Sayfa 95/183 İlkİlk ... 45859394959697105145 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 753 - 760 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Şirketle ilgili olumluydum ama sorularıma verdikleri cevaplar sonrasında kafamda soru işaretleri oluştu...

Sormuş oluğunuz soruların i yanıtları aşağıdaki gibidir

- 2017 mali tablolarınızda 50 milyon tl kadar finansal gider gözüküyor.
    2017 yılında faiz gideriniz ne kadar ?
    "Finansallardan" kur farkı zararınız ne kadar ?

Finansal Giderler
    Kur Farkı Gider 43.891.164
    Faizler 5.308.592
    Diğer 1.048.107

Borçlarınızın ne kadarı tl ne kadarı euro ?
    Bununla ilgili ayrıntılı olarak 48 Nolu Dipnotlarımız da bilgiye ulaşabilirsiniz

Borçların bir kısmını hadge ettiğinizi söylediniz
    Hedge ettiğiniz euro borcu ne kadar ?

Yapılan Opsiyon

-Şirket opsiyon sözleşmeleri ile kur riskini hafifletmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda Şirket, uzun vadeli dövizli borçlarının bir kısmı için kur riskinden korunmak amacıyla 11 parçadan oluşan ve 01.10.2019 tarihinde tamamıyla itfa olacak, toplamda 10.050.000 Euro ve 2.000.000 ABD Doları opsiyon sözleşmesi imzalamıştır. Sözleşmelerin 31 Aralık 2017 itibariyle detayları ve makul değerleri 2.147.144 TL olup katlanılan maliyet ise 1.141.607 TL olmuştur

Opsiyon sözleşmesi ile ilgili önemli konu, bunun etkisinin 01.10.2019 tarihinde görülecek olması. Sanırım bu tarihten önce yazılan kur farkı zararlarını bilançoda görmeye devam edeceğiz. İlk çeyrekte euro %8 kadar yükseldi, en son baktığımda bu şekildeydi.
    Muhasebe uzmanı varsa aramızda bu konuyu netleştirirlerse harika olur.

Ben açıkçası ilk çeyrek bilançosuna odaklanıyorum.
    Şirketin yüksek miktarda euro borcu var.
    Dolayısıyla ilk çeyrek bilançosu ile ilgili endişelerim de var.

"Faiz giderlerinin son derece düşük olması harika"
    Bu da önemli bir ayrıntı...
    Yatırımcı ilişkileriyle yarım saat görüşmüşümdür herhalde..
    Öncelikle üstüne basa basa konuştuğum şey iyi niyetli olup olmadıkları.
    Biz şirket için çok mücadele ediyoruz dedi. Bir imza için bile yöneticileri bulmakta zorluk çekiyorum çünkü biri İtalya'da biri Amerika'da biri İstanbul'da hepsi şirket için pervane dönüyor. Çok yoğun şekilde çalışıyorlar dedi.
    Opsiyon sözleşmelerine gelince ilk defa bu kadar büyük puntolu bir sözleşme yaptıklarını ifade etti yatırımcı ilişkileri.
    Ayrıca yurt içi satışları euro üzerinden yaptıklarını ilk başta piyasada zorluk çektilerse de herkese bu durumu kabullendirdik dedi çünkü ürettiğimiz mal çok kaliteli başka yerlerde istedikleri kalitede mal bulamadıklarından dolayı euro ile alımı kabul ettiler.
    Bir diğer husus patronlarından hisse fiyatlarından şikayetçi oldukları..Hatta burada hisse sahiplerinin maliyeti çok yukarıda dedi..
    ----------------
    İşin özeti şirketin faaliyet kısmı son derece muntazam ilerliyor. Yöneticiler çok büyük gayret içindeler ki faaliyet karı/brüt kar/hasılat rakamlarından da bunu görebiliyoruz.
    Euro opsiyon sözleşme yapmaları çok iyi.2019'da tam randımanlı bir korunma olacak yoksa euro opsiyon sözleşmesi 2018 itibariyle başladı.Ayrıca yurtiçi satışları Euro'ya dönüştürmeleri çok iyi oldu..
    İlk çeyrek bilançoya bakalım. Biz çalışmamızı yaptık bundan sonrası artık Rabbimin bizler için ne düşündüğüdür.Yarın için ne olur bilemeyiz. Her şey olabilir...Hayırlısı olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by The Stock Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkileriyle yarım saat görüşmüşümdür herhalde..
    Öncelikle üstüne basa basa konuştuğum şey iyi niyetli olup olmadıkları.
    Biz şirket için çok mücadele ediyoruz dedi. Bir imza için bile yöneticileri bulmakta zorluk çekiyorum çünkü biri İtalya'da biri Amerika'da biri İstanbul'da hepsi şirket için pervane dönüyor. Çok yoğun şekilde çalışıyorlar dedi.
    Opsiyon sözleşmelerine gelince ilk defa bu kadar büyük puntolu bir sözleşme yaptıklarını ifade etti yatırımcı ilişkileri.
    Ayrıca yurt içi satışları euro üzerinden yaptıklarını ilk başta piyasada zorluk çektilerse de herkese bu durumu kabullendirdik dedi çünkü ürettiğimiz mal çok kaliteli başka yerlerde istedikleri kalitede mal bulamadıklarından dolayı euro ile alımı kabul ettiler.
    Bir diğer husus patronlarından hisse fiyatlarından şikayetçi oldukları..Hatta burada hisse sahiplerinin maliyeti çok yukarıda dedi..
    ----------------
    İşin özeti şirketin faaliyet kısmı son derece muntazam ilerliyor. Yöneticiler çok büyük gayret içindeler ki faaliyet karı/brüt kar/hasılat rakamlarından da bunu görebiliyoruz.
    Euro opsiyon sözleşme yapmaları çok iyi.2019'da tam randımanlı bir korunma olacak yoksa euro opsiyon sözleşmesi 2018 itibariyle başladı.Ayrıca yurtiçi satışları Euro'ya dönüştürmeleri çok iyi oldu..
    İlk çeyrek bilançoya bakalım. Biz çalışmamızı yaptık bundan sonrası artık Rabbimin bizler için ne düşündüğüdür.Yarın için ne olur bilemeyiz. Her şey olabilir...Hayırlısı olsun.
    Sn. The Stock,

yaptığınız görüşme ile ilgili yazınızdan 2018 ve sonrası finansal borçlardan kur zararı yazmayacağını (yazsada çok etkilemeyeceğini) anlıyorum, doğru anlamış mıyım? Saygılar..

yatırım tavsiyesi değildir..

3. Sayın The Stock o zaman geriye kalan tek konu, tahtaya çöreklenen vampirlerin buradan uzaklaşması yada birilerinin bunlara iyi bir ders vermesi.

4.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Sn. The Stock,

yaptığınız görüşme ile ilgili yazınızdan 2018 ve sonrası finansal borçlardan kur zararı yazmayacağını (yazsada çok etkilemeyeceğini) anlıyorum, doğru anlamış mıyım? Saygılar..

Finansal borçlardan kur zararı yazacaktır yine fakat şirket bundan sonrası için bu zararın en aza indirilmesi için çalışma yaptı.
    En azından kur zararında bir artış söz konusu olmayacaktır inş. Yoksa bunun hesaplaması karışık ama yatırımcı ilişkilerinden benim anladığım zaman içerisinde bu kur zararının giderek azalacağı yönündedir.. Çünkü yatırımcı ilişkilerinin dediği gibi " ilk defa bu kadar büyük puntolu opsiyon sözleşmesi yaptık hatta 2017 yıl sonu bilançosunda 3-4 milyon kar yazabilirdik ama jeopolitik birtakım risklerden dolayı opsiyona para harcadık"
    Son olarak yurtiçi satışları tamamen Euro ile yapmaları da çok iyi bir gelişme. Şirket en azından çoğu şirketin yapmadığını yapıp döviz risklerini hedge etmeye çalışıyor...Faaliyet kısmı çok iyi gerçekten vızır vızır çalışıyor fabrika. Şu tekstil sektörüne teşvik söylemi var bir şekilde faydalanır inş..

5. Cevabınız için teşekkür ederim. .

6.  Alıntı Originally Posted by BLACKHAWK Yazıyı Oku
    Sayın The Stock o zaman geriye kalan tek konu, tahtaya çöreklenen vampirlerin buradan uzaklaşması yada birilerinin bunlara iyi bir ders vermesi.
    Bu tahtaya geleceği gören birilerinin şimdiden girmesi lazım.. Lakin satış kademelerine birileri ısrarla yüklü mal koyuyor alıcı kademeleri boşaltarak malınızı verin bir an önce bu tahtadan gidin mesajı veriyor. Mal vermek isteyen bir spek neden hisse yükseltmeden satıcı kademelerine yüklü satış koyar ki? Birileri elbet bu hisseyi farkedecek inş. Meksa'da son 3 haftadır her gün 10-20 bin lot aldı. 250 bin lotu oldu.Bakalım ne olacak?
    Krtek'in nereden bakarsanız bakın bu seviyelerinin ucuzun ucuzu olduğunu düşünüyorum ama spekler öyle bir algı yapıyor ki malınızı verin bu hisseden bir şey olmaz görüntüsü vermeye çalışıyor.Gerçekten çok kaliteli iplikler üreten bu şirketin hak ettiği yer buralar değil! 68 bin endekste 4,40 olan şirket kat be kat faaliyet karını arttırdı ve makine modernizasyonu yaptı endeks olmuş 120 bin hisse 1,40'larda.Gerçekten akıl alır gibi değil..

7. yukarıdaki açıklamalar için teşekkürler. ben 2018 de hatırı sayılır bir kar açıklamasını bekliyorum.
    birde kademeleri gören bir arkadaş yayınlayabilir mi

8. ne acayip bos hisse mndrs %18 yukseldi tesvik var bu tekstil hissesi degil galiba hic hareket yok geberik kagıt alsam asagıya yapısır %100 eminim o tur hisselerden olduguna

Sayfa 95/183 İlkİlk ... 45859394959697105145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •