Sayfa 943/1027 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI

Anayasa referandumunda, Hayır cephesinin, en çok eleştirdiği konuların en başında, bu durum geliyordu.
    Cumhurbaşkanı öldüğü anda, yerine halk tarafından seçilmemiş yardımcısı geçiyor. İsterse sürenin sonuna kadar bu şekilde yönetiyor.
    Hep ABD'yi örnek alıyorlar. ABD'de başkan yardımcısını da halk seçer. Bizde, paşa, her şeyi kendisi seçmek istiyor.
    Gelecekte, çok büyük sıkıntılar olacak.
    Üstelik başkan veya vekilin yetkileri, OHAL döneminden bile daha fazla.

DOLAR/EURO

Daha önce de yazmıştım. Bende dolar yok. Hedefim 4,50'den itibaren kademeli pozisyon almak.
    4 TL, 3,50 TL falan sadece hayal, geyik.

Sanırım nisan ayıydı. 4 seviyesinden gerilemeye başlamıştı. Kendimce 3,60 alım seviyesi belirlemiştim.
    3,70'den aşağı düşmedi ve bende doların arkasından bakakaldım.
    Gerçekçi hedefler koymakta fayda var.

OHAL

OHAL kalktığı anda, Amerikan köylüsünün, altına hücum ettiği gibi, mahkemelere hücum başlayacak.
    Ergenekon mağdurları, vatansever insanlar olduğu için, hiç tazminat davası açmadılar.
    Devletin ödeyeceği tazminatlar (AİHM dahil) mevcut borçları katlamazsa ben bir şey bilmiyorum.
    Devlettir bu tazminat işi biraz sıkıntılı.Bu ekonomik koşullarda devletten yüklü tazminatlar falan bence hayal.Mahkemeler o davalara bir şekil yapar.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Ergenekon mağdurları, vatansever insanlar olduğu için, hiç tazminat davası açmadılar.
    Devletin ödeyeceği tazminatlar (AİHM dahil) mevcut borçları katlamazsa ben bir şey bilmiyorum.
    yanılıyorsunuz ayrıca haksız yere ceza evinde yatan birilerinin devletlerine tazminat davası açmaları vatan hainliği olmaz sadece salaklık olur
    devleti yöneten adamlar devletin adamı gibi olacaklar bi cemaatin bir siyasi partinin adamları olmayacaklar olmak istiyoorlarsada devletin tazminatları ödedikten sonra bu işi organize edenlere rucu etmesi gerekir
    dönemin siyasileri ve havuz medyası suçlarını bildiklerinden bu davalarda vatanhaini fetöcülerle birlikte hareket ettiklerinden bugün sesleri çıkmıyor tazminat davalarında kazanılan paralardan hiç bahsetmiyorlar devlet şakır şakır tazminat ödüyor ve ödemeyede devam edecek.

toplam rakamın 1 milyar TL yi rahat geçeceği söyleniyor
    https://www.sozcu.com.tr/2015/gundem...-lira-1014575/
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yanılıyorsunuz ayrıca haksız yere ceza evinde yatan birilerinin devletlerine tazminat davası açmaları vatan hainliği olmaz sadece salaklık olur
    devleti yöneten adamlar devletin adamı gibi olacaklar bi cemaatin bir siyasi partinin adamları olmayacaklar olmak istiyoorlarsada devletin tazminatları ödedikten sonra bu işi organize edenlere rucu etmesi gerekir
    dönemin siyasileri ve havuz medyası suçlarını bildiklerinden bu davalarda vatanhaini fetöcülerle birlikte hareket ettiklerinden bugün sesleri çıkmıyor tazminat davalarında kazanılan paralardan hiç bahsetmiyorlar devlet şakır şakır tazminat ödüyor ve ödemeyede devam edecek.

toplam rakamın 1 milyar TL yi rahat geçeceği söyleniyor
    https://www.sozcu.com.tr/2015/gundem...-lira-1014575/
    Teşekkür ederim
    Yüzbinlerce mağdurun kazanacağı tazminatlar ne olur kimbilir ! Tabi işin içine AİHM'de girecek

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Devlettir bu tazminat işi biraz sıkıntılı.Bu ekonomik koşullarda devletten yüklü tazminatlar falan bence hayal.Mahkemeler o davalara bir şekil yapar.
    Doğrudur, Uzanları seversiniz sevmezsiniz o ayrı iş ama adamların Çukurova ve Kepezi ellerinden aldılar yetmezmiş gibi birde küçük yatırımcıların hisselerini gasp ettiler ve kimse ne Türkiyede nede uluslararası alanda tek kuruş tazminat alamadı. Hal böyle olunca TÜRKİYE gibi hukuğun olmadığı ülkelere normal yabancı yatırımcı falan gelmez gelenlerde yıllardır olduğu gibi VUR KAÇ cılar olur onlardan da Türkiye ye bir hayır gelmez. Türk yatırımcısı için eskiden de şimdi de fazla alternatif yok kaderine razı olacak olmak istemiyende YASTIK altı diyor ve hiç bir zamanda bu işten zararlı çıkmıyor.

5. Dolar 4.30 a düşsede alsak.

6.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI

Anayasa referandumunda, Hayır cephesinin, en çok eleştirdiği konuların en başında, bu durum geliyordu.
    Cumhurbaşkanı öldüğü anda, yerine halk tarafından seçilmemiş yardımcısı geçiyor. İsterse sürenin sonuna kadar bu şekilde yönetiyor.
    Hep ABD'yi örnek alıyorlar. ABD'de başkan yardımcısını da halk seçer. Bizde, paşa, her şeyi kendisi seçmek istiyor.
    Gelecekte, çok büyük sıkıntılar olacak.
    Üstelik başkan veya vekilin yetkileri, OHAL döneminden bile daha fazla.

DOLAR/EURO

Daha önce de yazmıştım. Bende dolar yok. Hedefim 4,50'den itibaren kademeli pozisyon almak.
    4 TL, 3,50 TL falan sadece hayal, geyik.

Sanırım nisan ayıydı. 4 seviyesinden gerilemeye başlamıştı. Kendimce 3,60 alım seviyesi belirlemiştim.
    3,70'den aşağı düşmedi ve bende doların arkasından bakakaldım.
    Gerçekçi hedefler koymakta fayda var.

OHAL

OHAL kalktığı anda, Amerikan köylüsünün, altına hücum ettiği gibi, mahkemelere hücum başlayacak.

zaten sırf bu yüzden ohal in kaldıralacağını zannetmiyorum. zira binlerce insan bekliyor ohal kalksa da dava açsam diye...

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Dolar 4.30 a düşsede alsak.
    1 saat once biri saatlik formasyon çalıstırdı düşer ise alırsın

Aaa! bunlar seçildiler zaten başımızda da başka musallatlar vardı dimi şimdi bunlar seçildi her şey düzelecek demek ki :.. Bu durumda da çok doğal Dolar derhal yerle yeksan olur. Ciğerci kedileri kapıda bekleşiyor, MOBİUS un söylediklerine el açıp İNŞALLAH diye dua ediyor . Zaten Mobius da işi gücü bırakmış Türk ciğerci kedileri kazansın diye tiyo veriyor muşşşşş....

Sayfa 943/1027 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •