Sayfa 98/948 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 7579 madde; 777 - 784 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1.  Alıntı Originally Posted by çınar33 Yazıyı Oku
    Dolandırıcılığın alası Avtur tahtasında Özgyo tahtasında oldu Spk nın sesi çıkmadı.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Öyle ne diyelim ki ozbalda hic beklemezdim..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. bu özbal ın doğumu bayağı sancılı olacak herhalde, erken doğum olursa vay spek efendinin haline tahtayı o zaman zor tutar. açığa satış ve kredili alım da olmayınca satış kademeleri bomboş olur herhalde.kimse mal kaptırmak istemez.bütün özbal yatırımcı arkadaşlarımıza bol kazançlı günler.

3. Satışı bilmem de Pazartesi bu tahta artı açarsa o zaman KapaK olur!

4. Esas beklentimiz yerinde duruyor..erciyas olacak,özbal yok artık.belki ptesi salar fakat sonra toparlar.erciyas olunca orta vadeli(5-6 ay) beklenti fiyatım 7-8 tl aralığı..bence hissenin önü açık..sıkıntı yok..ytd.

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by tomarzali Yazıyı Oku
    Satışı bilmem de Pazartesi bu tahta artı açarsa o zaman KapaK olur!
    Bununda bir yolu var olması için, kimse satmaz ise muhtemelen olabilir diyeceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    Yahu ne cayması mübarek ramazan günü alkol mü alıyorsunuz.. Yatırım yaptığınız hisseyi bir inceleyin okuyun.. Gecen hafta son dilekçelerde verildi ozbal ın erciyas boru olarak borsada işlem görmesi için.. Onayın eli kulağında 1-2 haftaya cıkar.. Bu satın alma süreci beredeyse 1 yıl sürdü cagrı vs sürecleri oldu... Özbal artık adı kaldı erciyas gibi düşünün.. Bırsada işlem gören erbos un 3 kat büyüklüğüne sahip Türkiye nin en güçlü firmalarından birir Erciyas açın okuyun öğrenmekten korkmayın
    yaklaşık 10 yıllık ERBOS yatırımcısıyım. Asla ama asla kaybetmedim ERBOS ta. Taa eskiden beri yatırımcılar ERBOSAN boru ile ERCİYAS ı karıştırıyor. Bunlar farklı boru şirketleri ve ERCİYAS boru borsada işlem görmüyor. Şunu söylemek isterim ki çok ekmeğini yediğim ERBOS asla ERCİYAS la kıyaslanamaz. Bir kaç yıl öncesini hatırlıyorum ERBOS sayfasında yatırımcılar şöyle yazardı: ERBOS un nabucco projesi için boru üretecek kapasitesi yok. Türkiyede Nabucco projesi için borusan, erciyas boru vs. şirketlerin isimleri yazılmıştı. Cuma günü Özbalın erciyas gibi bir şirketle olan birleşmesi ve erciyas borunun borsada işlem görecek olması nedeniyle alış yaptım. Sonrasını biliyorsunuz. Hayatımda ilk SPK tarafından böyle bir karar alınan kağıtta yakalandım. Valla kendi adıma şunu diyim: Özbalın durulmasını bekleyecem ve durulduktan sonra hem güvendiğim için hemde ortalama düşürmek için yeni alım yapcam.
    Ama herkes bilsin şunu; ERCİYAS boru ERBOS değil. Bu forumda bile hala ikisinin aynı firma olduğundan bahseden yatırımcılar var. Mynet finans ta var. Biraz dikkat yaw.

7. Anladığım kadarı ile erbosan erciyas boru ile erciyas holdinge ait erciyas boru ayrı şirketler.Ama birleşeceğimiz şirket Tanap projesinde önemli ihaleler almış Türkiyenin en iyi holdingleri arasında yer alıyor.Birleşme sonrası hisse sahipleri de isterse neden bir Erbosan olamasın.

Preo_P2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Erciyas Holding, Özbal Çelik'in yüzde 51'ini alıyor

Çelik boru üretiminin önde gelen isimlerinden Özbal Çelik satılıyor. Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi durumunda Özbal’ın yüzde 51 hissesi Erciyas Holding’e geçecek.

24 Kasım 2015 - 10:23:45Hurriyet.com.tr/EKONOMİ

Özellikle, Nabucco, TANAP gibi dev doğalgaz projelerinde önemli bir rol oynamaları beklenen Türk çelik boru üreticilerinde hareketlilik sürüyor. Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası’nın ikinci en büyük 500 listesine*
    128 milyon liralık cirosu ile 301. sıradan giren Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret Taahhüt A.Ş. ile Erciyas Holding A.Ş. arasında bir süreden beri süren ortaklık görüşmeleri önemli bir aşama kaydetti.

Taraflar büyük ölçüde anlaşmaya varırken, son kararı Rekabet Kurumu verecek. Kurum’un olumlu yönde karar vermesi halinde Özbal Çelik’in yüzde 51 hissesi Erciyas Holding’e geçmiş olacak.

YÜZDE 38'İ HALKA AÇIK
    Hisseleri Borsa’da işlem gören Özbal Çelik’in halka açıklık oranı yüzde 38 seviyesinde. Şirketin diğer hissedarları ise yüzde 25,5 C. Yücehan Öztüre’ye, yüzde 20,2’si Bilgehan Öztüre’ye yüzde 16,06’sı Hasan Tufan Ballı’ya ait.

YILLIK KAPATİSE 150 BİN TON
    Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde üretim tesisleri bulunan Özbal Çelik’in yıllık üretim kapasitesi yıllık 150 bin ton.

Özbal Çelik’in çoğunluk hissesinin sahibi olması beklenen Erciyas Holding’in bağlı şirketi Erciyas Çelik Boru ise, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.YILLIK KAPATİSE 150 BİN TON
    Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde üretim tesisleri bulunan Özbal Çelik’in yıllık üretim kapasitesi yıllık 150 bin ton.

Özbal Çelik’in çoğunluk hissesinin sahibi olması beklenen Erciyas Holding’in bağlı şirketi Erciyas Çelik Boru ise, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.

Erciyas Holding'in patronlarından Ahmet K. Erciyas, aynı zamanda Çelik Boru İmalatçıları Derneği'nin da başkanlığını yapıyor. Erciyas Holding'in temelleri ise 1989'larda atıldı.

(Belki daha önce de bu bilgiler paylaşılmıştır.Tekrar paylaşmak belki yararlı olabilir diye düşündüm.)Saygılar.

Preo_P2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 98/948 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •