede gerçekleşebilir ? Dolarda sabit kur rejimi gibi
    viop ta da sabit olması olasılık dahilinde mi ?
    Merhaba, ben al-sat amaçlı dolar işlemlerimi viop kontratlarında yapıyorum, eurobond alacaksam normal dolar alışı yapıyorum, onun dışında vioptan. Vade gelince henüz bozmak istemiyorsam sonraki vadeye taşıyorum komisyonu göze alıp. Avantajı kurdaki makas farkı yok, onun yerine çok küçük bir komisyon ve alış satış arası fiyat farkı var ama likit vadelerde o da çok düşüktür. Kaldıraç var yaklaşık dokuz on kat. Limitli, şartlı, süreli vb. emir verilebiliyor borsadaki gibi. Dezavantajı sattığınızda kardan yüzde on stopaj var.
    Bir de viop teminatınız da takasbank tarafından nemalandırılıyor yani ona da piyasa fiyatından faiz işliyor bu nedenle ileri vadelerde fiyat yüksek görünür.
    Ben memnunum, eskiden banka online şubeden dolar alıp satıyordum viopu daha rahat buluyorum.

Yazdığım üzere benim hedge amacım pek yok, alsat ve değer kazancı için kontratları taşıyorum.

Kaldıracın cazibesine kapılıp kendinizi kaybetmeyecekseniz öneririm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,854
    Aynı fikirdeyim saygılar .

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Merhaba, ben al-sat amaçlı dolar işlemlerimi viop kontratlarında yapıyorum, eurobond alacaksam normal dolar alışı yapıyorum, onun dışında vioptan. Vade gelince henüz bozmak istemiyorsam sonraki vadeye taşıyorum komisyonu göze alıp. Avantajı kurdaki makas farkı yok, onun yerine çok küçük bir komisyon ve alış satış arası fiyat farkı var ama likit vadelerde o da çok düşüktür. Kaldıraç var yaklaşık dokuz on kat. Limitli, şartlı, süreli vb. emir verilebiliyor borsadaki gibi. Dezavantajı sattığınızda kardan yüzde on stopaj var.
    Bir de viop teminatınız da takasbank tarafından nemalandırılıyor yani ona da piyasa fiyatından faiz işliyor bu nedenle ileri vadelerde fiyat yüksek görünür.
    Ben memnunum, eskiden banka online şubeden dolar alıp satıyordum viopu daha rahat buluyorum.

Yazdığım üzere benim hedge amacım pek yok, alsat ve değer kazancı için kontratları taşıyorum.

Kaldıracın cazibesine kapılıp kendinizi kaybetmeyecekseniz öneririm.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

7.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Böyle şeyler haberler yazılar analizler sağ gösterip sol vurma
    Bambaşka görünmeyen köşede başka bi büyük şey batar Batarsa

Sayfa 941/2134 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991104114411941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •