Sayfa 991/1003 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Belki burası işinize yarar.

ttps://www.memurlar.net/maas

Tabii "Döner sermaye" her yerde farklı.

Devlet bence ortalama memur maaşını 5 asgari ücret yapmak istiyordur ama malesef bu imkanı sağlayacak kadar kamu dışı çalışan yok.
    Numune hastanesinde ki röntgen teknisyeni ile üniversite hastanelerinde ki röntgen teknisyeni arasında dağlar kadar döner sermaye farkı var. Geçen döner dahil maaşını öğrendim inanamadım

2. Cerrahi Dr lara şuan ki maaşın iki üç katı ve döner verilmesi gerekir. Dr ameliyata girdiğinde çocuğun okul taksiti ev kirası arabanin masrafını düşünmemesi gerekir. Dr ameliyat esnasında ki çok uzun süre olan ameliyatlar var düşünceye dalarsa hastanın neresini keser tahmin edemiyorum. Bende çok fazla para alıyor diye kızıyordum. İki sene ameliyata girdim cerrahi aletler hazırlayarak medikal elemanı olarak. Fikrim değişti. Adamlar insan üstü çaba sarf ediyor ne versen az bile.

3. 20 yıldan fazla özel ve üniversite hastanelerinde çalıştım. Çalıştığım dönemde ameliyathane çalışanları hep el üstünde tutulur fazla maaş alır sevilir kollanırdı. İki yıl ameliyathane de çalıştım fikrim değişti. Ameliyathane temizlik personeli bile çok önemli basit ameliyat yüzünden hastane enfeksiyonu kapar kolaylıkla ölürsün. Onlara rotasyon olmamalı yedeği ile birlikte sürekli el üstünde tutulması gerekir. Bugün üniversite hastanesinde hastane enfeksiyonu kapan biri olarak çaresizlik içindeyim bir tane antibiyotik yok kullanabileceğim. Araba tamiri değil bu insanın hayatı söz konusu her şey fazlası ile verilmeli.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bu topikte zaman zaman ciddi, zaman zaman gayrı ciddi, çoğunlukla da günlük jargonla, bol argo dolu bir üslupla çok yazdık çizdik, şu an anlıyorum ki boşa bir uğraşmış.

Bu ülkede kaç milyon kişi asgari ücretle çalışıyor, kaç milyon kişi emekli, kaç milyon kişi işsiz, kaç milyon kişi çiftçi, kaç milyon çocuk var, hepsini uzun uzun yazdık çizdik, topladık çıkardık resmi verilerden. Türkiye'de milyonlarca engelli var misal, 800 bin kişisi ağır engelli, 200 bini görme engelli.

Oran belli, hesap belli.

Kaldı ki, memur ve işçilerin maaşlarına bakıldığında, daha düne kadar 1.2xAsgari Ücret ve altı bandındaydı, son memur zammıyla denklem değişti, verilerine bakmadım kabaca büyük çoğunluk 30.000 altındadır. O da 'seyyanen', özlük hakkına yansıma yok! Verilenin %10 u buhar oldu bile bir ayda.

85 milyonun %10 unun durumu iyi kategorisinde. Bu 8.5 milyon kişi rakamını yatak kapasitesine oranlarsanız ne otele sığar, yıllık sıfır araç satış rakam toplamıyla da mukayese ederseniz ne araba kalır bayilerde, ne de AVM lere sığar bunlar. Kabaca şehrinizin nüfusuna bakın, %10 unu esas alın, AVM leri sayın kapasitelerini tahmin etmeye çalışın, sığmaz, sığamaz. İşte bunların kademeli dönüşümlü tatil yaptıklarını, AVM lere çarşı/caddelere gittiklerini, 3 yılda araba değiştirdiklerini v.s. şeklinde yaklaşımlarla sayıları denk getirmeye çalışın, tablo bu.

8.5 milyonu gözlemleyerek, 76.5 milyonla ilgili yargıya varılamaz, maaşlar belli yaw, sayılar belli, çarşaf çarşaf raporlar var, analizler var. Açlık sınırı belli, yoksulluk belli, kiraların son durumu belli.

Hele ki geçenlerde Bistteki yatırımcı sayısı ve portföy büyüklük dağılımı paylaşıldı, kalkıp da bu veri üzerinden hiç bir yere varamazsınız, 4 milyonun yatırımcının sadece %5 inin portföyü 500 binin üstünde, en son paylaşılanda yanlış hatırlamıyorsam sadece 180 bin kişinin portföyü 1 milyonun üstünde. Daha eski veriye göre borsanın tüm değerinin %87 si sadece 22 bin kişide...

Ne geldiyse başımıza bu bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıktan geldi. O Cumhuriyetin elitist bürokrasi burjuvazisi mücadele etmeyi, kendi hayat konforlarından taviz vermeyi tercih etmediğinden, daha da kötüsü halktan koptuğundan bu günlere geldik, hala aynı şeyi yapmaya devam diyorsunuz. Ehh İran aydınları gibi ülkeyi terk etmek zorunda kalana kadar devam öyleyse, onlar da öyleydi, yaşasın monarşiden kurtuluyoruz Cumhuriyeti kuruyoruz diye mollalarla işbirliği yapmışlardı, sonra mollalar kelle almaya başlayınca yedikleri boku anladılar ya, iş işten geçti...

Yılan yılandır, sırası gelince seni de sokar, tabiatı öyledir çünkü.

20 yıldır olan şey sınıfsal, sınıflar yer değiştiriyor, bir ideoloji demokraside bulduğu boşluklardan ilerleyerek hakim oluyor her şeye, ticarete, bürokrasiye, askeriyeye her şeye nüfuz ediyor, FETÖ ye darbe vuruldu ama diğer paralel teşkilatlanmalar son sürat devam ediyor, günü gelince ideolojisinin gereğini yapacak, sana da bunu dayatacak, saklamıyor ki zaten. Ama yavaş yavaş, dönüştürerek, alıştırarak, sindire sindire ilerliyor, bu tamamen kurulan Cumhuriyet felsefesinin antisi, ta o yıllardan bugünlere miras bir mücadele, yok 1921 meclisi/anayasası mi, 24 meclisi mi tartışmaları.

Adam BOP u dayatıyor, öte yandan Rusya'yı Avrupa'yı daha büyük bir savaşa itiyor, nasıl Montröyü delerim de Karadeniz'e çıkarımın derdinde, seni yemliyor zorluyor, bi ayartırsa Karadeniz karmakarışık, yok boğazlar, yok kıyısı olanlar, yok taraf olanlar, senin de kasa boş, yemişin hepsini, senin kara gücüne hasta adam, bayılıyor senin kara gücüne...

Herşey iki dudak arasında yaw...Fethiye Ukrak ve Rus dolu, kardeş kardeş yaşıyorlar, savaşın bitmesini bekliyorlar, sizce kim savaşıyor cephede, yarın bizi ayartırlarsa kim savaşır sizce, ölür, kahraman olur gavur illerinde...

Seçim öncesi, tam ortadayken durum, bir anda kasa boşaldı, makaslar açıldı, dolar banknot kalmadı ortalıkta, şimdi Haziran Temmuz geri geliyor net hata noksan olarak...sizce bu para kimin/kimlerin...15 milyar dolar yaw...sizce savaş mavaş çıkarsa aynı Ukraklar/Ruslar gibi, savaşı yurt dışından takip edecek milyonlar kim, eş zamanlı şehit gazi beratı alacaklar kahraman ilan edilecekler kim?

Neyse...biz daha kendi aramızda anlaşamıyorsak...bitmişiz doğru. Davası olanın karşısına, bir davayla çıkacaksın, bir davayla herkesi birleştireceksin, nerde görülmüş -5 e, +2 yle karşı konulduğu, her halükarda sonuç eksi bölgesindedir yaw. Bir davan yoksa, adam seni evirip çevirip dövecek, bölüp parçalayıp dövecek. Sorun bir davalarının olmasında, aslında normalde herkesin aynı davada olması ve nasılı konusunda ayrışması gerekiyor, ee adamın davası var, nasılını ne yapacan, nasıl değil ki mesele, mesele davanın kendisi...

İşim var, bir süre yokum...borsaya dikkat edin en geç sonraki haftaya fişini çekerler, kaçenzi..

Bu kadar büyük meseleyi en iyi özetleyen şahsınıza teşekkür ederim.

Sizin bu yazınızı analiz edecek beyin taşımayan bazıları yine kendi akıbeti için diğerlerini harcama derdiyle meşgul.

İnsanlar ; ben neden bu kadar alıyorum da falanca benden çok fazla alıyorun derdinde. Yahu sende 6 yıl lisans + 4 yıl ihtisas okusaydın. Sen 18 yaşında liseyi bitirerek maaş almaya başladığında diğeri üniversitede kıt kanaat okumaya çalışıyordu. Doktor , senden en az 7 yıl sonra maaşa geçiyor. Üstelik senin iş riskinle bir değil.

Yani , ne desek ne anlatsak bu ülke insanına davul sesi gibi geliyor. O nedenle vur tokmağa davulcu diyorum. Nerede tırak orada bırak. Vakit geldiğinde cepheye sürülecek koyunlar düşünsün. Şimdiden ( fetö kumpaslarıyla ) cephede bile birbirine güvenmeyecek bir ordu peşinde koştular. Uzman çavuşlar '' biz neden Astsubayların özlük haklarına sahip değiliz. '' Astsubaylar '' Efendim rütbeler neden kolda, omuzda isteriz. Subaylarla eşit haklar isteriz '' diye televizyonlarda geziyorlardı. 15 Temmuz öncesi bu duruma hiç bir yetkili '' ne oluyor , memur beyanat veremez '' demiyor hatta haklısınız diyordu. Sonra ne odu hep beraber 15 temmuzu yaşadık.

Sağlıkta her gün yaşıyoruz. Parası olan bile özel hastanede öpüldükçe isyan ediyor. Emekli dayılar şükür den - elimiz kırılsaydı- ya dönüyor. Tüm taksi ve dolmuşcular Ak hayranıydı .Şimdi kara kara bağırıyorlar.

Göller kurudu, sıra denizlerde.......Artık memleket meselesi konuşmaya son veriyorum. Günü yaşamaya çalışıyorum.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    20 yıldan fazla özel ve üniversite hastanelerinde çalıştım. Çalıştığım dönemde ameliyathane çalışanları hep el üstünde tutulur fazla maaş alır sevilir kollanırdı. İki yıl ameliyathane de çalıştım fikrim değişti. Ameliyathane temizlik personeli bile çok önemli basit ameliyat yüzünden hastane enfeksiyonu kapar kolaylıkla ölürsün. Onlara rotasyon olmamalı yedeği ile birlikte sürekli el üstünde tutulması gerekir. Bugün üniversite hastanesinde hastane enfeksiyonu kapan biri olarak çaresizlik içindeyim bir tane antibiyotik yok kullanabileceğim. Araba tamiri değil bu insanın hayatı söz konusu her şey fazlası ile verilmeli.
    doktorlara makul maaş geldi de...peki daktorun yanın da çalışan yardımcı memurlar az maaş ile talim ediyorlar....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

6. Bu bakış açısı çoğu meslekler için geçerli.

Örneğin davaları karara bağlayan hakimler için.

Örneğin yüksek katlı bina inşaatında çalışan mühendisler için.

Örneğin sokakta riskli bir suçluya müdahale edecek olan polis için.

Örneğin teröristlerle savaşan askerler için.

Örneğin milletvekili için.

Örneğin kaymakam için.

Örneğin vergi memuru için.

Örnekler çoğaltılabilir.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Cerrahi Dr lara şuan ki maaşın iki üç katı ve döner verilmesi gerekir. Dr ameliyata girdiğinde çocuğun okul taksiti ev kirası arabanin masrafını düşünmemesi gerekir. Dr ameliyat esnasında ki çok uzun süre olan ameliyatlar var düşünceye dalarsa hastanın neresini keser tahmin edemiyorum.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hayatında hisse senedi almamış, 15 yıl boyunca tek bir lot aldıramadığım eşim, yine aynı şekildeki kayınbiraderlerimden etkilenip izdemir halka arzına girdi geçen hafta. Büyük çöküş yaklaşıyor.
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    dün ve bugün dolaştığım müşterilerimde üst üste birşeye denk geldim.

bugün mesela hayatında bilgisayar kullanmamış,google ne desen cevaplayamayacak adamlar borsadan bahsediyordu tabi hiç aralarına girmedim ancak dikkatimi çekti.

sana kaç lot geldi halka arzdan filan diyorlardı.
    Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Parklarda bank sayısı yetmiyor, daha çok bank konsun!

Belediye soğuk su servisi yapsın!

Camiye klima takılsın, halıfleksler yenilensin!

Başka da bi derdimiz yohtur, başka adam mı var yiğenim, de hele kime oy verek!

Geçen yıllarda memleketimizle bağımız kopmasın diye bir TOKİ projesine girmiştim.
    8 blokluk projenin küçük bir camiisi de vardı.

Bu yaşı güruh, milletin ödediği yakıt ile ısıtılan sistemden bir boru çekip camiinin de ısıtılmasını istediler.

Ben, her daireden izin almadan böyle şey yapılmaz, haram olur dediğimde linç ediliyordum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 991/1003 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •