Sayfa 98/166 İlkİlk ... 488896979899100108148 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 777 - 784 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Sayın Kar_Adam,

Hayırlısı olsun. Bazen gürleşen ağaçları budayıp sonrasında suluyorlar daha fazla büyüyebilsin diye.

Dolar/euro paritesi, resesyon beklentileri vs. şirketin beklentilerini mutlaka etkiledi. Bu ortamda şirketin geri alımı sürdürmesi benim açımdan olumlu.

Piyasa karlılığın yada hasılatın azalacağı beklentisini çok hızlı fiyatladı. İleride piyasa canlanma emareleri göründüğünde de hızlı bir şekilde fiyatlayacaktır.

Maliyetim nispeten düşük ve şirketin vizyonuna / temeline inandığım için kendi adıma devam etmekte bir sıkıntı görmüyorum. İlk aldığım zamanlarda zararda beklediğim dönemler oldu, çok sorgulatmıştım şirketi ama sonrasında yolunu buldu.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Sektöre özel satış olsa benzer diğer kağıtlar da çakılırdı, CDS 900 e dayanmış, bu ortamda yabancı fiyat gozetmeksizin son malini da veriyor da veriyor.

2. Yabancılar konusunda diyebilecek çok birşeyim yok. Cds'ler yüksek diye satabilirler, swap kanalları kapalı diye satabilirler, seçimi bahane edebilirler vs. Bunların hepsi mümkün.

Çok karamsar düşününce borsada yatırım yapmak mümkün olmuyor. İnsan illaki olumsuz bir alan buluyor. Vade de önemli tabiki psikolojiyi yönetebilmek için.

Kendi adıma hikaye varsa, beklenti varsa yatırımım devam eder. Arçelik benim açımdan dünya çapındaki nadir Türk firmalarındandır. Gittiğim bir çok ülkede ürünlerini gördüğüm global bir marka. Üstelik iştahlı bir şekilde yatırımlarına ve büyümesine devam ediyor.

Üstüne üstlük bu ortamda devasa bir geri alım bütçesi var, ihtiyaç duyduğunda geri alım yapıyor. Buda yatırımcı açısından bir nevi hedge görevi görüyor.

Bundan 2-3 sene önce de çok kimse beğenmezdi, hantal olduğu söylenirdi. Şimdi de söylenecektir. Arçelik yoluna bir şekilde devam eder.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Sağlam şirket, sağlam hisse diye Arçelik'e koydugum paranın düştüğü hale bak..!!
    Temmuz güneşi vurdukça,Erciyes dağının karı gibi eridi, eriyor..
    Bu gün de 66.tl ye indik..
    Bu gidişle, Arçelik robotunun pervanesi kalacak elimde.

4. arçelik ile sahol en çok zararım olan hisseler şu an portföyde..ikisinde de şirket geri alımları var..bir de olmasa neler olacak düşünemiyorum..
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Sonunda gökyüzündeki tahtından inip aramiza karışmış arcelik yatırımcı ilişkileri. Yalnız önemli olan şu ki zaten spek de bugün bunu deniyor bir önceki programdan kalami mı aliyorlar yoksa yeni sayfa açıldı mı?

İkincisi ise artık buraların altı yok demektir ve arcelikte bize cooookkk ekmek var demektir... hayırlısı diyelim...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

6.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Sonunda gökyüzündeki tahtından inip aramiza karışmış arcelik yatırımcı ilişkileri. Yalnız önemli olan şu ki zaten spek de bugün bunu deniyor bir önceki programdan kalami mı aliyorlar yoksa yeni sayfa açıldı mı?

İkincisi ise artık buraların altı yok demektir ve arcelikte bize cooookkk ekmek var demektir... hayırlısı diyelim...
    Bank of 2 gundur 1.5 milyon lot basti tahtaya agresif almali ki bir ise yarasin kagit boyle olunca surunuyor
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

7. Cari fiyatla 90 milyon mala esit el de kuvvetli ama ucuza kapamak istiyorlar maalesef
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

8. geri alımmış peh tam bir rezilik
    @borsavizyon

Sayfa 98/166 İlkİlk ... 488896979899100108148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •