Sayfa 99/312 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 785 - 792 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1. İlk çeyrekte 2 milyona yakın kar geldi hisse hızla yükseldi. 2. Çeyrekte beklentinin çok altında 400 bin kar geldi hızla düştü. 3. Çeyrek için hissenin gidişatından görünen iyi bir bilanço gelmeyecek. İnşallah süpriz yapar beklenti yokken iyi bilanço hisseyi 8-9 lara taşır diye düşünüyorum. Ciro yükselir diye düşünüyorum ama kurdan dolayı benimde beklentim kar gelmez gibi. 1. Çeyrek 1.06 parite 2 milyona yakın kar 2. Çeyrek 1.16 parite 400 bin kar 3. Çeyrek 1.18 parite bakalım ne olacak. Şirket ile ilgili 3. Çeyrekte sadece pariteden dolayı yorum yapabiliyorum çünkü başka bilgim yok. İnşallah yanılırım kar gelir. Yatırım tavsiyesi değildir sadece düşündüğümü aklımdan geçeni yazıyorum.

2. 2. Çeyrek paritesini yanlış yazmışım 1.14 olacak

3. Ditasin aldigi mallari dolar uzerinden aldigi satarkende euro uzerinden sattigi dogrumu yani ham maddeyi dolarla alip fabrikada isledikten sonra euro uzerinden mi satiyor ???

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Av.Abdullah Yazıyı Oku
    Ditasin aldigi mallari dolar uzerinden aldigi satarkende euro uzerinden sattigi dogrumu yani ham maddeyi dolarla alip fabrikada isledikten sonra euro uzerinden mi satiyor ???

Aynen doğru

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Ilk ceyrek aciklandiginda dolar ile euro arasindaki fark 26-30 kurus gibi biseydi simdi ise 67 kurus fark var arasinda.. Eger gider kalemleri yukselmedigi yeni yatirimlar yapmadigi yani diger etkenler ayni kaldi varsayiminda kari yukselir diyebilirmiz?? Cunku alis satis arasindaki fark olumlu yonde acildi.. Onceden 1 liradan aldigi mali 1.26 liran satiyordu simdi ise 1 liradan aldigi mali 1.67 liradan satiyor gibi...

6.  Alıntı Originally Posted by Av.Abdullah Yazıyı Oku
    Ilk ceyrek aciklandiginda dolar ile euro arasindaki fark 26-30 kurus gibi biseydi simdi ise 67 kurus fark var arasinda.. Eger gider kalemleri yukselmedigi yeni yatirimlar yapmadigi yani diger etkenler ayni kaldi varsayiminda kari yukselir diyebilirmiz?? Cunku alis satis arasindaki fark olumlu yonde acildi.. Onceden 1 liradan aldigi mali 1.26 liran satiyordu simdi ise 1 liradan aldigi mali 1.67 liradan satiyor gibi...

2. Çeyrekte Euro dolar farkı 50 kuruştu kar yaklaşık dörtte bire indi. İlk çeyrek 1.900 gibi kar açıkladı 2. Çeyrek 400 kar açıkladı. İlk çeyrekte kurdan dolayı gelen gelir ile 3. Çeyrekte kurdan dolayı gelen gelirde aşağı yukarı yukarıdaki kar oranında. Bilanço da finansal araçlardan kaynaklanan riskler kısmında yabancı paralar tl karşısında %10 değerlenirse dolarda 600 bin civarı kar yazıyor euro da 1.400 zarar yazıyor gözüküyor.

7. Oncelikle cevaplariniz icin sagolun.. O zmn cok bi beklenti icine girilmez dogrumu anliyorum ?

8. Yani satışlar artacak brüt kar artacak bence ama kar beklentim yok umarım çok çok yanılırım. Çünkü bilgi yok, haber yok. Tek bilgi bilançolar. Çok çok satış yapılmıştır belki süpriz bekliyorum. Umutlar bitmez mutlaka bigün fırlayacak. Tezcan abinin dediği gibi umarım fırladığında içinde oluruz. Beklemeye devam. Yatırım yap yatırım yapma tavsiyesi değil sadece düşünce ve tahmin.

Sayfa 99/312 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •