Sayfa 944/1049 İlkİlk ... 4448448949349429439449459469549941044 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. Ethereum'un yıl sonu 10 bin dolarlar civarına gelebileceği sosyal medyada sık sık konuşuluyor. Ben de borsa'daki paramın bir kısmını kripto paraya yönlendirmeyi düşünüyorum. Bu konuda bilgisi ve öngörüsü olan arkadaşların fikirlerini almak çok faydalı olacak.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Ethereum'un yıl sonu 10 bin dolarlar civarına gelebileceği sosyal medyada sık sık konuşuluyor. Ben de borsa'daki paramın bir kısmını kripto paraya yönlendirmeyi düşünüyorum. Bu konuda bilgisi ve öngörüsü olan arkadaşların fikirlerini almak çok faydalı olacak.
    Sn Karayel09 portföyün %5 ini geçmeyin.. Birde piyasa düşüşe başladı başlayacak havalarında.. Cüzi miktar alıp piyasa hareketlerini tanıyın derim.. Adapte olması zor ama kazanması da bir o kadar kolay piyasa.. Eskiden teknik analiz sökmezdi şimdi biraz çalışıyor ama yinede sakin izlemek gerekiyor.. 1986 bizim bist gibi sert hareketler var ..Başarılar dilerim.

Elon Musk ın BTC konusunda açıklamaları sonucunda büyük satış yedi...45.752 de tutmazsa ki ihtimal geri çekilme devam edecek..30.500 ler hayal değil.. Bir kişinin bu kadar etkisi olması büyük risk doğuruyor.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
    Elon musk mıçtı milletin cüzdanına.
    Sormazlar mı adama daha 2 ay evvel şişirip şişirip bırakıyordun cryptoyu
    Şimdide şişirdiği balona soktu iğneyi buuum

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Ethereum'un yıl sonu 10 bin dolarlar civarına gelebileceği sosyal medyada sık sık konuşuluyor. Ben de borsa'daki paramın bir kısmını kripto paraya yönlendirmeyi düşünüyorum. Bu konuda bilgisi ve öngörüsü olan arkadaşların fikirlerini almak çok faydalı olacak.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. - Abi, nasılsın?
    - İyiyim abim, sen nasılsın.
    - Ben de iyiyim. Abi ya, bugünlerde hiç sesin soluğun çıkmıyor.
    - Sorma ya!... Hissenet'te daha önce hiç bakmadığım kripto para sayfalarını okuyorum. Bu piyasayı tanımaya çalışıyorum. Dün bir arkadaş ile uzun süre konuştuk, çok yabancı olduğum piyasayı biraz olsun tanımaya başladım.
    - Abi, etrafımda çok kazanan var, ama Tiran'a kaçanları duyunca ben çok tırstım.
    - Hem orası var, hem de coin alıyorsun, ama elinde avucunda bir şey yok. Çok ilginç bir piyasa. Ama gelişmelerin dışında kalmak istemedim. Aslında geç kalmışız. 2-3 ay önce bile girsek iyiymiş. Ama "better late than never" demiş atalarımız...
    - Eee abi, peki hiç aldın mı?
    - Oğlum, beni bilmez misin? Ben tez canlıyım. Çok zararını gördüm, ama huylu huyundan vaz geçmiyor.
    - Nasıl alınıyor ki abi bunlar?
    - Bir siteye kayıt yaptırıp üye oldum. "P" ile başlıyor. Arkadaş onu tavsiye etti. Bilemiyorum artık. Ama üyelik çok kolay oldu. Para aktarma dakikalık iş. Kendi hesabıma henüz para aktarmadım, o da bu kadar hızlı mı bilmiyorum.
    - Eee abi, neler aldın?
    - Valla, arkadaştan 5 coin'li bir liste istedim; içerisinde sağlam olarak bilinen de sürpriz yapabilecek de olsun dedim; verdi. Piyasayı tanıyıncaya kadar bunlarla giriş yap dedi.
    - Neler onlar abi?
    - Bitcoin, Ethereum, Ripple, Polkadot ve Neo. Ben son zamanlarda sık sık duyduğum bunlara Dogecoin'i ekledim ve daldım.
    - Abi, grafiklerine falan bakmadın mı? Nereden gelmişler, şu an ne haldeler?
    - Kervan yolda düzülür dedim ve BTC ve ETH diğerlerine göre ağırlıklı olacak şekilde aldım. Ama Allah'tan temkinli girmişim. Alır almaz öpülmeye başladım. Ha, bu arada bir de sitede YENİ olarak gösterilen iki coin vardı, onlardan biraz Reef aldım. Artık kısmet.
    - Nasıl yani?
    - Oğlum, biliyorsun işte, aldığım düşmeye başladı. O zaman düşeni %5'in altına inenden biraz daha aldım.
    - Çok kaptırma abi kendini. Borsadan biliyorsun, bazen düşüşler sonsuza kadar sürüyor.
    - Ya, dedim ya, siteyi işleten Priştina'ya kaçsa dahi üzülmeyeceğim kadar bir meblağ ayırdım bu işe. Merak etme, sıkıntı olmaz.
    - Peki abi, ilk intibaın nasıl?
    - Çok ilginç bir piyasa. Ekran 7/24 kıpırdıyor. Her 10-15 saniyede bir güncelleniyor. Biri iniyor, biri çıkıyor... Telefonu elimden bırakamaz oldum.
    - Ondan senin sesin çıkmıyor...
    - Sanıyorum evet. Gece tuvalete kalkmıştım, dayanamadım baktım; aboo, hepsi aşağıya kırmış. Gece 04-05 arası işlem yaptım, inanabiliyor musun? Hafta sonu bile çalışıyormuş.
    - Şimdi nasıl peki?
    - Valla, genelde %4-5 aşağıdayım. Sadece DOT artıda. Bize göre gece, ABD'ye göre gündüz saatlerinde Elon Musk bir laf etmiş, alayı aşağıya kırmış. Bir gün önce atsaydın ya o twiti dedim!...
    - Evet abi, o adamın söyledikleri özellikle de Dogecoin'i etkiliyormuş.
    - Oğlum, aslında bunlar birbirlerine benzer hareketler yapıyorlar. Grafiklerine bak, yani kısa vadeli grafiklerine, aynı saatlerde aşağıya, aynı saatlerde hep beraber yukarıya kırıyorlar. Bakalım benimkilerde ayrışma ne zaman olacak?
    - İyi abi, hayırlı olsun. Belki ben de bir gün düşünürüm.
    - Sağ ol kardeşim, hakkımızda hayırlısı olsun.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

7. - Alo, abi, nasılsın?
    - iyiyim de, daha 15 dakika önce beraber değil miydik, oğlum?
    - Abi, evet de, kafama takıldı. Ben de bu işe merak saldım.
    - Oğlum, dur, acele etme. Grafiklerine baktım diyorum ya, bunlar 2 hafta öncesine kadar iyi bir ralli yapmışlar; şu an ya bir düzeltmedeler, ya da aşağı trend başlayacak; ama en azından bir süre yatay gidecek gibi görünüyor. Dur, kaybetsek bile ikimiz beraber kaybetmeyelim. Acele etme, iyice tanıyalım şu piyasayı.
    - Yok abi ya, ben karar verdim. Siteye üye bile oldum. Ama çok cüzi miktarlar alacağım, merak etme. İçinde olmadan piyasayı tanımak daha zor olur.
    - Orası da doğru. Bak, istersen 50-100 TL'lik dahi alabiliyorsun. Çok küçük başla o zaman. Hadi bakalım hayırlısı...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

8. - Abi, inceliyorum da bir "lale soğanı balonu"ndan bahsediyorlar. Kripto paranın sonunun böyle olacağından endişe edenler var. Nedir bu lale soğanı hikayesi?
    - Abim, 17'nci yüzyılda Hollandalılar Osmanlı'lardan aldıkları laleleri geliştirmeye başlıyorlar. Bazı virüslerle enfekte ederek, değişik renkli, şekilli, çizgili vs. lale üretmeye başlıyorlar.
    - Eee, ne olmuş ürettilerse?
    - Oğlum, Hollanda o tarihlerde çok güçlü. Özellikle ekonomi alanında çok iyiler. Orange sülalesini duymuşsundur. Evlenmeler yoluyla İngiltere tacında bile söz sahibi olmuşlar. İşte o Hollanda da, zamanla laleler asaletin sembolü haline gelmiş, çok değerlenmişler.
    - Peki bu balon hikayesi nedir?
    - İşte o yıllarda lale soğanının borsası oluşmaya başlamış. Öyle ki, 1633'ten 1637'ye kadar fiyatı soluksuz yükselmiş. ne kadar biliyor musun? Bir lale soğanının fiyatı 2.500 florine ulaşmış. Düşün, bir kalifiye işçi bir yılda 150 florin kazanabilirken oluyor bunlar.
    - Sonra abi?
    - Fiyatlar çok yükselince, elinde malı olanlar satacak adam bulamamaya başlamış; ve 1637'de balon patlamış.
    - İyi de abi, bu kripto parayı neden lale soğanına benzetiyorlar ki?
    - Oğlum, lale soğanına benzetmiyorlar. O zaman lale fiyatında oluşan balona benzetiyorlar. Nasıl ki bir balonu şişirmeye devam edersen bir yerde patlarsa, kripto para da patlayacak diyorlar. Benzetme budur.
    - Evet abi ya, bir Bitcoin 50 bin dolar; dile kolay!... Daha ne kadar artar ki bu?
    - Onu kimse bilemez işte. Hatırlasana, 5-6 bin dolara çıktığında da aynı şeyler söyleniyordu.
    - O da doğru abi. Neyse, biz kendimizi fazla riske atmadan bir şeyler olacaksa faydalanmaya çalışalım. Dediğin gibi, aslında bayağı geç kalmışız. Umarım son alıcılar olmayız.
    - İnşallah abim!... Tüm dileğimiz o. Dedik ya, hayırlısı neyse o olsun.

Sayfa 944/1049 İlkİlk ... 4448448949349429439449459469549941044 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •