Sayfa 96/345 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
Arama sonucu : 2756 madde; 761 - 768 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Olmaz hocam. Türkiye zaten Altın ithalatını engellemeye çalışıyor. Yerli altın üretimi iç talebi karşılamıyor.
    Siz diyorsunuz ki öyle bir kıstas getirelim ki. Tüm ülkeyi fiziki altına ( ithal altına) teşvik edelim.
    Ve bunun etkisi halkın aklına kazınsın herkes birikimini ileride ev alırım umuduyla oturduğu evinde saklasın.
    Tüm bankacılık sistemine dinamit koydun böylece.

Altınını bankada tutana cezalandırma yapılırsa bir daha kimse altınını bankaya yatırmaz. Yaptığınız temel hata bu.
    İlla bir kampanya yapılırsa herkese yapılır zaten yastık altı çok daha fazla olduğu için. Otomatik olarak amaca ulaşılır.
    Bankacılık sisteminide dinamitlememiş olursun. Hırsızlığıda teşvik etmemiş olursun.
    Sıraya gidersek;

- Fiziki altını neden evde tutup çalınma riski alacaksın ki, banka kasası var.

- Banka altın hesabı konusunda ciddi kazık yedik. Zamanında piyasa ile nasıl olsa aynı fiyat diye aldık, piyasa- banka fiyatı makasını çok açtılar. Dirgeni yiyen sıpa bir daha gelmezmiş sapa

- Fiziki altın getirene düşük faizli ev kredisi güzel bir hayal diyorum sadece. Hadi banka altını olsa neyse. Der ki şu tarihten beri hesabında altın olan vs. Diğer türlü herkes gidip önce fiziki altın alıp sonra krediye başvurur. Zaten böyle birşey olmaz o ayrı konu.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Ufaktan ufaktan itiraflar gelmeye başladı (ağzından kaçırdı!)

Saçmasapan ekonomi politikaları yüzünden ;

Sadece ev fiayatları artmamış , peynir fiyatları vs vs de artmış ...

En iyi yatırım aracı!! değilmiymiş?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku
    Ev sahiplerinden önce devlet zaten halka açık temettü veren şirketlere kar dağıtım sınırlaması getirdi pandemi zamanında. Milyonlarca insan kar payını alamadı. Kimse de çıkıp ev sahipleri gibi ağlamadı. Kanun koyucu yatırım yapanlara bu kurallar geçerli dedi. Yapacak bir şey yoktu. Kimsenin bir şeye çöktüğü yok. Kural neyse ona göre verecek/alacak parasını. Devlet herkese dilediği yere yatırım özgürlüğü veriyor. Yatırım kurallarını beğenmiyorsa satıp başka yatırım yapabilir. Kim engelliyor? %25 zam sınırlaması yapınca devlete tüh kaka diyenler, aynı devlet politikaları sayesinde evleri 10 kart artınca üç maymunu oynuyorlar. ne güzel memleket dimi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Elmayla armutu karıştırmışsınız. Şirket temettü dağıtmazsa para şirket bünyesinde kalır. gelecekte alabilirsiniz. Kiraya zam yapamazsanız kira kiracıda kalır parayı bir daha alamazsınız.
    Şu örneği verseydiniz daha doğru olurdu. Şirketlerin gelirlerine ekstra vergi kondu şirket patronları bu kadar şikayet etmedi gibi ama böyle bir olasılık yok sanki

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Sıraya gidersek;

- Fiziki altını neden evde tutup çalınma riski alacaksın ki, banka kasası var.

- Banka altın hesabı konusunda ciddi kazık yedik. Zamanında piyasa ile nasıl olsa aynı fiyat diye aldık, piyasa- banka fiyatı makasını çok açtılar. Dirgeni yiyen sıpa bir daha gelmezmiş sapa

- Fiziki altın getirene düşük faizli ev kredisi güzel bir hayal diyorum sadece. Hadi banka altını olsa neyse. Der ki şu tarihten beri hesabında altın olan vs. Diğer türlü herkes gidip önce fiziki altın alıp sonra krediye başvurur. Zaten böyle birşey olmaz o ayrı konu.
    Diğer konulara katılıyorum. Bir tek banka kasası hakkında ilave bilgi vermek istiyorum.
    Banka kasasının hiçbir garantisi yok. Devlet garantisi yok, banka garantisi yok. Kasadan sadece sen sorumlusun.
    Yani kaydı kuydu yok. İçinde ne olduğunu banka bilmiyor. Bilsede sorumluluk almıyor. Kasanın başına bir şey gelirse bir bardak soğuk su içiyorsun.
    Depremde bazı banka şubeleri yıkıldı, o karmaşada kasaları patlatıldı. Yine evinde altın saklayanlar kendilerini kurtarsalar bile altınlarını kurtaramadılar. Hayata sıfırdan başlamak zorunda kaldılar.

Gram altın hesapları banka gümlese bile 400 bin TL'ye kadar Devlet garantisi altında. Her bir bankaya ayrı ayrı hesap açıp garanti miktarını çok çok yukarılara çekebilirsin. Diğer seçeneklerde kendi başınasın hiçbir garantin yok. Bilmeyen varsa bilgi olarak yazıyorum.

Diğer arkadaşlara tek tek cevap yazamadım. Aşağı yukarı herkesle aynı görüşteyiz zaten. Ufak ayrılıklar var. Onlarda herkesin kendi görüşü.

6.  Alıntı Originally Posted by nesta17 Yazıyı Oku
    Yatırım yapmak ile peynir almayı karşılaştıranları tabiki bence de sınavlar alsınlar. sonra anca devlete millete hakaret edip çöküyorlar der. Kural dinlemezler.
    İğneden ipliğe her şeyin fiyatı senin yatırımınla eşit oranda arttıysa, karda değilsindir.
    Onun adı kazanç değil enflasyondur.

Bu kadar basit bir şeyin nesini anlamadın?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ufaktan ufaktan itiraflar gelmeye başladı (ağzından kaçırdı!)

Saçmasapan ekonomi politikaları yüzünden ;

Sadece ev fiayatları artmamış , peynir fiyatları vs vs de artmış ...

En iyi yatırım aracı!! değilmiymiş?
    Element uydurma.
    En iyi yatırım aracı dediysem mesajımı bul göster.
    Gösteremezsen?

8.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Elmayla armutu karıştırmışsınız. Şirket temettü dağıtmazsa para şirket bünyesinde kalır. gelecekte alabilirsiniz. Kiraya zam yapamazsanız kira kiracıda kalır parayı bir daha alamazsınız.
    Şu örneği verseydiniz daha doğru olurdu. Şirketlerin gelirlerine ekstra vergi kondu şirket patronları bu kadar şikayet etmedi gibi ama böyle bir olasılık yok sanki

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    Çok doğru.
    Hatta kiranın bir kez düşük kalması, ondan sonraki yılları da zincirleme olarak etkiliyor.
    Peş peşe iki yıl %25 demek, kiracıya "eve çökebilirsin" demektir.

Tabi ki ben bunu size söylüyorum. O alıntı yaptığınız kişi henüz enflasyon kavramını bile idrak edememiş. Bu yazdığımı hayatta anlayamaz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 96/345 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •