Sayfa 967/1001 İlkİlk ... 467867917957965966967968969977 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,729 - 7,736 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bende 4,XX seviyelerine hızlı bir şekilde varılacağı düşüncesindeyim. Endex olmuş 118,000. Şişmiş te şişmiş. %5 iniş olsa ( ki hiçbir şey değil ) oradan dolara geçilse alın size 4.XX...

2.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Yasak değil de. Neden? TCMB 1 birim swap yapıyorsa, Londra'da 100 birimlik swap piyasası mevcut. Hem de her vadeye. Her miktarda. TL'si olan Türk bankası istediği saniye gidip Londra'dan dövizi yine elde eder. Son 30 yılda swap piyasasının "kapandığı" hiç olmadı.
    Kapanmasından değil de bu işlemin vadesi genelde 7 gün. Yurt içinde döviz likiditesi sıkıntısı oluştuğunda tcmb rezervleri son damlasına kadar krizin oluştuğu gün ve saatte önem arz edecektir. Sonuçta rezervlerin büyük bir kısmı da amerikan hazine bonosunda ama yine de amerikan hazine bonosu günlük olarak sanırım en likit ve derinlikli olan ürün.

Likidite krizi oluşursa yine o Londra'dakilerin aldıkları kararlar sonucu oluşacak. O nedenle sanki rezervlerin daha solid ve dinamik bir yapıda bulunması basit tüccar mantığı ile daha iyidir diye düşünmüştüm. Yani tüm bu mekanizma sanki anlık müdahale gücünü örseliyor gibi geldi.

Ama basit tüccar mantığı ile tabii ki maksimum marjinal faydayı yakalamak mümkün değil. Sonuçta tüm bunlar belirli sorunları en düşük maliyetle çözmek için türetiliyor.

Bilgi için çok teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Teknikçiler, dolar bazında hesap kitap yapıp, BİST için "daha gidecek yeri var" diyorlar...

Eminim vardır...

Reel sektörün dolar bazında borcu dağları aşmış kimin derdinde.

Aynen Lunaparkta korku tünelindeki trendeki yolcular gibi, bilet parasıyla korkunun, adrenalin püskürtüsünün tadını çıkarıyorlar BİST oyuncuları.

Benim onlara tavsiyem sanal paralara girsinler.

Bence bu seçenek çok daha keyifli olmalı.

Yamaç paraşütüne kıyasla bungee jumping gibi...

Valla insan dünyaya bir kere gelir.

Denemek lazım.
    Coin'lerin geçen ay cumburlop aşağı gelişinden sonra globalde borsalar düzeltmeleri yaşadı..dikkatimi çekmişti, para girişi olmayınca balonlar fazla havalanamıyor malum..

Geçen gün WSJ'da ''borsa yatırımcısı önce Coin'lere bakmalı mı'' diye yazı çıktı..

Coin'ler düştü borsalar düştü..coinler çıktı borsalar çıktı..öyle gözüküyor şimdilik..

İzleyelim bakalım..Yeni dünya düzeni..

Euro cozuttu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    12 mart 4 -4.2 arası
    30 temmuz 4.5 ve üstü
    öngörümdür
    Kimseyi bağlamaz sadece beni bağlar
    Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ne zaman gorulur sorusuna cok bilgili arkadaslar cevap verememis..
    topikte istenmeyen adam vicente tek tahmini yapmis, enteresan yani..
    bora abin falan bilmez onlari arkadasim, onun isi bos goy goy yapmak, 1 nisana kadar gorulur 4 tl..
    1. Ceyrek yani benim cevabim ve burdayim, gormezse daha yazmam buraya, bu da bizim imtihanimiz olsun..ytd

SavasC bilader 25.01.2018 de sormuşsun;

Bende yazmışım
    12 mart 4 -4.2 arası
    30 temmuz 4.5 ve üstü
    öngörümdür

O zaman yazarken cari açık tablosu gözümün önünde
    soruyorum kendi kendime her ay 7 milyar, 7 milyar gider mi diye?
    aslında tahminim tutardı taaa ki daha fazla olan açığı sıcak para ile sıvamayaydı.

editor arkadasa ilgili ve bilgili paylasimlari icin tesekkur ederiz, guzel noktalara temas etmis..
    piyasada bir sey ne kadar cok ise isin cilki o kadar fazla cikiyor, euro ve sterlin tarihi rekorlarini kirdi dolara hala cop muamelesi cekiliyor..
    bu kamyonun freni patlarsa o zaman ne yapacaklar cok merak ediyorum..
    pala gel inadi birak ; 3.88 kanalina cok afedersin esek gibi girip 3.91 i yakacaksin; ugrastirip durma insanlari, euro veya sterline bulasabiliyor mu millet, cok pahali diye..
    dolara bildigin mahalle serserisi muamelesi cekiyorlar, gelen gecen bi saplak atip geciyor..
    trump ve palayi esekler kovalasin diyerek cekiliyorum..ytd

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ne zaman gorulur sorusuna cok bilgili arkadaslar cevap verememis..
    topikte istenmeyen adam vicente tek tahmini yapmis, enteresan yani..
    bora abin falan bilmez onlari arkadasim, onun isi bos goy goy yapmak, 1 nisana kadar gorulur 4 tl..
    1. Ceyrek yani benim cevabim ve burdayim, gormezse daha yazmam buraya, bu da bizim imtihanimiz olsun..ytd

SavasC bilader 25.01.2018 de sormuşsun;

Bende yazmışım
    12 mart 4 -4.2 arası
    30 temmuz 4.5 ve üstü
    öngörümdür

O zaman yazarken cari açık tablosu gözümün önünde
    soruyorum kendi kendime her ay 7 milyar, 7 milyar gider mi diye?
    aslında tahminim tutardı taaa ki daha fazla olan açığı sıcak para ile sıvamayaydı.
    su anda 4 tlyi milyon kere gecmesi gerekiyordu , var bunda bi sakatlik..
    biseyi bekliyor bunlar ; halkbank olayinda buyuk vurgun yapacaklar , habire topluyorlar zannimca..euro sterlin sisirip komple milletin kucagina birakip dolardan mali goturecekler bunun baska izahi yok..
    veya
    hisse senedi olsa bu dolar kesinlikle toplaniyor diyecegim ama piyasada bizim tahmin ettigimiz kadar dolar mi yok.!
    4 defa faiz arttiracak bir fed ve 3.87 de naz yapan bi dolar, su an dolar 4.50 olsa ortalik yikilirdi ve fakat euro ve sterlin delirdi millette cit yok, nasil bi algi yonetimidir anlamak zor..

8. Euro:4.80:: ne oluyor yahu???

Sayfa 967/1001 İlkİlk ... 467867917957965966967968969977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •