Sayfa 99/269 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 785 - 792 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Abi eger birlesme kesinse yasadik )) allahim mutluluktan ucuyorum. Spk tamamen yatirimci lehine davranmis. Ayrilma hakkina sahibiz. Hepsini dogru yorumlamisiz )
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Dostum karabaht seni sahaya alalım,şu yeni duyuruyu bir yorumla,yarıya geldim olumlu gibi,

Şimdi bitirdim okumayı valla çok olumlu bence,banamı çok olumlu geldi,şu olumsuz zamanlarda bilemedim,ama ky lehine birçok madde ve uygulama var olumlu şekilde,

25-02-2020 öncesi açıklanlar için 25 i esas alıncak diyor,emsal anelt uygulancak yani,burdan geriye sar aylık ort.yı yada değerlemeyei,hangisi yüksekese odur diyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu teblig daha taslak. Bu sekilde yayimlanirsa ve de sise birlesmesi kesinlesirse su ortamda zararsiz cikiyoruz demektir. Spk belirlenene fiyatlar karsilastirarak en yuksek olan tercih edilir diyor. Uzman kurulus bilanco uzerinden bedel cikaracak. Suan en az 5.11 defter degerimiz var. Yani ayrilma bedeli su anda benim anladigim 5.11 en az. Bir kere okudum heyecandan icim kipir kipir oldu. Her kelimesini analiz edelim )
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Abi eger birlesme kesinse yasadik )) allahim mutluluktan ucuyorum. Spk tamamen yatirimci lehine davranmis. Ayrilma hakkina sahibiz. Hepsini dogru yorumlamisiz )

Teblig tek tek okumaya geciyorum. Dilimin dondugu kadar yorumlarim. Bundan daha guzel bir teblig olamazdi ama bunu bilin.

4.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Teblig tek tek okumaya geciyorum. Dilimin dondugu kadar yorumlarim. Bundan daha guzel bir teblig olamazdi ama bunu bilin.

Tebliğde 6 ay,1 yıl ve 5 yılın ağırlıklı ortalaması yada değerlem şirketinşn değerlemesi sonrası en yüksek hangisi ise ayrılma hakkında o esas olur demiş,burda pd dd sinden bahsetmemiş mesela hiç?

Pwc nin yapıcağı değerleme zaten en az pd dd sinden gelir diyoruz,ciddi inanıyorum buna ben,ama şu orta da it elim ettiler ilerli şartlar falan dediler pd dd sin altı değer geldi,işte burda en az pd ddsimde olucak dermi?

Birde pwc en az pd dd sinde değerlemeli diyorduk hep eğerki en az pd dd sinde gelir hatta yukarısından değerleme gekirsekş ümidim o yönde zaten ağırlıklı krtalamaya gerek kalmaz,

Bşrde bunkar hep ayrılma hakkı içşn olan kısımlar ,spk ayrıca değerlem sonrası değişim kranlarınıda belirleyecek yanlışım yok ise,ayrılma hakkı ile ilgili bu denli güzele yakın tebliğ varken,adil değerleme ve değişim oranlarındads spk ğzerine düşeni yapar umarım

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sn karabht birde şuna kafa yor sana zahmet,ayrılma hakkına sahip payın belirlenmesi diyor,işlemin kamuya açıklamdığı tarih zaten belli 30-01 ,ama sonrasında ek alım yaparsan zaten hakkın yok ama son giren ilk çıkar falan demiş,hem 30-01,öncesi hakkın bar demiş,sonrasında ise genel kurula kadar da son giren ilk çıkar demiş,adam 31-01 de hepsini sattı ya aynı gün yada sonraki gün aldı diyelim,hepsi çıktı hepsi girdi nasıl olucak,

Ayrılma Hakkına Sahip Olan Pay Sahiplerinin ve Pay Tutarlarının Belirlenmesi

SPKn’nda yapılan değişiklikle işlemin kamuya açıklandığı tarihteki pay sahiplerinin anılan tarih itibarıyla sahip olduğu paylar (takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınacaktır) için ayrılma hakkı öngörülmektedir. Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir.

Açıklanmış önemli nitelikteki işlemler
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Kanunun 24 üncü maddesinde değişiklik yapan 20.02.2020
    tarihli ve 7222 sayılı Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair
    Kanunun Resmi Gazetede yayımlandığı 25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan önemli
    nitelikteki işlemlerde, ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ve pay tutarları 25.02.2020 dikkate
    alınarak belirlenir. Bu tarih itibarıyla belirleme yapılırken takasın tamamlanmasına
    bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır.

(2) Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki
    işlemler, birinci fıkra hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yürürlükten kaldırılan II-23.1 sayılı
    Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerine göre
    sonuçlandırılır.

Benim canimi sikan da tebligin bu maddesinin 2. Fikrasi oldu.

Ben ilk giren ilk cikar sanirdim yanlis biliyormusum neyse bunu gectik.

Abi 31 ocak artik unutacaz. 25 subat itibariyle elinde hissesi olanlar ayrilma hakkindan yararlanacak. 25 subattan sonra elindeki tum hisseleri alip satmadiysan sikinti yok. 25 subattan sonra trade yapanlar olduysa yaptigi kisim kadar yararlanamayacaklar.

Tebligin yukarda gonderdigim maddesinin 2. Fikrasi canimi sikti benimde. Eski teblige tabisiniz diyor degerlemede. Oyle olursa sikinti buyuk yine. Eski teblig son 30 gun ile uzman raporunu karsilastir demiyor. Sirkete kaliyor sanirim bu insiyatif. Ama her halukarda 25 subattan onceki 30 gunu dikkate alacaklarindan su anlik fiyatinin bile yuzde 50 fazlasi garanti demek. Daha okudukca netlesir. Dikkatimi ceken maddeler oldu da aklima geldikce deginirim
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Sn karabht birde şuna kafa yor sana zahmet,ayrılma hakkına sahip payın belirlenmesi diyor,işlemin kamuya açıklamdığı tarih zaten belli 30-01 ,ama sonrasında ek alım yaparsan zaten hakkın yok ama son giren ilk çıkar falan demiş,hem 30-01,öncesi hakkın bar demiş,sonrasında ise genel kurula kadar da son giren ilk çıkar demiş,adam 31-01 de hepsini sattı ya aynı gün yada sonraki gün aldı diyelim,hepsi çıktı hepsi girdi nasıl olucak,

Ayrılma Hakkına Sahip Olan Pay Sahiplerinin ve Pay Tutarlarının Belirlenmesi

SPKn’nda yapılan değişiklikle işlemin kamuya açıklandığı tarihteki pay sahiplerinin anılan tarih itibarıyla sahip olduğu paylar (takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınacaktır) için ayrılma hakkı öngörülmektedir. Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir.

vhisak Guest
    Benim anladığım 25.02 öncesi kamuya açıklandığı için eski tebliğ hükümleri geçerli. Bu taslak geçerli değil.

Birleşme kararı kamuya açıklandığı tarihte elinde ne kadar hisse varsa onun üstünden hesaplama yapılır. Ilave alımlar ayrılma hakkından yararlanamaz.

Sayfa 99/269 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •