Sayfa 96/193 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    Canımız sağolsun,yine buluruz inşallah.

Bilançoları dolayısıyla #HEKTS #GEDZA #YUNSA ilgi alanımda.
    ilgi alanlarımız aynıymış lakin yünsa'ya güvenmiyorum.
    YTD

2.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Bu bakımdan #ULUSE de ilgi alanınıza girer diyorum ben...
    Giriyor fakat değerleme olarak, olması gereken fiyatlarda.(bence)

Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    banvitte yapabileceğimiz bir şey yoktu maalesef. bilanço öncesi erken pozisyon alamadığımız için mecbur beklemek zorundaydık.
    Çok iyi hatırlıyorum %2,5 ile açıldı.Yani fırsat verdi,benim fokusum başka bir yere olduğu için kaçırdım.
    Stop Wishing Start Doing

3.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    Giriyor fakat değerleme olarak, olması gereken fiyatlarda.(bence)

Çok iyi hatırlıyorum %2,5 ile açıldı.Yani fırsat verdi,benim fokusum başka bir yere olduğu için kaçırdım.
    Haklisiniz, ancak ben çoğu zaman bu gibi bilanço sonuçlarını piyasanın (geleceği de satın almak adına) daha yükseklerde (bazen de abartarak) fiyatladığını/fiyatlayacağini düşünüyorum
    Tabii nötr veya kötü bilanço sonuçlarının negatif yönde abartılı fiyatlanmasi da söz konusu (Bu bilanço döneminden örnek, ULUUN)
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

4. Ve GEDZA sahneye çıkar
    Stop Wishing Start Doing

5. Hektas, Ford ve Mardin çim. Diyorum hocam sizce nasıl?

6. Çimentolar net bir şekilde trend aşağı.Hangi çimento şirketine baksam temel manada aşağı yöneliş var.

HEKTS zaten az çok yorumlamaya çalışmıştım.Hisse zirve görünüyor lakin temel manada ben öyle görmüyorum.

FROTO ile ilgili olarak EFK marjı ve Net kar marjı neredeyse son 10 dönemdir hiç değişmemiş(çeyreklik veriler bazında) %6-%5 seviyelerinde.Borçlanma son dönemlerde artmaya başlamış.Hasılat ve efk büyümesi olumlu.Fakat değerleme olarak benden uzak.Zaten bilanço satın alınmış önceden...

Benim gördüklerim bunlar...
    Stop Wishing Start Doing

7. Mayıs ayından beri pusuda bekliyordum,lakin bu kerkenezin düşeceği yok.

Neredeyse bir senedir yatay trend devam ediyor.

Zannımca en büyük beklentisi 2019 yılında TUVTÜRK payının %7 den %20 çıkacak olması.

Yani şu anda yıllık 150 milyon kar buradan geliyorsa 450 milyon kar gelecek.

Tabi burada özkaynak yöntemiyle değerleme yapıldığı için bilanço bazlı bir oynama olmazsa değerlemeleri yükselecektir.
    Stop Wishing Start Doing

8.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku

Mayıs ayından beri pusuda bekliyordum,lakin bu kerkenezin düşeceği yok.

Neredeyse bir senedir yatay trend devam ediyor.

Zannımca en büyük beklentisi 2019 yılında TUVTÜRK payının %7 den %20 çıkacak olması.

Yani şu anda yıllık 150 milyon kar buradan geliyorsa 450 milyon kar gelecek.

Tabi burada özkaynak yöntemiyle değerleme yapıldığı için bilanço bazlı bir oynama olmazsa değerlemeleri yükselecektir.
    Tüvtürkten Yıllık 150 milyon net kar mi geliyor...
    Eğer 450 milyona çıkacağını bilenler neden almıyor...Biraz Tüvtürk olayını açarmısinız.Mesela bu çeyrek ne geldi.Tşk

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 96/193 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •