Sayfa 982/1016 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu ara gümüş çok düştü elim alıma gidiyor da kararsızım.Bu konuda bilginiz var mı.

Bence şu anda nakitte beklemek lazım. Amerika iflas ediyor. İflas ederken dolar kıtlığı olup ani likidite krizi oluşabilir. Sonra Altın ve Gümüş bir süre sonra yine çok hızlı toparlayacaktır ve hiç bitmeyen bir ralli yapacaktır. Ama Amerika çökerken yanında bir sürü dev bankayı, sigorta şirketini, bir sürü emeklilik şirketini, bir sürü özel şirketin hatta devletin eurobondlarını bile defaulta sürükleyebilir.

Eğer ani hareketler benim içim önemsiz diyorsanız buralar üretim maliyetinin altında rakamlar. Kaybetmeniz imkansız uzun vadede. Çünkü üreticiler gümüş üretimini azaltmaya ve kar etmeyen madenleri kapatmaya başladılar.

Kısa vadeli Dolar ve TL reposu veya ppf fonu yaparak bekleyip FED kesin faiz indirmeye başladıktan sonra alıma başlamanızı öneririm.

Tefas Gümüş fonlarından DMG ve MJG en iyileri. Ben bazen bunlardan alıyorum. Bunlarda nakit varlıkta olduğu için paranızı şu anda dengeliyorlar.

O zaman altında ve gümüşte bile deflasyon olabilir diye düşünüyorsunuz.22 dolar bana çok cazip geldi ama bilemiyorum cidden.JP morgan ne planlıyor bilmek mümkün değil

Finansal kıyamet enstrumanı dolar olabilir mi.Bundan cidden emin değilim.Aslında dolar amerikanın para birimi değil.Ve azlığı çokluğu tamamen fed e kalmış.Haklı olabilirsiniz (elbet nakitte kalın derken kastınızın dolar olduğunu düşünüyorum )O nedenle eurobond fon ve gümüş arasında kararsız kaldım.Eurobond fon için erken o yöne gidersem dolar alıp beklerim.Altın gümüş yönüne gidersem gümüş alırım gibi,kararsız kaldım .

Gümüş derken gmstr alıyorum ,altın için de gldtr ,ben borsacıyım borsa dışına çıkmam.Altını da gümüşü de borsadan alırım ))))))

Hatta dolarlarımın yüklü kısmı da usdtr de ))))))

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Finansal kıyamet enstrumanı dolar olabilir mi.Bundan cidden emin değilim.Aslında dolar amerikanın para birimi değil.Ve azlığı çokluğu tamamen fed e kalmış.Haklı olabilirsiniz (elbet nakitte kalın derken kastınızın dolar olduğunu düşünüyorum )O nedenle eurobond fon ve gümüş arasında kararsız kaldım.Eurobond fon için erken o yöne gidersem dolar alıp beklerim.Altın gümüş yönüne gidersem gümüş alırım gibi,kararsız kaldım .

Zaten ne olacağını onlar dışında kimse bilmiyor. Doları ve sistemi ve Amerikayı kesin çökertecekler. Ama çökertirken nasıl çökerteceklerini kestiremiyorum.

Eğer Döviz fonu alacaksanız ONS DAS KDL gibi 1 günde bozulan ama getirisi az olan dolar fonları olabilir.

TL için ise bankanızın Para Piyasası fonu ile bekleyebilirsiniz.

DMG ve MJG de iyi bir alternatif gümüş yatırımı için. Nakitte bekleyip ara ara bu fonlardan alım yaparak eklemeler yapabilirsiniz.

Borsada iseniz USDTR de bekleyin, FED faiz indirmeye başlayınca GMSTR ye geçin.

Bu arada Türkiye de olduğumuz için şanslıyız. Devlet enflasyon yapsa bile bankalarımızın hiç bir yapısal sorunu yok. Bİzim sistem şu anda ABD den daha sağlam.

Ben de öyle düşünüyorum.Gmstr ye geçmek için erken mi gümüş onsu 22 dolar altı mümkün mü sizce

8. Credit card debt hits a staggering $1.13 trillion. Here is why so many Americans are under pressure.

https://www.cnbc.com/2024/02/06/cred...d-of-2023.html

Sayfa 982/1016 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •