Sayfa 990/1312 İlkİlk ... 490890940980988989990991992100010401090 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,913 - 7,920 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Batarya teknolojisi henüz oturmadı. Daha yol var.
    Diğer yandan yabancılarda araba hızla değer kaybeden bir eşya. Bu nedenle batarya değişimine kalacak araç sayısı fazla olmayabilir.
    Dediğiniz durumda yeni batarya ihtiyacı yerine "yeni bataryalı yeni araba" ihtiyacı doğuyor.
    Aynı şey.

2. Selam Arkadaşlar,

şu an kiracı oturan evime kendim geçmek istiyorum, elimi kuvvetlendirmek adına yapabileceğim bir şey var mıdır?

atıyorum noter ihtarnamesi vb..

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Elektrikli araçlara ve pil performansına dair tüm bu negatif tahminler, pil teknolojisinin önümüzdeki yıllarda hiçbir ilerleme kaydetmeyeceği ön kabulune dayanıyor.

Bu yorumlara sadece he dedem he diyor geçiyorum.
    Peki on yıllardır ilerleme kaydedemeyen pil teknolojisinin bundan sonra ilerleme kaydedeceğine niye inanıyoruz?

Ben kendimi bildim bileli Lithium ion ve Lithium Polimer piller piyasada. Bir de Ni-Mh vs var... 20-30 senedir bunların üstüne 1 tuğla koyabildiler mi? Benim umudum yok.

Batı köşeye sıkıştı ama kuyruğu dik tutmaya çalışıyor bana göre. Petrolcüler canlarına okuyacaklar.

ytd

elektrikli araç bataryası bilinçli kullanan biri için yıllık %1 verim kaybı yaratır bataryada. Bilnçli kullanım da bataryaları %10 ve altına düşmeden önce şarj edip maksimum şarjı da %80-90 aralığında yapmak demek. Bunu zaten araçta ayarlayabiliyorsunuz. Ben kendi aracıma %90 şarj limiti koydum. Sadece şehirler arası gideceğim zaman %100 şarj ediyorum.
    çoğu elektrikli araç üreticisi bataryalara minimum 5 yıl garanti verir. Benim aracın bataryaları 8 yıl garantili mesela. 8 yıl sonra %92 lerde olması beklenen değer.
    O nedenle batarya değişimi hemen kısa vadede olacak bir durum değil.
    Şuan üzerinde en çok çalışılan konulardan biri enerji depolamadır. Enerjiyi uzun süreli ve daha yüksek miktarda depolamak temel amaç. Batarya teknolojisinin hızla gelişeceğini düşünüyorum. Birkaç yıl içerisinde 1000 km menzilli elektrikli araç bataryaları olacağını düşünüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Bu arada elektrikli araba teknolojisine karşı çıktığımı anlamayın ben elektrikli araba alıp sürekli masraf çıkartan arabasını tutmaya karşıyım. Misal 3 yıldır elektrikli araba teknolojilerine yatırım yapan yatırım fonlarım var portföyümde. Hissesine ve fonlarına yatırım yaparım ama 10 yıl sonra çöp olma ihtimali çok yüksek olan arabasını alıp tutmam.

Misal 20 yıl önce ipod alan adamın 1 yıl sonra ipod'u çöp oldu ama 20 yıl önce ipod u üreten şirkete yatırım yapıp bekleseydiniz milyoner olabilirdiniz... O misal...

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Selam Arkadaşlar,

şu an kiracı oturan evime kendim geçmek istiyorum, elimi kuvvetlendirmek adına yapabileceğim bir şey var mıdır?

atıyorum noter ihtarnamesi vb..
    Kendiniz oturacaksanız bu "ihtiyaç sebebiyle tahliye"dir.
    İhtiyaç sebebiyle tahliyede ya kontrat bitimine 6 ay kala ihtar çekilir ve kontrat bitince dava açılır, ya da tam kontrat bitiminde ihtar çekilirse 6 ay sonrasında açılır.
    Yani bu tahliye çeşidinde kontrat dönemleri 1 yıllık değil de 6 aylık periyotlar halindeymiş gibi bir uygulama var sanırım.
    Mesela 1 yıl dolarken ihtar, 1.5 yıl dolunca dava.
    Ya da 3.5 yıl dolarken ihtar, 4 yıl dolunca dava, gibi. (Yanlış bilmiyorsam)

Ayrıca o eve ihtiyacınız olduğuna hakimi ikna etmeniz gerek.
    Geçerli bir sebebiniz olmalı. "Ben kiradayım, kendim geçeceğim" ya da "çocuğum orada oturacak" gibi konularda inandırıcı bir tablo çizmelisiniz.
    Son düzenleme : djoz; 05-04-2023 saat: 13:19.

7. İhtiyaç sebebiyle tahliyede neden hakimi ikna etmemiz gerekiyor onu da anlamış değilim.
    Yav zaten bu tahliyeden sonra evi 3 yıl kiraya veremiyoruz.
    Bu zaten ev sahibinin "eve kendi ihtiyaç duyduğunun, yeni kiracı aramadığının" en sağlam göstergesi değil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu arada elektrikli araba teknolojisine karşı çıktığımı anlamayın ben elektrikli araba alıp sürekli masraf çıkartan arabasını tutmaya karşıyım. Misal 3 yıldır elektrikli araba teknolojilerine yatırım yapan yatırım fonlarım var portföyümde. Hissesine ve fonlarına yatırım yaparım ama 10 yıl sonra çöp olma ihtimali çok yüksek olan arabasını alıp tutmam.

Misal 20 yıl önce ipod alan adamın 1 yıl sonra ipod'u çöp oldu ama 20 yıl önce ipod u üreten şirkete yatırım yapıp bekleseydiniz milyoner olabilirdiniz... O misal...

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Teknoloji basit olduğu için sektör çok kalabalık. Bir de çinli kardeşler var ki ? Japonların toyota ile yaptığını yapma niyetinde o yüzden oturması biraz zaman alacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 990/1312 İlkİlk ... 490890940980988989990991992100010401090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •