Sayfa 954/1000 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    kriptoda
    Şirkete mi ortak oluyorsun ,hayır
    Bir ülkenin para birimini mi alıyorsun , hayır
    Sınırlı kullanımı olan bir emtia mi alıyorsun hayır
    Hizmet, ürün mü alıyorsun hayır

ne aldığını bilen var mı? Herkes aldığı için alınan birşey.. ponzi deniyor heralde bu durumlara

YTD
    Kripto parada bir hizmet alıyorsunuz. Taşıma ve saklama hizmeti. Paranızı içine atıyorsunuz. Hırsız bulamıyor. Sınır tanımıyor.

Herkes aldığı için alınan şeye sanırım pırlanta yüzük deniyor. Ve genelde sertlik derecesi yüksek taşa bana göre ederinden fazlası veriliyor. Üstelik bir işe yaramıyor. Peki neden 20 sene önce düz altın yüzük varken bugün nişanlı veya eş istediği alıp değerini sorgulamayanlar. neden kriptonun değerini sorguluyor

Bir kez daha söyleyim kripto yatırımım yok. Hala neden facebook, google, apple gibi firmaların bu işe girmediğini anlamıyorum bu nedenle soru işaretlerim var. Ama bir paradigma değişimi oluyorsa bunada direnmeye niyetim yok. İzlemeye devam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Thodexin kurucusu Faruk Fatih Özer.!!!
    Vitrindeki piyon.!!!!!
    Gerçek vurgunu başkaları!!!
    Ensesi kalın olanlar yaptı.!!!
    Jöleli organize etmiş olabilir.!!!
    Kimin eli kimin cebinde belli değil!!!
    Muz Cumhuriyetinde.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    kriptoda
    Şirkete mi ortak oluyorsun ,hayır
    Bir ülkenin para birimini mi alıyorsun , hayır
    Sınırlı kullanımı olan bir emtia mi alıyorsun hayır
    Hizmet, ürün mü alıyorsun hayır

ne aldığını bilen var mı? Herkes aldığı için alınan birşey.. ponzi deniyor heralde bu durumlara

YTD
    Teoride güya aşırı işlemci gücü gerektiren global network işlemlere bireysel kişiler kendi işlemcileriyle aga baglanarak, işlemcilerinin gücünü o yüksek işlemci gereken işlemlere katarak aga baglı oldugu sürece destek vermiş oluyor. Bunun karşılıgında da ödül olarak coin veriliyor. Madencilik dedikleri bu. İlk başlarda o zamanın amd ekran kartları çok popüler olmuştu en iyi verimi sagladıgı için, hatta sıfır bilgisayardan pahalıydı. İlk çıktıgı senelerde araştırıp ciddiye almamıştım, aklımda kalan bunlar. En azından bitcoinin mantıgı böyleydi. Şimdi binlerce alt coinler var onlarda aynı mı bilmiyorum. Özetle saçma sapan bir mantıgı var, çizgi film gibi toplaşıp voltranı oluşturuyorlar o da sana sanal birşey hediye ediyor. Sende o hediyeyi etik olmayan biçimde düşük iq lu birine satıyorsun. Sonra sattıgın hediyeyi daha pahalıya geri alıyorsun. En sonunda da noel baba hediyeleri toplayıp kaçarken karşılıgında voltranın çükünü veriyor.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kıymetli ve yarı kıymetli taşlar (Süs taşları) tarih öncesi çağlardan beri güzellik, zenginlik ve statü simgeleri olarak kullanılmışlardır. Günümüzde süs taşlarının bir kısmı, az da olsa sanayinde kullanılır. Kıymetli yarı kıymetli taşların tümünü kapsayan ve genel kabul görmüş net bir tanımlama yoktur. Buna rağmen bir malzemenin kıymetli-yarı kıymetli taş (süs taşı) sayılabilmesi için bazı temel kriterler vardır. Bunlar dayanıklılık, güzellik, nadirliktir.

https://www.mta.gov.tr/v3.0/bilgi-merkezi/sustasi

5. Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressamı Leonardo da Vinci'nin Hazreti İsa'yı resmettiği Salvator Mundi tablosu 450 milyon dolara satıldı. Böylece Salvator Mundi şimdiye kadar bir açık artırmada en yüksek fiyata satılan sanat eseri oldu.

6. Buna rağmen bir malzemenin kıymetli-yarı kıymetli taş (süs taşı) sayılabilmesi için bazı temel kriterler vardır. Bunlar dayanıklılık, güzellik, nadirliktir.

Coinler yukarıdaki tanımlamaya girer mi?

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kripto parada bir hizmet alıyorsunuz. Taşıma ve saklama hizmeti. Paranızı içine atıyorsunuz. Hırsız bulamıyor. Sınır tanımıyor.

Herkes aldığı için alınan şeye sanırım pırlanta yüzük deniyor. Ve genelde sertlik derecesi yüksek taşa bana göre ederinden fazlası veriliyor. Üstelik bir işe yaramıyor. Peki neden 20 sene önce düz altın yüzük varken bugün nişanlı veya eş istediği alıp değerini sorgulamayanlar. neden kriptonun değerini sorguluyor

Bir kez daha söyleyim kripto yatırımım yok. Hala neden facebook, google, apple gibi firmaların bu işe girmediğini anlamıyorum bu nedenle soru işaretlerim var. Ama bir paradigma değişimi oluyorsa bunada direnmeye niyetim yok. İzlemeye devam.
    Kripto avantajlarını resmi para birimleri de kazanırsa ne olur düşünmek lazım.

Diyelim ki ürettiler sürdüler, Dijital Euro, EUROCOİN diyelim, USDCOİN, TLCOİN, hepsi de birebir gerçek değerlerine eşitlense;

-Foreks ticareti acayip güvenli yeni bir boyuta kavuşur bireysel KY için atıyorum, sabah şifreli flashı takarız bilgisayara, aktarırız parayı fiziki cüzdandan sanal cüzdana, Eurocoin sat TLcoin al, aldığın TL yi tekrar çek flasha...aktar cep telefonuna NFC ile alışveriş yap...ya da tersini, ya da EURUSD arası neyse..mesele dijital ortamda para taşımak, bunu güvenle hızla transfer etmek, change etmek değil mi...

İyi de, bu olunca, şimdiye kadar bu üretilen coinler ne olacak...bence bu kripto meselesi erken evresinde yeni çağın para transfer aracı...bu şekilde kalmaz..merkeziyetsiz, ardında devletin olmadığı, kontrolsüz bir paraya/değere müsaade edilmez, diğer paralar bu yeteneğe kavuşturulur..gidişat böyle olmalı...

Çok karışık konu, göz ucuyla takip ettiğim kadarıyla edindiğim izlenim diyelim..

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    o niyetle kullanayım diyorsanız. sanal cüzdana yatırım yapmıs oluyorsunuz gibi, bitcoin vs almak yerine mevcut paraya sabitlendiği söylenen coinler var
    $ için:
    https://coinmarketcap.com/tr/currencies/tether/
    euro için:
    https://coinmarketcap.com/tr/currencies/stasis-euro/
    Altın için:
    https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pax-gold/

sanal cuzdanlarda uygulama sonuçta onlarında thodex gibi uçmayacağı ne malum.

YTD

Sayfa 954/1000 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •