Sayfa 958/1004 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,657 - 7,664 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. Bu işi kökten çözecek olay aslında faiz + kur farkı verilmesi olurdu. Mevcut durumda dolar bazında getiri olmuyor. Kur her halükarda 15 civarı faizden daha fazla gider. Ama 100 TL bankaya koydum, dolar 10. Tl idi. 1 sene sonra param 115 oldu. , dolar da 12 TL ye çıktı. Bana 115 + 20 TL kur farkı verilse balıklama atlarım bu sisteme ama öyle birşey olmuyor. Faiz daha da inecek , hadi 13 e insin mevduat faizi de olsun 16 da. Her halükarda kur artışı faizi geçer. Yani DTH da döviz tutmakla vadeli TL tutmak arasında ne fark var, sadece döviz düşerse kendini korumuş oluyorsun. Döviz düşer mi ? Soru işareti. Ortalama kur olacaksa o da sıkıntılı. Bu sene kur son 2 aya kadar 7-9 bandında seyretti örneğin. Vadesi aralıkta çözülen ortalama kur hesabına göre yine zararda. Planın detayları şıksın bakalım , daha net önümüzü görelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    DTH den ne farkı var bunun...
    Dovizi bankaya yatırıyorsun dolara endeksli tl oluyor.. faizde yok..
    sadece nakit döviz ödeme garantisi var.

ahh ahhhhh... neden yapma gereği duyuldu ?
    ZK si yok abi

3.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    BDDK: Görsel ve basılı yayın organları ile sosyal medya hesapları üzerinden kur hareketlerindeki olumlu seyri manipüle etmeye yönelik girişimlerde bulunan kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak
    tam diyecektim bu durumda bizim şark kurnazı ne poh yiyecek.. baktım ki full mesai çalışan bosporos dün sabah itibarıyle ne hikmetse bir anda sırra kadem basmış.. her zamanki gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    ZK si yok abi
    bddk fişeği vermiş...

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aynen di mi efendim.Benim de yarın ilk işim bu minvalde olacak.
    neden ti ye aldiniz anlamadim, cok ciddiyim ayrica hic de hosuma gitmedi tarziniz

arkadas bir seneryo yazmis ve onun senaryosunun matematigini yaptim

boyle bir senaryoda bu yeni vadeli hesabi kullanmak gerekir

ayrica aciklanan vadeli hesap, kisa donem ise yarar ve yaninda butce disiplini vb. de saglanirsa ise yarayabilir bana gore, ama 1-2 yildan fazla surdurulebilir mi yasayarak gorecegiz

6. kafalar karıştı iyice.. bunda sabit faiz var diyelim 16 bağladın bir sene.. ama dolar % 20 arttı.. aradaki 4 puanı veriyor.. dolar % 10 arttı diyelim kardasın bile.. ben bi yanlış anlıyorum..

7. doğru anlamışsın...

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    kafalar karıştı iyice.. bunda sabit faiz var diyelim 16 bağladın bir sene.. ama dolar % 20 arttı.. aradaki 4 puanı veriyor.. dolar % 10 arttı diyelim kardasın bile.. ben bi yanlış anlıyorum..
    ben de aynen boyle anliyorum

Sayfa 958/1004 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •