Sayfa 990/1001 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,913 - 7,920 arası.

Konu: Viop LIV

1. Mustafa bütün konularda daha fazlasının bekliyorum. 12 aylık bilançolar bu kur ve faiz ile hayal kırıklığı oluşturur. Ayrıca ekonomi yönetimi hala sorunu tespit edemedi. Bence tespit etmesi de mümkün değil çünkü kadrolar liyakatsiz inşallah ile dolu. Ayrıca mevcut ekonomik kriz memurların rüşvet almalarına sebep olacak. Şirketler daralma ile yeni risk almak yerine özellikle yabancı para cinsinden borçlarının ödeme yoluna gitmesi ile film kopar. Kısacası maksimum bir sene sonrası yanardağ patlamaları yaşamaya başlarız.

2. Elon Musk

@elonmusk
    ·

Yasadışı göçün durdurulması gerekiyor ama ben yasal göçün büyük ölçüde genişletilmesi ve basitleştirilmesi taraftarıyım. Çalışkan, yetenekli ve dürüst olduğunu kanıtlayan herkesin Amerikalı olmasına izin verilmelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Elon Musk

@elonmusk
    ·

Yasadışı göçün durdurulması gerekiyor ama ben yasal göçün büyük ölçüde genişletilmesi ve basitleştirilmesi taraftarıyım. Çalışkan, yetenekli ve dürüst olduğunu kanıtlayan herkesin Amerikalı olmasına izin verilmelidir.
    Yüz yıllardır köleler ABD ye zorla getiriliyordu,niteliğine bakılmadan, şimdi kendiliğinden geliyorlar.
    Elon haklı,işe yarayanları seçerek alalım diyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Mustafa bütün konularda daha fazlasının bekliyorum. 12 aylık bilançolar bu kur ve faiz ile hayal kırıklığı oluşturur. Ayrıca ekonomi yönetimi hala sorunu tespit edemedi. Bence tespit etmesi de mümkün değil çünkü kadrolar liyakatsiz inşallah ile dolu. Ayrıca mevcut ekonomik kriz memurların rüşvet almalarına sebep olacak. Şirketler daralma ile yeni risk almak yerine özellikle yabancı para cinsinden borçlarının ödeme yoluna gitmesi ile film kopar. Kısacası maksimum bir sene sonrası yanardağ patlamaları yaşamaya başlarız.
    Zorunlu olarak “YALI ÇAPKINI†dizisini izliyorum. Onun için yeni yeni formu okumaya başladım. Düşüncelerimi anlatmak için aklıma başka bir örnek geldi.

Her kelime anlam genişlemesine uğrar. Bu normaldir. Çünkü teknoloji gelişiyor, insanlar değişiyor, hayat değişiyor vb. Ancak, kelimeler anlam daralmasına uğruyorsa, bu kelimeyi çağrıştıran olay veya olguları daha seyrek görüyoruz demektir.

Mesela, bıçak deyince aklımıza kesme eylemi gelir. Fakat 1000 yıldır Anadolu’da bıçak kelimesini sadece kesme eylemi için kullanmıyoruz. Bal bıçağı dediğimiz bir bıçak türü daha var. Balı kesmeden yumuşacık alır. Bal bıçağı balı kesmez.

Şu ana kadar kontrollü borsa ile, hep bal bıçağı gördük. Bundan sonra bıçağın kesme işleminde de kullanıldığını göreceğiz.

5. Normalde işletmelerde maker checker sistemi var, ileride verimlilik için Yapay Zeka onayı gelir. Bir sorun veya usulsüzlük olduğunda sen bunu yapmadan önce Yapay Zeka'ya sordun mu, nerede log'u denir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. HAMSALERLER
    @rawsalerts
    ��#SONDAKİKA : New York City'de Yaygın Sel nedeniyle Yerinde Barınak ile birlikte Acil Durum ilan edildi

��#Manhattan | #Newyork

New York Valisi Kathy Hochul ve Belediye Başkanı Eric Adams, Yerinde Barınak direktifiyle birlikte yaşamı tehdit eden yağış olayı nedeniyle New York City, Long Island ve Hudson Vadisi için olağanüstü hal ilan etti. Milyonlarca New Yorklu, çok sayıda cadde, otoyol, metro ve binanın sular altında kalmasıyla birlikte şiddetli sel felaketiyle karşı karşıya. New York'a gidiş-dönüş tüm trenler ertelendi veya iptal edildi. Belediye yetkilileri, başta bodrumlarda yaşayanlar olmak üzere sakinleri evde kalmaya ve en kötüsüne hazırlanmaya çağırıyor. Şu ana kadar şehrin bazı bölgelerinde 6 inçten fazla yağmur yağdı.

https://twitter.com/rawsalerts/statu...19294686388399

New york'u sel almış,görüntüler şehrin alt yapısının ne kadar yetersiz eskimiş olduğunu gösteriyor.
    New york çökmüş.

https://www.youtube.com/watch?v=le1QF3uoQNg

En düşük ev fiyatı İstanbul 4 milyon TL olmuş.
    Almak istiyorsun,
    1 milyon nakitin var..
    Bankadan da kredi buldun 3 milyon TL..
    15 yıl ödeme, aylık 90.000 tl..
    Kim ödeyebilir??

TR de, 1 milyon üzeri mevduatı olan.
    1 milyon kişi.. Başka banka da hesabı olsun.
    500.000 kişi..

Hepsi bu..
    Parayı kafaya takmayan insan sayısı..

Pahalı restaurantlarda, kafelerde, yabancı araba alım sırası bekleyen..

SM-A336E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 990/1001 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •