Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 963/1002 İlkİlk ... 463863913953961962963964965973 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,697 - 7,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    yaklasik 2 aydir takip ettigim bir ev vardi 1 2 sefer konustuk 720binden asagiya kesinlikle inmemisti[3 yildir ev bos kiraya bile vermiyordu sahibi] bugun 665bin e pazarligi bitirdik .
    biraz durgunluk var ama mevkisi ve oturumu iyi olan evlerde dusme yok
    baska bir ev vardi normal piyasasi ici yapili yada olmamasi olarak1.000.000 baslayip 2.000.000 a kadar gidiyor 1.650.000 istedigi rakam ben 1.400.000 verdim anlasamadik bugun birisi 1.600.000 e almis
    ben bu ay 1 daire 1 dukkan aldim odemelerini yarin oglene kadar yapacagim yarindan itibaren dolar yukari ev fiyatlari asagi olur
    Hayırlı olsun.

Yalnız yatırımlık konut tavsiye etmiyorum. Zira özellikle konutta resmi enflasyon rakamlarının üstüne çıkmanız mümkün değil. Artık çift banyolu, çeşitli lüksleri barındıran evlerinde sahiplerinin daha yüksek amortisman ayırması gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    yaklasik 2 aydir takip ettigim bir ev vardi 1 2 sefer konustuk 720binden asagiya kesinlikle inmemisti[3 yildir ev bos kiraya bile vermiyordu sahibi] bugun 665bin e pazarligi bitirdik .
    baska bir ev vardi normal piyasasi ici yapili yada olmamasi olarak1.000.000 baslayip 2.000.000 a kadar gidiyor 1.650.000 istedigi rakam ben 1.400.000 verdim anlasamadik bugun birisi 1.600.000 e almis
    ben bu ay 1 daire 1 dukkan aldim odemelerini yarin oglene kadar yapacagim yarindan itibaren dolar yukari ev fiyatlari asagi olur
    Hem hayırlı olsun, hem de helal olsun diyeyim.
    Çoğunluğun öcü gibi korkup kaçtığı yatırım araçlarını ucuzdan toplamak yürek ister.
    Ama gerçek yatırımcı da zaten böyle olur.

Hiç unutmam, yıl 2001
    Kriz yeni olmuş. 180 milyar olan taksi plakası 90 milyar liraya düşmüştü.
    650 bin lira olan dolar 1.3 milyon civarına fırladığı için, plaka aslında yarıya değil, dolar bazında çeyreğe düşmüştü.

Şöför kriz var diye kazanamıyorum deyip duruyordu, biz de aylığı çok da düşürmek istemiyoruz, derken o ara şöföre epey kafamız bozuldu, plakayı satsak mı falan dedik.
    Galerilerde fiyat araştırması yaparken başka bir müşteriyle sohbet imkanımız oldu, o da galeriye taksi plakası almaya gelmiş.
    Adam elinde parasıyla o günü beklemiş, fırsatını bulunca da birkaç ay önce çeyrek plaka alacağı rakama o anda tam plaka alacak.
    Eve dönünce şapkaları ortaya koyup düşündük, biz bir öfkeyle satmaya gittik ama alan adam salak mı?
    Ve tabi ki vazgeçtik. İyi ki de vazgeçmişiz.
    O gün sanki kriz olunca ülkenin sonu gelmiş gibi çerez parasına düşen plaka, birkaç yıl sonra coştu resmen.

Sizin aldıklarınız da kısa zamanda bol bol kar getirir inşallah.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Bodrum’da bir ev ile ilgileniyordum. Yaz basinda 130 Bin Dolar olan ev su an 200 Bin Dolar oldu. Sadece o ev degil, etrafindaki evler de ayni oranda zamlandi. Evin yaz aylarinda kirasi 2-3 bin Dolar, baya sasirmis durumdayim.

4. Hayırlı olsun. Sizin hesabınıza uyup içinize sindiyse gerisi önemli değil.

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Bodrum’da bir ev ile ilgileniyordum. Yaz basinda 130 Bin Dolar olan ev su an 200 Bin Dolar oldu. Sadece o ev degil, etrafindaki evler de ayni oranda zamlandi. Evin yaz aylarinda kirasi 2-3 bin Dolar, baya sasirmis durumdayim.
    Sanırım bodruma taşınanlar bir daha dönmeyi düşünmüyorlar

O egeli ben değilim

6. Sn Egeli, Djoz , Tasarrufcu Tesekkurler
    bugun odemelerini yaptim yil bitmedende tapularini aldim
    .ben normalde turk bankalarini kullanmiyorum ama son 2 ayda Turkiye bankalarina 350bin$ para aktardim .ve bu beni ciddi anlamda rahatsiz ediyordu belli bir kismini cekip evde bulunduruyordum buda rahatsiz edici bir hal aldi. bana gore suan borsada emtialarda yatirim zamani degil . her aksam rakimi icerim ama birikimi faiz de degerlendirmedim bugune kadar o yuzden bosta olan parayi en risksiz sekilde gayrimenkule aktarmak benim icin uygun dedim ve alim yaptim . dedigim gibi amac kira gelirim olsun degil . burdaki asil amacim sonucta ölumlu dunya yarin bir gun geride kalanlara birseyler birakabilmek.Zaten tapularinida kendi ustume bile almadim esimin ustune aldim.
    bundan sonraki gunlerde 200 carpan denk gelirse gene alim yaparim. bunu beklerken olduda Gumus Onsu 18$ i gorurse o zaman gayrimenkul olayini askiya alir uzun vadeli Gumuse donerim
    ....

7. Olsun, para riskli bir şekilde evde duracağına piyasaya girmesi hem size faydası olur hemde belki piyasada para akışı olur.
    Umarım umduğunuz gibi olur
    Sn Egeli, Djoz , Tasarrufcu Tesekkurler
    .ben normalde turk bankalarini kullanmiyorum ama son 2 ayda Turkiye bankalarina 350bin$ para aktardim .ve bu beni ciddi anlamda rahatsiz ediyordu belli bir kismini cekip evde bulunduruyordum buda rahatsiz edici bir hal aldi. bana gore suan borsada emtialarda yatirim zamani degil . her aksam rakimi icerim ama birikimi faiz de degerlendirmedim bugune kadar o yuzden bosta olan parayi en risksiz sekilde gayrimenkule aktarmak benim icin uygun dedim ve alim yaptim . dedigim gibi amac kira gelirim olsun degil . burdaki asil amacim sonucta ölumlu dunya yarin bir gun geride kalanlara birseyler birakabilmek.Zaten tapularinida kendi ustume bile almadim esimin ustune aldim.
    bundan sonraki gunlerde 200 carpan denk gelirse gene alim yaparim. bunu beklerken olduda Gumus Onsu 18$ i gorurse o zaman gayrimenkul olayini askiya alir uzun vadeli Gumuse donerim

Sn Egeli, Djoz , Tasarrufcu Tesekkurler
    O zaman hayırlı olsun.

O egeli ben değilim

Sayfa 963/1002 İlkİlk ... 463863913953961962963964965973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •