Sayfa 951/1003 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by alidimitri Yazıyı Oku
    fiba %45 alamadım maalesef
    1.5K 33 gün %41
    burgan on 250 bine kadar %40
    250 üstü %39
    bulabildiğim max oranlar bunlar...
    Normal mevduat sanırım kkm'den geçiş değil yine de düşük oranlar.
    Ben olsam mb toplantısını beklerim faizler artacak,faiz artış oranına göre kkm de artıyor dolarda da biraz düşüş olursa direk kkm yapardım.Günlük gidebilirsiniz 21 eylüle kadar.Kkm düşünmüyorsanız , ay sonunu bekleyin derim eylül sonu bankaların 3 er aylık bilanço dönemleri biraz daha yukarı atabilir mevduat oranları.
    1.5 k %41-45 oranlarda 32 günde 5bin tl ye yakın fark ediyor getirisi , iyi para niye banka yesin.

2.  Alıntı Originally Posted by kerem34 Yazıyı Oku
    Odea düz mevduat 500.000 Tl ye kadar 40 teklif etti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Rodeo yalnızca dijital kanaldan yeni gelene +2 daha diyor

3. X'de gördüm
    Klasik mevduat
    ak ,1,5 milyon tl için 40
    Halk 5 milyon için 43

KKM dönüşleri için +3
    bazı yabancı bankalar için 50 konuşuluyormuş

4. Fibabanka 32 gun 44% baglandi

5. Avukatlık Bürosunun yazısını gönderiyorum. Uzaktan Erişim Uygulamaları nedir? Aynı program telefonunda olduğu zaman bu yöntemi nasıl uyguluyorlar. Ayrıca telefon bayisinden sim kart kopyalama nasıl yapılıyor. Sim kart aldığımız bayinin peşine mi düşelim şimdi, enteresan.. Organize İşler..

Mobil Bankacılıkta Sık Görülen Dolandırıcılıklar

Güncel haberlerden de anlaşılacağı gibi, “Uykudayken 25 bin lira çalındı”, “Banka hesabına geldiğinde boş olduğunu gördü” gibi haberler çıktı. Bu tür dolandırıcılıklar çoğunlukla bir kişinin mobil bankacılık uygulamasında gerçekleşir. Mobil cihazların Ios/Android sistemlerinde bulunan güvenlik açıkları nedeniyle veya cihaz güvenlik sorunları olmadan tam olarak cep telefonu kullanıcısının müşteri numarası, şifresi, cep telefonu numarası bilgileri üzerinden yaşanır.

Bilişim dolandırıcılığına bu aşamada vücut veren temel fiiller;

1- SIM Kart kopyalanması (telefon bayisinde yada posta yolu ile gönderilen telefon kartlarında) sonrasında, mağdurun Mobil Bankacılık kullanırken ve işlem yaparken rutin olarak alınan SMS Onay Kodu, mağdurun telefonuna değil, kopyalanarak kullanılmaya başlanan ikinci hattın takıldığı cihaza gitmektedir. Böylece yapılan bankacılık işlemine aslında mağdur değil dolandırıcılar onay vermektedir.

2- Telefon ve diğer akıllı cihazlara “Uzaktan Erişim Uygulamaları” ile bağlanarak, mağdurun fiziki kontrolü dışında mağdur telefonunda uygulama açarak, evvelden edinilen kullanıcı hesabı ve şifre bilgileri girilerek istenen işlem mağdur yapıyormuş gibi gerçekleştirilmektedir.

3- Bankaların mobil ve internet sistemlerinin açıklarını önceden tespit eden dolandırıcılar, açık verilen sistem basamağına mağdurun telefonunu yada e-mail doğrulamasını taklit ederek girilmektedir ve açık bulunan basamaktan para aktarımı sağlanabilecek basamağa ulaşılarak işlem yapılmaktadır.

4- Tuş ve Ekran Kaydediciler (Keylogger – Screen Logger) ile klavye vuruşları .txt belgesi olarak kaydedilmekte, şifreleri içeren görüntüler e-pota yolu ile dolandırıcıya ulaştırılmaktadır. Bu sayede gerekli parolalar açığa çıkmakta ve işlem doğrulaması sorun olmaktan çıkmaktadır.

5- Phishing (olta) e-mailler, SMSler ve link gömülü diğer yapılar mağdura ulaştırılmakta, mağdur gerçek amacı gizlenen link’e rızası ile bilgilerini girmekte ve dolandırıcı bu bilgilerle mobil ve internet bankacılığına erişmektedir.

6- Fake domain, Trojan yüklü uygulamalar, ve birçok kişisel veri avı yöntemi de sayılabilir.

Aslinda bankalar ve operotorler onlem almali.bu kadar kolay olmamali.3 duzeyli koruma olmali.
    Aldim cektim gittim bunun adi.yuh.

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    X'de gördüm
    Klasik mevduat
    ak ,1,5 milyon tl için 40
    Halk 5 milyon için 43

KKM dönüşleri için +3
    bazı yabancı bankalar için 50 konuşuluyormuş
    https://twitter.com/barissoydan/stat...423285749?s=12

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Aslinda bankalar ve operotorler onlem almali.bu kadar kolay olmamali.3 duzeyli koruma olmali.
    Aldim cektim gittim bunun adi.yuh.
    Uzaktan Erişim Uygulaması yöntemini anlamadım, nedir bu? Telefona yüklenen farklı programlar mı?

Sayfa 951/1003 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •