Sayfa 951/1049 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. - Abi, o kadar konuştuk, tamam ne yapacağımı söylemiyorsun da, bari ne yaptığını anlatsaydın..
    - Tamam: Dediğim gibi BTC'yi arttırdım, ETH'ye ekledim, NEO çok düştü, 710-720 arası ondan biraz topladım, Reef'i tamamen 0,35 küsurdan boşalttım, yerine az biraz Holo aldım, Cardano'nun 2/3'ünü 20+'den verdim, 16-17'lere düştü, ama henüz almadım. Takip ediyorum.
    - Abi, bugün bakıyorum da hep doğru işler yapmışsın ya!...
    - Oğlum, sen ona bakma, şimdi bizi okuyanlar var ya, yaptığım tonca hata var, onları yazmıyorum.
    - Hataları da söyle bari abi, ama ayıp oluyor.
    - Bak, bir kere şu anda sana doğru gibi gelenler de hata olabilir. Şu an için çok şükür portföyde sadece %2,5 zararım var. Ama yarın, bir hafta sonra ne olacağını biliyor muyuz?
    - Yok abi, nerede? Bilsek dediğin gibi yatımızı katımızı almış, balık tutuyor olurduk.
    - Bu arada, senin portföy ne alemde?
    - Abi, ben senden sonra başladım ya, çok şükür bende zarar daha az.
    - iyi, buna sevindim.
    - Abi, hatalardan bahsediyorduk!...
    - He, tamam, mesela ETH'i biraz daha bekleyip arttırsam iyi olacakmış, gece 28' binden dahi aldım. Aynı şekildeNEO'da da 740'lardan falan aldıklarım var. Oralarda almasaymışım iyi olacakmış.
    - Abi, bir de, hani al-sat yapmayacaktık?
    - Oğlum, şu an biz ne yapıyoruz?
    - Ne yapıyoruz abi?
    - Şu an portföyümüzü oluşturuyoruz. Oluştururken de biraz şekillendirmek lazım. Her gün yeni bir şey öğreniyoruz, değil mi? Bu iş için ayırdığımız para bitsin, vallahi de billahi de dokunmayacağım. Öyle biraz yükseldi, sat, hayır!...
    - Ne zaman bodoslama gireceğiz abi?
    - Bak şimdi, stratejimiz şu: Düştükçe toplayacağız, ama azar azar, aman ölçüyü kaçırma... Yükseldikçe de gözleyip, daha önceki seviyelere geliyorsa ekleriz. Şu an yükselişlerde satma falan yok, ufak ayarlamalar dışında.
    - Tamam abi, öyle yapalım. İnşallah zarar etmeyiz!...
    - Oğlum, öyle bir dünya yok işte. Tamam oldu, portföyümüz budur dediğimiz andan itibaren kaybetmeye başlayabiliriz. Ama önemli olan panik yapmamak. Her türlü yatırımda, zarar olabilir. Önemli olan doğru başlayıp, bu işe inanıyorsak, ki inanıyoruz, sabırlı olmak.
    - Abi, yüzbirinci Türk büyüğü gibi konuştun yine!...
    - Lan oğlum, tam ciddileşiyorum, makaraya alıyorsun beni. Konuşturma o zaman!....
    - Yok abi, şaka yapıyorum ya... Makaraya falan aldığım yok.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

2. Sağolun. Nihayet basit ve anlasilir bir izah oldu benim icin.
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Önce Binance TR de hesap açman lazım. Hesap açma başvurusunda kimliğin önlü arkalı görüntüsü, kendi fotonu ve adres için elektik, su veya gaz faturasından biri hazır olsun. Bu belgeleri yüklediğinde hesabın açılıyor. Kimlik onayı(yüz tanıma) için kameranı açmanı isteyecek. Kameradan başını sağa sola çevirmeni elini sallamanı söylüyor. Kimlik ve adres doğrulama tamamlandığında Binance TR (https://www.trbinance.com/) para yatır sekmesine tıklıyorsun sana parayı göndereceğin hesap numarasını gösteriyor. Sonra İş bankası( veya herhangi banka) hesabından bu numaraya EFT ile para gönderebilirsin.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3. - Hey Allah'ım yaa!....
    - N'oldu lan, ne söylenip duruyorsun?
    - Ya abi, Beşiktaş şampiyon oldu, hissesi düşüyor, Fener nal topladı, %6 yukarıda. Gel de anla???
    - Çok garip, değil mi? Ya Fener zirvesinden çok geriye geldi, toparlanır diye talep vardır, ya da speğin elinde kalmıştır, suni olarak yükseltiyordur, atlayanlara malı verip sıvışacaktır.
    - Ne bileyim abi ya, kafam karışıyor.
    - Oğlum, piyasada adamı aptal yaparlar!...
    - Bi de abi, bu kripto piyasasında ben geceden limitli aşılar vermiştim, sabah baktım, öldü fiyatından hemen hemen hepsi gelmiş, şimdi biraz yükseldi, neden hâlâ artıya geçemedim?
    - Oğlum, bunlar düşük fiyatlardan aldığın miktarlarla ve daha önceki maliyetlerinle ilgili. Çok alsaydın, artı olurdun. Aynı durum benim için de geçerli.
    - Ya abi, sen de hem aman dikkat, fazla kaptırma diyorsun, hem de çok alsaydın diyorsun.???
    - Yok oğlum, yaptığımız doğru. O düşük fiyatlardan aldıklarımızla şu an zararımız daha az görünüyor. Ya sabah daha da düşseydi? Veya bundan sonra düşerse??? İhtiyatı elden bırakmayacaksın. Birisi bize garanti verseydi, "korkmayın lan alın, bunlar bu coinlerin göreceği en düşük fiyatlar" deseydi, dalardık. Ama var mı öyle bir şey? İşte yatırımın en zor tarafı bu: Zamanlama... Dur bakalım, bir süre daha izleyelim...
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

4. - Abi, sen n'apıyorsun öyle?
    - Arkadaşlar tarif etmişler ya, Bina...TR'de kimlik tanımlama yapıyorum.
    - Nasıl oldu abi?
    - Kimliğin ön ve arka yüzünü yükledim, sonra fotoğraf çektiler, sonra gözünü kırp, ağzını aç falan dediler, bir de nanik yapacaktım, vaz geçtim.
    - Eee abi, oldu mu bari?
    - Yooo. Beklemede. İnceliyorlarmış.
    - Sonra ne yapacaksın?
    - Adres doğrulaması var. Onun için de doğal gaz faturasını taradım, bekliyorum.

5. - Abi, bizim P'de hesabımız var ya, neden ona da açıyorsun?
    - Oğlum, Priştina hikayesi var ya. Riski bölüyorum.
    - Abi, bunlar da ya Valetta'ya kaçarsa?
    - Orası nere lan?
    - Malta abi, Malta'nın başkenti.
    - Oğlum, sen kendini aşıyorsun lan!... Bilerek mi söyledin, bilmiyorum, ama adamlar zaten Malta'da. Yani uluslararası şirket orada.
    - Abi, onlar Çinli değil miydi?
    - Öyle ama, Çin'deki regülasyonlardan rahatsız olmuş, oraya kaçmış arkadaşlar?
    - Abi, bunlar şimdiden kaçmış, nasıl güvenecen bunlara?
    - Oğlum, bu kaçma başka bir şey. Sonuçta dünyanın en büyük kripto alım satım platformuymuş. Küçük işlerle uğraşmazlar diye düşünüyorum.

6. - Abi, n'oldu bu kimlik doğrulama? Tamam mı şimdi?
    - Yok lan, hâlâ bekliyorum. Tipimizi mi beğenmediler acaba???

7.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    - Abi, n'oldu bu kimlik doğrulama? Tamam mı şimdi?
    - Yok lan, hâlâ bekliyorum. Tipimizi mi beğenmediler acaba???
    - Abi, şimdi oldu mu?
    - Yok, hâlâ beklemede...
    - Abi bu arada Fener tavan oldu.
    - Biliyorum lan. Hayret bir şey!... Ne var lan bunda acaba?
    - Boşver abi, kurcalamayalım, uzak duralım.

8. - Abi, dün akşam yine hareketliydi.
    - Evet, takip ettim. Hatta bu sefer biraz daha fazla alım yaptım.
    - Neleri arttırdın abi?
    - Ya, biliyorsun, şu an şu coin şu sebeple iyidir diyecek kadar bilgim yok. Hani, Bitcoin, elektrik tüketimi, Doge, Elon Musk desteği falan bir yana tabii...Oluşan fiyatların aşağı yukarı hak ettikleri seviyeye getirdiğine inanıyorum. Bu nedenle neler düştüyse, onlara yüklendim.
    - Yani abi NEO ve ETH değil mi?
    - Bravo. BTC de dün çok düşmedi, ama ona da ekledim. Düşünebiliyor musun, dün akşam önce 27,5 civarından, sonra 26.100'den ETH aldım, 700'ün altından NEO aldım. Bunlar bana ileride faydalı olacak gibi geliyor.
    - İnşallah abi, ama yine de belli olmaz.
    - Kısmet artık abiciğim.
    - Binance üyeliğin oldu mu?
    - Kimlik tanımlama tamam, bugün para aktarmaya çalışacağım.
    - Hayırlı olsun abi...

Sayfa 951/1049 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •