Onemli Gunler Banner
Sayfa 99/118 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon
Arama sonucu : 938 madde; 785 - 792 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Forumda bir ben kaldım galiba

2. Dün yavan bı gün nötr çok ilginç

3.  Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    Forumda bir ben kaldım galiba
    Yok dostum var,90 beridir taşıyor,bende yok
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Yok dostum var,90 beridir taşıyor,bende yok
    Teşekkürler sayın işçi74 bol kazançlar dilerim

5. Bi tavanla taçlandırır mı bu günü

6. teknik yorumunuz nedir nerde direnç var nereye kadar gider

7.  Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın işçi74 bol kazançlar dilerim
    Bilmukabele
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. Özel Durum Açıklaması (Genel)
    Özet Bilgi
    Cimsa Americas'ın Gri Çimento Öğütme Tesisi Yatırımı
    İlgili Şirketler
    [CIMSA]
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston şehrinde faaliyet gösteren Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corp. (Cimsa Americas) bünyesinde gri çimento öğütme tesisi yatırımı yapılmasına karar verilmiştir. Cimsa Americas, Şirketimizin %60 ve bağlı ortaklığımız Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Çimsa)'nin %40 oranında iştirak ettiği Sabanci Building Solutions BV'nin (eski unvanı Cimsa Sabanci Cement BV) %100 bağlı ortaklığıdır.

Yapılacak yatırıma ilişkin Mühendislik, Tedarik ve İnşaat Sözleşmesi Cimsa Americas tarafından imzalanmış olup, yıllık ortalama 600 bin ton öğütme kapasitesine sahip olacak tesisin yaklaşık 82 milyon USD tutarında bir bütçe ile gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Yatırımın tamamı Sabanci Building Solutions BV'nin kendi kaynakları ile finanse edilecek olup, 2025 yılının son çeyreğinde devreye alınması planlanmaktadır.

Beyaz çimento pazarında olduğu gibi gri çimento pazarında da global bir Çimsa markası yaratılması hedefi doğrultusunda gerçekleştirilecek bu yatırım ile Cimsa Americas, halihazırda ABD pazarındaki yıllık 300 bin ton öğütme kapasiteli beyaz çimento operasyonuna ek olarak, aynı coğrafyada gri çimento pazarında da faaliyet gösterecektir.

Ayrıca Sabanci Building Solutions BV, yürütmekte olduğu yapı malzemelerinin küresel ticareti faaliyetlerinin yanı sıra yapı malzemeleri alanında geleceğin teknolojilerine yatırım yapma ve bu alanda teknoloji üreten şirket olma hedefleri doğrultusunda yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Benim en büyük vasfım Türk oluşumdur".
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 99/118 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •