Sayfa 991/1002 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Menderes, Türkiyeyi moratoryuma sürüklemiştir emme bir karşılığı da vardır, örneğin Tunçbilek ve Seyitömer termik santralları, Kütahya azot ve şeker fabrikaları yapılmıştır, binaları da hala çalışır vaziyettedir, bunlar ise 20 yıldır soyuyorlar, karşılığı da yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Trend selam dostum, küresel deflasyon fiyatlaması başlıyor olabilir..

Bu arada profil resmini değiştir abi., 15 yıldır aynı resim 🙂
    👍
    Selamlar effendy kardeşim, umarım son zamanlarda roketlemiş olan volatiliteyi finansal avantaja çevirmeyi başarmışsındır. Sevgiler.. TH
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Ben yeni bir söyle foruma bakmaya başladım yıllar sonra. Açıkça tanıttığınız için teşekkürler. Gümüş için ne düşünürsünüz?
    Şahsi görüşüm hem altının hem de gümüşün ileride düşük performans göstereceği yönündedir. Gümüş 2011 de 50 dolar/ons'a kadar çıkmıştı, sonra 13 dolara kadar indi yani %75 gibi düştü, akabinde de bu dipten %130 topuklayarak crowd trading eşliğinde 30 dolara çıktı yakın geçmişte, şu anda da 23 dolarda. Eğer piyasanın beklentisi kapsamında bir küresel resesyon gerçek olursa enflasyonda görülen son artışlar geçici olur, hatta deflasyona bile evrilebilir, sonra tekrar düşük faiz ortamına gireriz, bu durum da altın ve gümüş için olumsuzdur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    👍
    Selamlar effendy kardeşim, umarım son zamanlarda roketlemiş olan volatiliteyi finansal avantaja çevirmeyi başarmışsındır. Sevgiler.. TH
    Usd underweight isabetli olmuş. Tahvilde kısa vadeli fırsatları da es geçmemek lazım.

Bol kazançlar, selamlar..🙂

6.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    beton 220/415
    demir 4950/1100
    Güneysu Başkanım, kaba artı ince ortalama inşaat maliyetinin (arsa hariç, brüt m2 bazında) şu anda 5000 TL/m2 rakamına çıkmış olduğu söylendi bana müteahhit arkadaşım tarafından. Ben bu rakamın doğru olduğuna inanıyorum. 160 m2 brüt alanlı bir 3+1 in sadece kaba artı ince inşaat maliyeti 800,000 TL demektir. Üstüne arsa payı, müteahhit karı da eklenince satış fiyatı 1.5 milyon TL yi belki de aşacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Konut. balonunun patlaması ne demek?
    Konut fiyatlarının düşmesi mi demek?
    Ne zaman ne olursa ülkemizde konut fiyatları düşer?
    Konut fiyatları düşmez, düşme eğilimine girse bile hem ciddi bir düşüş olmaz hem de bu düşüş geçici olur. Lokal vakalar, müteahhitlerden bazılarının iflası pekala söz konusu olabilir ancak bu durum genel piyasayı etkilemez. Yakın geçmişte icradan blok satış vardı, 40 lüks dairenin paket olarak icradan satılması 10 dakikada tamamlandı. Batan müteahhidin yerini yatırımcı aldı.

Her şeyi boşverdim de bugun sabah fırından normal ekmeği 3 tl den aldım.

1 ekmek 3 tl. Yuhhh. Yer Beylikdüzü

Sayfa 991/1002 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •