Onemli Gunler Banner
Sayfa 99/999 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    2001 Krizi dedikleri olayda ;

En düşük Emekli maaşı/ asgari ücret= 1,51

2023 Tam Yetkili Yöneticimizin olduğu yıl da ise ;

En düşük Emekli maaşı/ asgari ücret= 0.69

https://tr.euronews.com/2023/01/05/e...mdi-yuzde-35-e

Hala Emekli bu fakirleşme karşısında sesini çıkarmıyor ; Alternatifleri araştırıp farklı seçeneği işaretlemiyor ise ; Yapılacak en iyi şey "Bana ne abi" modunda yaşamak....
    bakalım 0,69 da parite destek olacak mı?

2.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bu şahıs ne yazıyor hala çözemedim,yani laf olsun torba dolsun diyor galiba,benim çevremin çoğu ABD ve Avrupada,ben onlardan hiç böyle şeyler görmedim,zamanında avrupada bende yaşadım,sadece halkımızın çok cahil olduğunu gördüm,tabiki 80 yıllarında,şimdi çevremden öğreniyorum ne olduğunu,yanlız bizim toplum nerede beleş oraya yerleşi çok sever
    beles diye bir yer kalmadi artik

31 yildir Amerikadayim burada gordugum Turklerin %99.999999 u Turkiyenin ya fakiri yada ortadiregi

Asla egitimli duzgun Turk burada goremezsin hep fakir fukara. Medyada cikan doktor muhendis tayfasinin gecmiside fakirlik eziklikten gelme

Zengin Turkler senin o bagdat caddesinde gordugun iyi okullardan mezun iyi ailelerden gelmis adam gibi giyinmesini bilen oturup kalkmasini bilen kaliteli insanlar asla yurtdisina cikmaz. Zaten cikmasi icin deli olmasi lazim.

Kim Bodrumdaki yazligini lux semtteki evini ve icindeki hizmetciyi yatini katini birakip yurtdisinda rezillik cekmeye gelirki?

Amerikadaki Turkler boyle Kanada dakiler daha beter onlar tam koylu zaten bir coguda amerikaya gelmek icin can atar durur. Iclerinde hayatinda sehir gormemisler var.

Sunu anlamaniz lazim. Bazi meslekler vardir ve bu meslekleri fakirler istigal eder. Mesela zengin cocugu gidip profesor olmaz doktor olmaz. Hayatinin 20 senesini neden okumakla gecirsin?

Amerikadaki sistem zeki beyinleri cekmek uzerine kurulmus kaliteli insanlari degil. Ikisi farkli seyler ikisinin farkini anlamaniz lazim.

Adam hastaneye mudur olmus yada bilmem ne sirketinde bilim adami unvan super maas cok yuksek ama adam Turkiyedeki hademe gibi konusup koylu gibi davraniyor. IQ su belki 150 ama bana ne yarari var? Kaliteli insanlar Amerikaya turist olarak gelenler yasayanlar degil.

Bu arada son 5-6 yildir kanada olsun Amerika olsun Karsli Igdirli dogu ve guneydogu anadoludan yuzbinlerce insan geldi buralara. Bildigin gariban takimi. Hayatinda ilk defa araba aldigi icin hungur hungur aglayan insanlar gordum ben.

Buradaki Turklerin hepsi boyle profesorude muhendiside insaat isciside hepsi fakirlikten gelme. Turkiyedeki kaliteli insanlar cok cok farkli bir hayat yasiyor.

Nerede yasarsan yasa onemli olan yasadigin yerde 1. sinif yasamak. Bununda ilk gostergesi evinde full time hizmetci olmasidir.

Ne kadar yazsam bos burada yasamayan anlamaz

3. Çetin Ünsalan Yazdı: ’45 bin TL’nin altındakiler kesin aç…’

https://www.paraanaliz.com/2024/yaza...in-ac-g-81687/

4. ABD, dunyada Turkleri en iyi karsilayan devlettir.

Burada Prof, Doktora ve yuksek lisans yapan Turklerin sayisi 500.000 in uzerinde.

Bu adamin gordugu cevrelerde tabiki iscilik yapan Turkler de var.

Bu adamin ilginc bir kafa yapisi var, bir seye takar, nerden bildin dersin, herkes oyle diyor der.

Bu adamin bir egitimi yok, belki Lise diplomasi bile yok, o yuzden ikide bir cikar, sadece biz de birseyler biliyoruz anlaminda yazilar koyar.

Karsilikli muhabbet edecegi birini bulmak icin surekli soru sorar, cevaplarsaniz basiniza is alirsiniz.

Hasta bu adam.

Egitim ve kultur dusuklugunu 31 sene ABD de yasadim tavriyla ortmege calisir.

Eger New York'da yasiyorsaniz, Brklyn ya da Qeens'de yasiyorsaniz, yasayamazsiniz.

Manhatten da yasayabilirsiniz.

Ayrica bu adamin hayatinda Kanada'ya adim attigini sanmam, anlattigi seyler tamamen hikaye.

5. Bu adam zencilere, Hispaniclere, hafif koyu tenlilere dahi dusmandir.

Dunya nufusu 8 Milyar'in uzerindedir, ancak bunun sadece 300 Milyonu beyazdir.

Bu bunu bilmez, rastladigi insanin adam gibi adam olabilecegini hesaba almaz, bakar siyahiyse, tamam.

Ben hayatimda bu kadar cirkin biri ile tanismadim.

Keske ABD'den hic donmese.

6. Ahmet Abi gurbette ta amerikada çok çekmiş ne yapsın. Kime memleketim dese hep avam tabakası. Giden bilir şahsen ben gitmedim. Benim yiğen Avustralya ya gitti çok memnun. İnşallah hakkında hayırlısı. Bir yolunu bulup bir kanguru gönderse de tadı na baksak burada.

Turgut abey bizimle eğleniyor, sendeki malla Buckingham sarayını rahat alırsın.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Önde gelen kripto para borsaları arasında yer alan BitMEX’te büyük bir satış emrinin girilmesinin ardından Bitcoin fiyatı 68.400 dolar seviyelerinden %87 düştü ve kısa bir süre 8.900 dolar seviyesine geriledi.

BitMEX’teki Bitcoin çöküşünün grafik ekranlarına da yansıdığı görüldü. Kripto para borsasında gün sonuna doğru 8.900 dolara gerileyen Bitcoin fiyatında bu çöküş öncesinde farklı fiyat hareketleri gözlemlendi. Diğer piyasalarda BTC fiyatı 66.000 dolar seviyelerindeyken BitMEX’te 60.000 doların altına çekildi.

Bir gün BTC 1 dolar derler mi acaba?
    Daha yeni çıktığı zaman deepwep aracılığıylan 0,69 cente almıştım adetini toplamı 99 coin yapıyordu 2010 senesi içinde,zaten adamın biride hamburger siparişi vermişti,şimdiki değeriyle 365 milyon yapıyor

Sayfa 99/999 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •