Sayfa 961/1001 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,681 - 7,688 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gana ve Senegale dua edin de bir terslik çıkartmasınlar.
    Umarım iyi olur 5 günlük.
    Üstad ARE çoktan satıldı ☺️

2. Ziraat 3 yeni BYF çıkarmış.

Ziraat Portföy BIST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu Z30EA

Ziraat Portföy Yıldız Pazar Likit Temettü Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu ZTM15.F

Ziraat Portföy Risk Eşit Banka Dışı 20 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu ZRE20.F
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstad ARE çoktan satıldı ☺️
    Çarşamba günü FED toplantısı var.
    Yeni teşvik paketi falan derken dolar endeksi DXY iyice gerileyebilir.Bizim eurobond fonlarınada etki edebilir.
    Toplantı gene altına ve ABD borsalarına yarayacak galiba.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Çarşamba günü FED toplantısı var.
    Yeni teşvik paketi falan derken dolar endeksi DXY iyice gerileyebilir.Bizim eurobond fonlarınada etki edebilir.
    Toplantı gene altına ve ABD borsalarına yarayacak galiba.
    Üstad TLE yi bu hafta satacağım en geç perşembe olur. Zaten Türkiye eurobondlarında biraz kâr göreyim satacağım. Hisse senedi puanlarına göre daha az riskli ama getirisi çok fazla olmuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Ziraat 3 yeni BYF çıkarmış.

Ziraat Portföy BIST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu Z30EA

Ziraat Portföy Yıldız Pazar Likit Temettü Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu ZTM15.F

Ziraat Portföy Risk Eşit Banka Dışı 20 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu ZRE20.F
    Bu dönemde pek çok özel bankadan daha aktif davranıyorlar. Tebrik etmek lazım. BYF gibi boşluk olan bir alanda seçenekler sunuyorlar.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ziraat byf piyasasına yeni ürünler eklemede son zamanlarda ön plana çıkıyor. Sermaye piyasalarımızın derinleşmesi adına güzel adımlar, byf ler ülkemizde emekleme aşamasında, diğer büyük bankalarimizda taşın altına elini koymalı.

Kendi adıma mevcut yatırım fonları benim işimi görüyor. Byf lere göre daha işlemler basit geliyor, mobil şubeye gir ve fon al.

Byf için borsa hesabina para yollamalı, borsa hesabına girip alım emri girmeli( net aktif değer vs.. göz önüne alınmalı)

Byf lerin en önemli avantajı, yatırım fonlarındaki gibi valörlerin olmaması, al sat a daha uygunlar.

Byf piyasasinin hareketlenmesi güzel ama, kendi adıma, uzun vade al tut stratejisi izlediğim için, uzun süre byf lere yatırım yapmayacağımı düşünüyorum. Elimdeki tca altin fon içinde bir miktar altin byf var, fon yöneticisi benim adıma yapıyor.

Birikimlerimi 3 fon(1/3 Mps, 1/3 Tca, 1/3 Zpf) pörtföyümde büyütmeye devam ediyorum. Aylık ihtiyaçlar için bir maaşım kadar Zpk fonda tutuyorum. Aylıktan kalan miktarı pörtföyde hangisi hafif kaldıysa ona ilave ediyorum.

Bir de maaşımın yaklaşık %10u katkı paylı Bes sözleşmem var.(Fon dağılımı, Aynı şekilde 3 fon(1/3 hisse, 1/3 Altın, 1/3 döviz)

Şimdilik herşey yolunda, geriye sabredip, büyümeyi izlemek kalıyor.

Bir alt başlıkta, fon pörtföylerimizi paylaşabiliriz, üzerinde konuşabiliriz, dönem dönem getirileri paylaşırız. Birbirimize ve yeni gelecek arkadaşlara güzel bir bilgi alışverişi olabilir diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ziraat byf piyasasına yeni ürünler eklemede son zamanlarda ön plana çıkıyor. Sermaye piyasalarımızın derinleşmesi adına güzel adımlar, byf ler ülkemizde emekleme aşamasında, diğer büyük bankalarimizda taşın altına elini koymalı.

Kendi adıma mevcut yatırım fonları benim işimi görüyor. Byf lere göre daha işlemler basit geliyor, mobil şubeye gir ve fon al.

Byf için borsa hesabina para yollamalı, borsa hesabına girip alım emri girmeli( net aktif değer vs.. göz önüne alınmalı)

Byf lerin en önemli avantajı, yatırım fonlarındaki gibi valörlerin olmaması, al sat a daha uygunlar.

Byf piyasasinin hareketlenmesi güzel ama, kendi adıma, uzun vade al tut stratejisi izlediğim için, uzun süre byf lere yatırım yapmayacağımı düşünüyorum. Elimdeki tca altin fon içinde bir miktar altin byf var, fon yöneticisi benim adıma yapıyor.

Birikimlerimi 3 fon(1/3 Mps, 1/3 Tca, 1/3 Zpf) pörtföyümde büyütmeye devam ediyorum. Aylık ihtiyaçlar için bir maaşım kadar Zpk fonda tutuyorum. Aylıktan kalan miktarı pörtföyde hangisi hafif kaldıysa ona ilave ediyorum.

Bir de maaşımın yaklaşık %10u katkı paylı Bes sözleşmem var.(Fon dağılımı, Aynı şekilde 3 fon(1/3 hisse, 1/3 Altın, 1/3 döviz)

Şimdilik herşey yolunda, geriye sabredip, büyümeyi izlemek kalıyor.

Bir alt başlıkta, fon pörtföylerimizi paylaşabiliriz, üzerinde konuşabiliriz, dönem dönem getirileri paylaşırız. Birbirimize ve yeni gelecek arkadaşlara güzel bir bilgi alışverişi olabilir diye düşünüyorum.
    Bu zpf aylık ortalama 0.50 % usdtry getirisini yenmiş düzenli olarak son 3 yılda. Hiç bakmadığım bir fondu, ilginç

8. Fon seçimi yaparken, reel getiri benimde seçim kriterlerimden biri tabiki. Kendi kişisel kriterlerim arasında katılım fonlarını esas almak dışında, yatırımlarımı yerli kamu sermaye piyasası araçlarında değerlendirmek te var. Bu yüzden diğerlerini eliyorum, daha yüksek reel getirili başka fonlarda olabilir, tabiki bunlar kişisel tercihlerim. Kendi kişisel kriterlerime göre az sayıda geriye az sayıda fon kalıyor, onlar arasında da, ayda 1 kez fonbul ratingleri ve sharpe oranına bakarak seçim yapıyorum.

Kendimce bir sistem oluşturulduğum için, bundan sonraki işlemler bir bakıma otomatikleşmiş oluyor, ne alıp ne satayım diye artık düşünmüyorum.

Bu subjektif kriterlerimin dışında, objektif bir kriter olarak, farklı ters korelasyon içeren fonlar ile pörtföyün çeşitlendirilmesi olmazsa olmaz lardan biri. Özelliklede uzun vadede reel getiriyi optimum riskle elde etmek isteniyorsa hisse, altın ve döviz aynı anda pörtföyde bulunmalı.

Sayfa 961/1001 İlkİlk ... 461861911951959960961962963971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •