Sayfa 973/1230 İlkİlk ... 47387392396397197297397497598310231073 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,777 - 7,784 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Mütevazi bir hayat yaşıyorum. Planlarıma göre varlık satışı yapmadan emekli maaşına kadar giderim gözüküyor. En kötü ihtimalle, konut-tarla vs satış yapar, durumu idare ederim. Zaten seneye çocukların biri lise sınavlarına giriyor, onun kolej masrafından kurtuluyorum. İşler kötü giderse, küçüğü de ortaokula devlet okuluna gider yani işlerin iyi ya da kötü gitmesi beni çok etkilemez, benden sonraya kalacak mal miktarını ve onların maddi konforunu etkiler

Not: iki yıl önce 16 yıl vardı, artık 14 yıl kaldı...sayılı yıllar çabuk geçiyor
    Sn. Cauti, hizmet süresini doldurdunuz sanırım, yaş bekliyorsunuz öyle mi? Selamlar..

2.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Sn. Cauti, hizmet süresini doldurdunuz sanırım, yaş bekliyorsunuz öyle mi? Selamlar..
    Evet...Sigorta başlangıcım 98...gün sayım 6000..57 yaşında SGK emekliliğine hak kazanacağım...Sigortam hep tavandan yattığı için emekli maaşım fena olmayacak...çocuklar ve kiranın olmadığı durumda, kari koca rahat rahat geçindirir beni hak edeceğim emekli maaşı. Ben görmezsem emekliliği, eşim de kral gibi yaşar o parayla

Bu arada, emekliliği görememek...ya da görsem bile, yüksek maaşlı emeklilerin sürekli düşük oranlı zam alarak, maaşın alt maaş dilimine yaklaşması da ihtimal dahilinde. Bu nedenle çok da bel bağlamıyorum bu maaşa. Ancak cari şartlarda hak edeceğim maaş oldukça tatminkar gözüküyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Tuttuğun yere göre değişir aldanma bu grafiklere.
    Başından mı ucundan mı sonundan mı tutuyorsun.
    Bence buna bakmalısın.
    Bu grafiğin neresinden tutarsanız tutun endekse göre kardasiniz. Tanıdığım çoğu profesyonel bile piyasayı zamanlamada başarısız oluyorlar ben mi başarılı olacağım ?

Söyle bir beyaz yakalı hayal edelim;

günde 9 saat yoğun çalışıyor, çoğu zaman mesaiye kalıyor, işinde iyi olmak icin de boş zamanlarında kişisel olarak geliştiriyor kendini ya da sosyallesiyor. Bu profilde bi insanın izleyebileceği mantıklı bir yol sundum.

Siz trenddi, zamanlamaydı derseniz bu profil işteki odağını kaybeder ve verimsizlesir.

Siz zamanım var diyorsanız zaten bu yöntemi seçmeyin kendiniz analiz edin, takip edin , piyasayı zamanlamaya calisin daha çok kazanın. Ama ben yoğun çalışan beyaz yakalının bunu yapabileceğini sanmıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    güzel öneri...ama bileşik getiri yanıltmasın. Yıllık ortalamada endeksi %10 bile yenememiş sanırım. Bizim dillendirdiğimiz hedef endeksi %10-20 arası yenmekti. Başarılı olamayan iş yatırımdaki %10 a razı olabilir
    Evet. genelde bu portföylerde yüzde 20-25 bankacılık oluyor o da malum 2016’dan beri yerinde. Onları denklemden çıkarırsak %20’ye yaklaşır.

5. Bende yoğun çalışan bir beyazyakalıyım. Elimde aynı anda fazla hisse olmaz. Maksimum 5 olur. Onunda 3 tanesinde pozisyonum az olur. Ana hisse olarak 2 hisse taşırım. Elimdeki 5 hissenin temelini haber analizini yapayım benim için yeterli,

10-15 hisseyi hakkıyla analiz etmek ve takip etmek için, zamanında görece ona uygun olması lazım.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    %100 katiliyorum. Cok ama cok onemli bir ayrinti
    Ayrica birde sunu eklemek isterim. Profesyonel is hayatini birakmayi dusunen kisilerin mutlaka ozellikle tek basina yapmaktan zevk aldigi hobileri, ugraslari olmali. Hayati okul ve calismakla gecen bizler, bos zamani bulunca daha once dusunmedigimiz bircok zorlukla karsiliyoruz Sadece maddi anlamda degil manevi anlamdada arkadaslara tanidiklara vs guvenip bu yollara cikmayin derim. Bu yola cikanlarin tek guvenecekleri kendileri ve birincil aileleridir. Erken emeklilik kulaga cok hos gelir, ama sosyal tarafinida hazirlikli olmak gerekir.
    Insanlarda bos kalsan hobin yoksa hayat gecmez algisi var.
    Genel olarak x kusaginde boyle bir problem var. Kendimi y kusagi olarak goruyorum. Gozlemlerime gore y ve z kusaginda hobi problemi veya bos zaman gecirme problemi olmuyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Aynı durunmdayız, geçen sene yaz tatilinde bütün bilançoları otomatik okuyan ve kendi sistemime göre değerleyen bir excel tasarladım makrolarla, biraz uğraştırdı ama değdi. Dili visual basic, hakikaten basit bir dil adı gibi ve her çeşit örnek var internette. Teknikte de korona zamanı ideal platformuna geçtim otomatik sorgularımı izleyen stoplarımı tasarladım kodladım. Yetmedi viop tarafında günlük robot yazdım. Şimdi de 5 dakikalık gün içi trade sistemi kurguluyorum. Hedefim borsaya her akşam yarım saat ayırabilmek, öyle uçuk kaçık kar hedeflerim de yok. Gün içi işim gereği zaten neredeyse bakamıyorum ama bu şekilde iş görecek gibi, yazılım olarak mesela c sharp hiç bilmiyordum ( ideal dili ) sıkı çalışma ile işimi görecek kadarını 3 4 ayda söktüm diyebilirim, excel ise her beyaz yakanın ilk yeteneklerinden biridir muhtemelen. Yani otomatize ederek hisse ve enstrüman sayısını artırmak mümkün.
     Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Bende yoğun çalışan bir beyazyakalıyım. Elimde aynı anda fazla hisse olmaz. Maksimum 5 olur. Onunda 3 tanesinde pozisyonum az olur. Ana hisse olarak 2 hisse taşırım. Elimdeki 5 hissenin temelini haber analizini yapayım benim için yeterli,

10-15 hisseyi hakkıyla analiz etmek ve takip etmek için, zamanında görece ona uygun olması lazım.

Batuhan

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aynı durunmdayız, geçen sene yaz tatilinde bütün bilançoları otomatik okuyan ve kendi sistemime göre değerleyen bir excel tasarladım makrolarla, biraz uğraştırdı ama değdi. Dili visual basic, hakikaten basit bir dil adı gibi ve her çeşit örnek var internette. Teknikte de korona zamanı ideal platformuna geçtim otomatik sorgularımı izleyen stoplarımı tasarladım kodladım. Yetmedi viop tarafında günlük robot yazdım. Şimdi de 5 dakikalık gün içi trade sistemi kurguluyorum. Hedefim borsaya her akşam yarım saat ayırabilmek, öyle uçuk kaçık kar hedeflerim de yok. Gün içi işim gereği zaten neredeyse bakamıyorum ama bu şekilde iş görecek gibi, yazılım olarak mesela c sharp hiç bilmiyordum ( ideal dili ) sıkı çalışma ile işimi görecek kadarını 3 4 ayda söktüm diyebilirim, excel ise her beyaz yakanın ilk yeteneklerinden biridir muhtemelen. Yani otomatize ederek hisse ve enstrüman sayısını artırmak mümkün.
    Merhaba sn nosfecagri
    Bilonçoları otomatik excelle hangi siteden çekiyorsunuz ?

Sayfa 973/1230 İlkİlk ... 47387392396397197297397497598310231073 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •