Sayfa 952/1003 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,609 - 7,616 arası.

Konu: Viop - XV

THY 7 taşınmazını daha satışa çıkartmış

https://youtu.be/IjqORAg3WP8

Yurdumdan corona görüntüleri

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    başetmek çok zor . ne kadar dışarı çıkmıyoruz desekte evde birşeyler bitiyor mecbur çıkıyorsun.

ama ofiste veya tekstil atölyelerinde insanlar bir arada saatlerce toplu olarak birlikte. sonra bu insanlar eve gidiyor ailelerine bulaştırıyor.

dediğin gibi sadece market dışında şalteri indirip vatandaşa maddi yardım edilmeli.

65 yaş üstü 20yaş altı yasak ?

ee zaten bunlar işe gidip gelmeyen insanlar. saçma saçma işler.
    15 gun sarteli indirecek para yok ulkede. Shame!

4.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    HAFTAYA orta vade bir sepet oluştursanız hangi hisseleri yada sektörleri seçerdiniz.
    sanırım gıda bu krizden parlayarak çıkıcak,özellikle üretim satış yapanlar..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Teşekkürler Beerisgold reis.

Çiftçinin halini çiftçiden başka herkes biliyor .
    Geçen sene 8-10 yıldır ekim yapılmayan bir araziye iki ay araştırma sonucu bulduğum buğdayı ektim. Güya organik karakılçık yetiştirecektim. Artık tohumdanmıdır, topraktanmıdır yoksa mevsimdenmidir nedense bizim buğday kardeşlenmedi. Konuya komşuya ayıp olmasın diye biçer soktum tarlaya. Ürünü de amcamın
    tavuklara yem yaptık. Muhtemelen arazi de 8 -10 sene daha biş kalır.
    Mazot benzinden pahalı. Gübre dövize endeksli. İlaç dövize endeksli. 20 dönüm meyve bahçesi için aldığım desteğin yarısına yıllık aidat diye ziraat odası çöküyor. Ziraat bankasına gitsem bana ekipman kredisi sağlamıyor ama futbol kluplerini batıktan çıkarmak için kredi veriyor.
    Ziraat odasındaki zevat, istisnaları tenzih ederim, solitaire oynamaktan gözleri şişmiş.
    Ziraatte ölçek ekonomisine geçmeden kazanç yok. O kadar yatırım yapsan master plan yok. Devlet tekerine gunlük politikalarla taş koyuyor. Gel de tarım yap. Nasıl yapacaksan.
    önceki bakan mehdi salağı ....toplulaştırma diye muhabbet çıkardı.... 4 parça arazi var .. toplayın bunları dedik... neymiş komşu tarla sahibi ile anlaşacakmışım o kabul ederse olurmuş... komşu tarla sahibi ile anlaştıktan sonra size ne ihtiyaç var o zaman dedim...

tapuda % de 4 kesinti yaptılar......

abinin biri takas karşılığı konya zengen tarafından 270 dnm. arazi aldı.... arazi yanında çalışanın üzerine idi... çalışan 3 yıl sonra abi ben başka iş kuracağım üzerime olan tarlanızı alın dedi ... devretti gitti...... arazi kendilerinin olunca tapu harcını az göstermişler... 4 bin tl ise 1000 tl gibi......yandaki arazinin kardeşi avukatmış hemen dnm.e 1000 tl ( 270 bin) yatırıyor ... tarla otomatik ona geçiyor .. komşu hakkı diye bir şey varmış.... abi avukatını aradı ona buna sordu... tarla gitti ....

köy yerinde böyle bir şey olsa cinayet çıkar..... tayyip eline alıyor kağıdı eskiden şu kadar destek veriliyormuş ben bu kadar verdim demesini biliyor..

bilmeyenler için açıklama yapıyorum...

100 dnm. tarla... dönüm ( 1000 m kare ).... sulu her mahsul olur 25000 tlden 2.5 mlyn eder... getiri kira 600 den 60 bin..

kendi ekse mısır alacağı iyi sezonda 800 - 900 tl gibi oda 80 - 90 bin alır.... bu sermayeye kazanç mı bu....

6. Çorbada herkesin tuzu var. Sırası gelen, sırası ile benzer şeyleri yapıyor fakat her ne hikmetse herbirinde sonuçlar farklı oluyor.
    Kötü karakterler var iyi karakterler var, hangi karakterdeysen sonuç da ona uygun şekilde oluşuyor.
    Sağ baştan başladı sol başta biter. Finali Amerika yapar.
    CNN’de ağlayan spikeri görünce Körfez savaşının ilk günleri geldi aklıma.

Esen kalın

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    15 gun sarteli indirecek para yok ulkede. Shame!
    Diyelim ki var.

500 trilyon dolar var.

Herkese dağıtılıyor. Banka vb. kapalı olduğundan robotlar tarafından...

Elektrik santralleri kendi kendine çalışıyor hiç problem de çıkmıyor. Şebekede de öyle.

Su ve doğalgaz şebekesi de.

İnternet de öyle.

Evlerdekilerin tüketeceği şeyler kendi kendine ürüyor ve ambalajlanıyor..

Marketlere kendi kendine mal geliyor vs.

Uzatmayayım. Böyle bir şey olabilir mi gerçekten de...

8. Smile

Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Diyelim ki var.

500 trilyon dolar var.

Herkese dağıtılıyor. Banka vb. kapalı olduğundan robotlar tarafından...

Elektrik santralleri kendi kendine çalışıyor hiç problem de çıkmıyor. Şebekede de öyle.

Su ve doğalgaz şebekesi de.

İnternet de öyle.

Evlerdekilerin tüketeceği şeyler kendi kendine ürüyor ve ambalajlanıyor..

Marketlere kendi kendine mal geliyor vs.

Uzatmayayım. Böyle bir şey olabilir mi gerçekten de...
    Neden olmasın. Böyle bişi görürsen anlaki atta.ya gitmisindir..)

Sayfa 952/1003 İlkİlk ... 4528529029429509519529539549621002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •