Sayfa 969/1230 İlkİlk ... 46986991995996796896997097197910191069 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,745 - 7,752 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/perihantantug/st...818777602?s=19
    Ev araba gerisi hikaye oldu bu para bolluğunda
    Fiyatların bu kadar hızlı yükselmesi, paketlerin hatalı dizayn edildiği anlamına gelir. Kredilerin ödemesiz kısımlarına gerek yoktu. Piyasada sıfır araba yokken arabaya kredi vermenin amacı neydi ki ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Fiyatların bu kadar hızlı yükselmesi, paketlerin hatalı dizayn edildiği anlamına gelir. Kredilerin ödemesiz kısımlarına gerek yoktu. Piyasada sıfır araba yokken arabaya kredi vermenin amacı neydi ki ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu hayat pahalılığında yüksek fiyattan bu borca girenler iş garantisi olan işlerde bile çalışsalar zorlanırlar demek ki bu fiyatların bile ilerde düşük kalacağını düşünüyorlar ki bu riski önemsemiyorlar ya da ilerde af gibi bir güzellik yapılır beklentisi içindeler 1 yılı da ödemesiz zaten gün ola harman ola diyorlar galiba

3. Tamam da abi bende 4 sene önce sıfır araç aldım. Satsam şimdi net yüzde 73 kâr var TL ama satıp ne alacağım araba olarak.

Yine sıfır araç alayım diyorum üzerine kredi çekerek ama bu seferde ÖTV indirimi gelir boşver diyorum.

Yani anlayacağınız piyasada 3 ay sonrasını tahmin etmek zor.

O yüzden elleşmemek lazım.

Ytd.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4. Birde vatandaşa af olmaz kredilerde en fazla yapılandırma olur. Yıllarca ödersin durursun.

Hangi krediniz şimdiye kadar affedildi?

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5. Ötv indirimi yakın zamanda gelmez çünkü satılamayan stokta biriken bir araba gibi argüman yok.

Ay başı bende aldım. Bu arada memnunsanız ve satıp 2.el almayı düşünüyorsanız hiç satmayın riske değmez 4 5 araç sahibiyle yüzyüze görüştüm , hile hurda dolu piyasa bir o kadar da telefonda konusunca arabadan haberi olmadığı belli çünkü adam 1 ay 2 hafta once almıs satıp başka araba alacak.

Kazasız değişensiz bir arabaya bakıyorum Arabanın tüm camları saint gobain sekurit. Ön cam doraglass marka, bu ne diyorsun bilmem taş gelmiş olabilir onceki sahibindeyken diyebiliyor

0 sa bayilerde kampanyalar vs olabiliyor

Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Tamam da abi bende 4 sene önce sıfır araç aldım. Satsam şimdi net yüzde 73 kâr var TL ama satıp ne alacağım araba olarak.

Yine sıfır araç alayım diyorum üzerine kredi çekerek ama bu seferde ÖTV indirimi gelir boşver diyorum.

Yani anlayacağınız piyasada 3 ay sonrasını tahmin etmek zor.

O yüzden elleşmemek lazım.

Ytd.

Son düzenleme : oguzvortex19; 28-06-2020 saat: 00:21.

6.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    konut fiyatlarında kira çarpanı, çoğu yerde 25-35 yıl arası. Eğer oturmak için bu konut alınmıyorsa, bence 220 aydan sonrası yatırım için mantıklı değil
    bence konutun f/k si ile ilgili gozden kacirilan nokta evin deger artisi. normal sartlar altinda evin deger artisinin enflasyon oraninda olacagini ongoruyorsaniz, ortalama bir evin f/k degeri 7-8e dusmeye basliyor. bunun yaninda evin yipranmasi, bakim masraflari, kiracisiz kalan aylar vs. de kardan dusulmeli.

7. merhabalar

baslikta "tembel portfoyu" tutmus olan var mi hic acaba? bugun biraz amelelik yaptim ve gecmise donuk BIST ve hisse fiyatlariyla oynadim. soyle bir deneme yaptim:

cesitlendirme ve riski dagitma amaciyla portfoyde herhangi bir andaki hisse adedi belli bir adedin altina dusmeyecek sekilde esik($x milyon) belirleyip,

1. piyasa degeri azami $x milyon olan hisselerden olusan, her hisseye ayni paranin dustugu (esit agirlikli) bir portfoy yap

2. 6 ayda bir piyasa degeri $x milyon esigini gecen hisseleri sat, esigin altinda piyasa degerine sahip hisseleri al. portfoydeki parayi tum hisselere esit paylastirarak dengeleme yap ve devam et.

bu portfoyun getirisi BIST100'u genel olarak gecti. $10M ve $50M esik icin cikan sonuclari ($ bazli) paylasiyorum:

$10M esik https://prnt.sc/t7o5d2

$50M esik https://prnt.sc/t7o5j0

sonuclar bana oldukca etkileyici geldi, ne dersiniz?

Not1: BIST100 getirileri endeks getirilerine yillik ortalama 2.5% temettu getirisi eklenmis halidir.
    Not2: BISTteki guncel small cap rallisi nedeniyle yilliklandirilmis ortalama getiri hesaplarinda son bir seneyi dikkate almadim.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Emeklilik icin 5.000 tane Tuprs ve 50.000 tane Eregl oneriyorum..

Ortalik biraz duzelince 75K Tuprs'dan 75K da Eregl'den toplam 150K temettu rahat rahat gelir..

Bu ikisi icin de su sira odenmek zorunda olunan maliyet 900K altinda..

900K yatir 150K al... %16 temettu verimi!!

Hazir uzun vadeli cok dusuk faizli konut kredisi veriyollar, 30 yil kira carpanli bu dandik konutlari almak yerine 6 yil temettu carpanli
    bu guzide sirketlermizi konut kredisi ile almak lazim...

Zaten kisa sure sonra temettuler konut kredisi taksitlerini fazlasi ile odemeye baslarlar...

Buna derenin tasi ile elin kusunu vurmak denir..

Syg,
    Abi yazdıklarını korka korka okudum.
    Okuduktan sonra e o zaman ben 1milyon kredi bulayım, hemen emekli olayım diye düşündüm. Korkum daha da arttı.

Ben tupraş ve eregl için değil ama dünyadaki en büyük şirketlere ortak olarak bunun yapılabilitesini değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

Amazon, Apple, Microsoft, Google bunların hepsine 1milyon yatırım yapsak, 150k yı geçebilir miyiz temettüde?
    Hem eregl hem tupraş %15 temettü vermeyebilir ben korktum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 969/1230 İlkİlk ... 46986991995996796896997097197910191069 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •