Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,641 - 7,648 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Mac,nnf,tkf yanına gmr yi 4. fon olarak eklemeyi planlıyorum. Hellistheothers hocam ne dersiniz geçmiş başarısı iyi bu aralar durgun olsa da.
    Merhaba,
    gmr ile gaf yani gediğin iki hisse fonu aynı ekip tarafından, birebir aynı yöneticiler tarafından yönetiliyor.
    gmr ,biraz daha bist 30 dışı, gaf ise bist30 ağırlıklı bir portföye sahip.
    gmr'nin başarısının fonun bu zorunlu yapısı ve xtum endeksin diğer endekslere baskın başarısından kaynaklandığını düşünüyorum.
    iyi yönetim kaynaklı olsaydı gaf benzer başarıyı gösterirdi.
    bist30'un daha iyi bir performans gösterdiği dönem muhtemelen gaf iyi gmr kötü olacak.
    şahsi kanaatim, fonun relatif başarısı iyi yönetimden ziyade, bu iki fonun bu tür yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor.
    O yüzden bir yatırım tavsiyesi değil elbette ama, benim kişisel 4.fon tercihim gmr olmayacak kendi adıma.
    yani gireceğim hisse fon tüm hisseleri alabilir , değiştirebilir yapıda olmalı.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Captan Yazıyı Oku
    Hakiki koç be

Bide kuzu diyorlar...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Düşüş var. Ama 20 gun once de bu seviyeler zirveydi. Cok zararlı bir volatilite var.

Bu sefer piyasayı aptal yerine koyma lüksleri yok. Mesele tatmin edip edemeyeceklerine kalacak gibi. Şimdilik o seviye en az 450bps olacak gibi.
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Altin ve dovizin bir yerde tepki vermesi lazim.%10dan fazla dustuler.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. EİB'yi son günlerde EID ve dolaylı yoldan bankalar sürüklüyor. EID 4,5, 4,5 gidiyor son dönemde.
    EID tökezlerse EIB'de tıkanabilir.

Dostlar güzel bir sorum var yorumlarınızı merak ediyorum. Helistheothers hocamızın yorumunda bir cümle dikkatimi çekti oradan yola çıkarak;

Piyasada sık görülmeyen bir olay olan iki farklı fonu aynı yönetim kadrosu yönetiyorsa veya aynı yönetici yönetiyorsa bu durum bu iki fonu nasıl etkiler?Sevgiler.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

6. ıpv -2,25
    tdg -2,05
    tta -3,17

Bunlar kur 8,04'ten hesaplananlar
    Yani devamı yarına.

7. TAU yani İş portföy banka fonu
    Son 1 aylık getiri %23.
    Gerçi bunun çoğunu son 2-3 günde yaptı.

8. Son 3-4 gündür gbc/ıpv/dbh biriktiriyorum. Bu tür zamanlar döviz bazlı, kura daha çok bağlı yatırım fonlarını biriktirmek için uygun zamanlar diye düşünüyorum. Elbette uzun vade yatırım yapanlar için.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •