Sayfa 972/1974 İlkİlk ... 4728729229629709719729739749821022107214721972 ... SonSon
Arama sonucu : 15791 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Hasretinden Prangalar Eskittim

seni, anlatabilmek seni.

iyi çocuklara, kahramanlara,

seni, anlatabilmek seni,

namussuza, haldan bilmez,

kahpe yalana.

ard-arda kaç zemheri,

kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu.

dışarda gürül-gürül akan bir dünya...

bir ben uyumadım,

kaç leylim bahar,

hasretinden prangalar eskittim.

saçlarına kan gülleri takayım,

bir o yana,

bir bu yana...
    Ahmed Arif genç yaşında aşık olduğu ve bu aşkı kalbinden uzun yıllar taşıdığı ancak dostluktan öte bir karşılık bulamadığı Leyla Erbil'e pek çok şiir yazmıştır ama en meşhuru muhakkak ki budur.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Şiirleri hep erkekler yazmiş. Karşiliksiz aşk da iyiymiş abi...
    Ama bence Einstein'i yüksek bilinc duzeyine cikaran, Maria Mariç'le yaşadigi aşk'ti. Hic okula falan gitmiyorlardi ki, surekli seks yapip, matematik'fizik calisiyorlardi.

Ben gamlı hazan, sense bahar dinle de vaz geç...... i
    unutmuşsun be yaaa... !
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Ben gamlı hazan, sense bahar dinle de vaz geç...... i
    unutmuşsun be yaaa... !

Bunu Muzeyyen Senar da sülüyordu be ya...

Algidaki değişimin kırılma noktası ablaya masada kumpas kurulması, onun zehir zemberek konuşmayla ayrılması, sonraki gün gözüne bisey görünüp geri dönmesi oldu. Sonrakiler ( agiralioglu istifası, incenin roket gibi yukselmesi) hep bunun sonucu oldu. Fahrettine talih kuşu kondu sadece.
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Şuan %49-51 olduğundan eminim. Biri dese ki, %52 Kilicdaroglu, %48 Erdogan hiç itiraz etmem. 1 ay önce ise Erdogan'in secim kazanmasi adeta mumkun degildi. Sayet 1 ay once secim yapilmis ve YSK Erdogan'in secimleri kazandigini aciklasaydi, Turkiye'de cok ciddi protestolar olurdu, olaylarin nereye gidecegi ise hic bilinemezdi.
    Bugun secim olsa ve Erdogan'in kazandigi aciklansa hic protesto olmaz.
    İşte bu algiyi neredeyse 1 ayda degistirdiler.
    Fahrettin şapkadan tavşan çikardi resmen.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir, en doğru karar herkesin kendi şartlarına göre kendi vereceği karardır.

6. Abi hep erkekler yazmis siirleri. Asagidaki sarki, modasi gecmeyen sarkilardan biri. Bu sarkiyi erkek okusa olmaz, b7nu da koyalim ki hanimlara ayip olmasin.

7. Yine kadın sanatcilarin okuyabilecegi bir sarki,

8. Fırat Kürşad Akten.
    HAİN SEYİT RIZA :

Sene 1937, Mustafa Kemal, başbakan Celal Bayar’la birlikte Tunceli’ye gelip, Murat Nehri üzerindeki Singeç Köprüsü’nün açılışını yapacaktı.
    Köprünün ucunda karakol vardı. Basıldı.

33 askerimiz şehit edildi.
    2-Telefon hatları kesildi, Mazgirt Köprüsü havaya uçuruldu, jandarma taburu vuruldu, 56 asker daha şehit oldu.
    Seyit Rıza kuklaydı, Kendisini oynatanların ipleri bıraktığını hissedince, İngiltere Dışişleri Bakanı’na mektup yazdı, Suriye’deki İngiliz Elçiliği’ne gönderdi.
    3-Yalvaran mektubunda, Anadolu için “çorak toprak” derken, “Kürdistan bereketli toprak diyordu…
    “Sayın ekselansları” diye başlıyor, “Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık,
    4-direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başladı” diye vaziyeti anlatıyor, “sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum” Kulunuz Seyid Rıza”
    5-Hal böyleyken… Seyit Rıza’yı “masum” göstermeye çalışan arkadaşlar, böyle bir mektubun asla var olmadığını iddia ediyor. Altında kabak gibi “Seyid Rıza” imzası bulunmasına rağmen, Seyit Rıza yazmadı, Nuri Dersimi yazdı diyorlar.
    6-Üstelik, sanki Fransa babamızın oğluymuş gibi, “o mektup Fransa’ya yazıldı, Fransa Devlet Arşivleri’nden doğrulamak mümkün” diyorlar.
    Gel gör ki…
    Londra’da The National Archives diye bi yer var. İngiltere devlet arşivi…
    7-Kayıt ofisine gidiyorsun, “FO 371/20864/E5529” numaralı belgeyi rica edebilir miyim kardeş diyorsun, hay hay deyip, yukardaki mektubu veriyorlar. 50 pens filan, fotokopisini alabiliyorsun.

TÜRK ASKERLERİNİ ŞEHİT EDEN, İNGİLİZ KÖPEĞİ HAİN SEYİT RIZA'YI LANETLİYORUZ.
    .................................

Sayfa 972/1974 İlkİlk ... 4728729229629709719729739749821022107214721972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •