Sayfa 964/992 İlkİlk ... 464864914954962963964965966974 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,705 - 7,712 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yasadikca TL nin bir iluzyon oldugunu cok daha iyi anlayacaksiniz..

Syg,
    Üstad Türkiyede bir TL varlığın olmadıgında bunu icselleştirmişsin demektir : =) Varlıklarının yüzde 90'i Türkiyeye bağlı. Yolun sonu belli...Değer kaybı..

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dolar yükseldi. Bist zirvelerden buralara geldi. Yabancılar bistten çıkmak istese malı düşük fiyattan satmak, doları yüksek fiyattan almak zorunda kalacaklar. Dişarıdan gelmek isteseler doları yüksek fiyattan bozdurup, düşük fiyattan mal alacaklar. Gelirler mi dersiniz? Bu olayın mevduatı ilgilendiren kısmı ise eğer yabancılar gelirse faiz üzerinde baskı azalır. Ama gelirler mi?
    Yabanci gözü ile bakarsak buralardan hisseden cikip dolar alınır mı? Eğer para birimi daha ucuzlayacagi endişesi varsa borsadan çıkar, dolara geçer, tam tersi olur diye düşünürse elindeki hisseyi tutar, bu kadar pahalanmış dolara geçmez.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3. 2 yil onceye gore market alisverislerine harcadigim para tam iki misli oldu.
    1 birim harcarken simdi 2 birim harciyorum.
    Bazi faturalari ilerde karsilastirmak icin sakladigim icin biliyorum bunu........nereden nereye geldigimizi somut olarak anlamaya yardimci oluyor...
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Rahat olun, doviz enflasyon kadar artacak.
    80 li 90 li yillarda oldugu gibi enflasyon kadar devaluasyona izin verecekler.
    Fayis ve ucretleri de dusuk tutarak faturayi bize odetecekler..
    Mesela soyle: 2-3 sene evvel emekli maasim 400 dolar uzerindeydi bugun baktim 310 dolara dusmus..
    2-3 yilda %25 fakirlesmisim gercek anlamda..
    Nominal olarak emekli maasima zam yapmislar artmis gorunuyor ama gercek anlamda fakirlesmisim.
    Zaten yaptigim alisverislerden de goruyorum, anliyorum.

Syg,
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    2 yil onceye gore market alisverislerine harcadigim para tam iki misli oldu.
    1 birim harcarken simdi 2 birim harciyorum.
    Bazi faturalari ilerde karsilastirmak icin sakladigim icin biliyorum bunu........nereden nereye geldigimizi somut olarak anlamaya yardimci oluyor...

reçetesi sabır ve dua hocam adamlar kaç kere söyledi

5. Dua Lipa'yı tercih ederim .....! (Kötü espri) !
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    reçetesi sabır ve dua hocam adamlar kaç kere söyledi
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6. Arkadaşlar eğer faizler artmaz da doviz yükselmeye devam ederse biz de 1 dolardan veya 0,5 dolar endeksiyle borsaya gireriz.
    Ayrıca bu gün resmi gazete de yayınlandi dövizle ilgili maniplasyon yapanlara ağır ceza verilecek aman dikkat.
    Ama ben gene faizleri mecburen arttıracaklar diyorum sabırla nakitte bekliyorum. saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,379
    Sakin olun..
    Manipulatif hareketlerden kacinin.
    Reyiz kiziyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. 7.25 dolar. Vay vay