Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    İnşallah hocam çok teşekkür ederim

Geçen sene bu zamanlar aslında bu işi çözüyorum. Bir bayanla pazarlığa giriştim. Güzel bir evdi. Bayan 600 dedi ben 550 verdim. Anlaşamadık bende sinir oldum yeni teklif vermedim. 5 ay sonra teklifimi yükseltmek üzere aradım alacaktim istediği fiyata ama bayan o hafta kaparoyu almış 590 a satmış. 1 ay sonra da faiz indirimi ile evler önce 700 sonra 800 oldu. Kısmet birazda artık nasipten öte köy yok.
    Nasipten ziyade beğendiğiniz bir şey için pazarlık yapmak bu işin doğasıdır ama dip fiyat bulmaya çalışmamak da lazım.
    Genelde bu yüzden insanlar alım fırsatını kaçırıyor.
    İnşallah gönlünüze göre bulursunuz. Ama bu sefer biraz daha keyfinizi düşünün.
    Selamlar

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Nasipten ziyade beğendiğiniz bir şey için pazarlık yapmak bu işin doğasıdır ama dip fiyat bulmaya çalışmamak da lazım.
    Genelde bu yüzden insanlar alım fırsatını kaçırıyor.
    İnşallah gönlünüze göre bulursunuz. Ama bu sefer biraz daha keyfinizi düşünün.
    Selamlar

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Haklısınız. orada büyük bir salaklık yaptım maalesef

Çok teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    İnşallah hocam çok teşekkür ederim

Geçen sene bu zamanlar aslında bu işi çözüyorum. Bir bayanla pazarlığa giriştim. Güzel bir evdi. Bayan 600 dedi ben 550 verdim. Anlaşamadık bende sinir oldum yeni teklif vermedim. 5 ay sonra teklifimi yükseltmek üzere aradım alacaktim istediği fiyata ama bayan o hafta kaparoyu almış 590 a satmış. 1 ay sonra da faiz indirimi ile evler önce 700 sonra 800 oldu. Kısmet birazda artık nasipten öte köy yok.
    Siz 2000 tl ye kiraya oturuyırsunuz ve piyasa 3 bin ise ev sahibiyle pazarlığa oturup kira zammını yüksek yapmayı teklif etmişsinizdir diye düşünüyorum. Ev sahibini 2 3 senede normal piyasa şarlatına kiranın geleceğini ikna etmek bana en anlamlı çözüm gibi gibi geliyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Djoz abi sat şu 90 binlik arabayı al bir sıfır araç 180-200 bin bandında.

Biraz sıfır kokusu çek üzerine.

Zaten ev varmış aylık gelirde fena değil.

Ömrü hayatımda sıfır araca binmedim demezsin. Dünyaya 56 kere gelmiyoruz.

29 yaşında ehliyet aldım. 30 yaşında iken Sandero Stepway da olsa gidip o zaman 25900 liraya sıfır araç aldım.
    Onu verdim gittim yine 52 bine sıfır dizel Stepway aldım. Yerden yüksek oldugu için çevre yerlerde çıkmadığimiz dağ bayır kalmadı. Özellikle pandemi döneminde iyi oldu bu özelliği.
    Şimdi onu verip orta paket Fiat egea cros alasım var. Yine sıfır.

Para olsa daha iyisini alırdım. Bütçe ona yetecek gibi yetmezsede almam, zorlamam .

Sağolun, ben o kokuyu 2010 yılında şu anki aracımda yaşadım.
    Sıfır araç güzel de, sokakta oluşan ilk çizikleri, ilk gamzeleri çok can yakıyor.
    Şimdi her tarafı çizik ve gamze doldu, rahatladım.

Bir ara sıfır hyundai tucson alacaktım. Baktım ki hayatımda hiç bir şey değişmeyecek. Vazgeçtim.
    Elektrikli bisiklet aldım, hayatım müthiş değişti.
    Mutluluk, her zaman pahalı seçenekte değilmiş, bunu anladım.

Sözü emlağa bağlayayım.
    Kağıt üzerinde metrekaresi daha büyük ve nitelikleri daha iyi olan evi değil, penceresinden etrafa bakarken size huzur veren evi seçin.
    Varsın bir özelliği eksik olsun.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sağolun, ben o kokuyu 2010 yılında şu anki aracımda yaşadım.
    Sıfır araç güzel de, sokakta oluşan ilk çizikleri, ilk gamzeleri çok can yakıyor.
    Şimdi her tarafı çizik ve gamze doldu, rahatladım.

Bir ara sıfır hyundai tucson alacaktım. Baktım ki hayatımda hiç bir şey değişmeyecek. Vazgeçtim.
    Elektrikli bisiklet aldım, hayatım müthiş değişti.
    Mutluluk, her zaman pahalı seçenekte değilmiş, bunu anladım.

Sözü emlağa bağlayayım.
    Kağıt üzerinde metrekaresi daha büyük ve nitelikleri daha iyi olan evi değil, penceresinden etrafa bakarken size huzur veren evi seçin.
    Varsın bir özelliği eksik olsun.

Sayın djoz , ağzına , yüreğine sağlık ! Bir insan dünya malının hamallığını yapmamalı ! Kira derdin yoksa , lüks olmasına gerek yok motoru sağlam bir araban varsa , 3-5 kuruş da kıyıda köşede birikmişin varsa ne mutlu o insana !...

Rahmetli Sakıp Sabancı' nın çok güzel bir sözü vardır : O da eşşek bu da eşşek biri gonforlu eşşek biri gonforsuz eşşek ...

Motoru sağlam mı ? İstediğim yere götürüyor mu ? Sen ona bak !

2013

https://www.google.com.tr/amp/s/m.sa...an-degilim/amp

Kent Gıda'nın eski sahibi Özcan Tahincioğlu, gayrimenkul sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Ege'de aldığı geniş arazilerde meyve yetiştiren işadamı, "Kent'i sattığıma pişman değilim. Ancak bu iş ilgimi çekiyor. Gıdada ne yapabiliriz diye bakıyoruz" dedi

Bugün
    https://m.patronlardunyasi.com/haber...a-gecti/245399

İstanbul’un Asya yakasında bulunan Palladium AVM, inşaat şirketi Tahincioğlu Holding’in 300 milyon dolarlık borcunun ödenmesinde yaşanan sorunlar nedeniyle Akbank’a geçti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    2013

https://www.google.com.tr/amp/s/m.sa...an-degilim/amp

Kent Gıda'nın eski sahibi Özcan Tahincioğlu, gayrimenkul sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Ege'de aldığı geniş arazilerde meyve yetiştiren işadamı, "Kent'i sattığıma pişman değilim. Ancak bu iş ilgimi çekiyor. Gıdada ne yapabiliriz diye bakıyoruz" dedi

Bugün
    https://m.patronlardunyasi.com/haber...a-gecti/245399

İstanbul’un Asya yakasında bulunan Palladium AVM, inşaat şirketi Tahincioğlu Holding’in 300 milyon dolarlık borcunun ödenmesinde yaşanan sorunlar nedeniyle Akbank’a geçti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Devir teslimler başlamış

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Sitelerdeki yüksek aidatlara dikkat, bir siteden ev almadan önce iyi araştırma yapmak gerekli, bütçenizi aşabilir.

Şikayetvar.com sitesinden vs araştırmakta fayda var,

İstanbul'daki bir şikayetçi şu şekilde özetlemiş: Aidat 440Tl + ortak giderler 338TL + Isınma 538 TL= 1316TL.

Başka bir şikayetçi aynı site için 3+1 daire için ayda 1000TL'ye yakın ödediğini, buna rağmen 1038 TL asansör bakım parası istenildiğinden yakınıyor.

Yani aidat şu deniliyor, iyiymiş diyorsunuz, ama bu paraya ek olarak ortak gider, bakım paraları adı altında ek ödemeler konuluyor, size söylenen bedelin 2 katını ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •