Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Sayın yuji fontakip sizin site mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,742
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Duruşundan taviz vermeyen, bir adım ilerleme kaydetmeyenlere yobaz diyoruz..sağda, solda her cenahta yobaz var. İslamcı doğru tabir olmaz...ama dinci bir kitle var, bununla ne kastedildiği de belli...yani dini sömüren, din üzerinden para ve duygu sömüren, onun üzerinden maddi-manevi(koltuk, dini üstünlük vs) menfaat elde eden kesim.

Bu tabire göre ülkemizde dinci yok demek, dümdük yobazlıktır bence.
    Dini suistimal eden şahsiyet vardır.

Bu tabir malum kanalların ifadesidir..ve sürekli söyleyerek toplumu da etkilemişler.

BİR ŞAHSIN DİNİ GEREKLİLİKLERİ YERİNE GETİRMESİ hayatın her safhasında varsa-RUTİNİ İSE o başka...Böyle birisi dini bazı özgürlüklerin kamuda olması için çabalaması ve destek istemesi çok doğaldır.Bu zaten dinin bir emridir.

Ama, rutinde dinle(yaşam tarzı ve temel fiilleri işleme) ilgisi olmayan birisinin, seçim öncesi veya menfaat-ikbalden evvel;YASİN okuyorsa,Göstere göstere cumaya gidiyorsa,çarşaflılarla görüntü veriyorsa,dini lugatı kullanıyorsa(bol bol maşallah,inşallah vs..)... İŞTE o dini kullanmaya çalışan zübüktür.

BURADA TEMEL AYIRAÇ:Normal-sivil hayatında bunlar RUTİN Mİ değil mi?
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3. Tkfen müthiş bilanço açıklamış... Son çeyrek 550 m beklenirken 1650 m gelmiş...

Piyasa değerinin 10 da birinden fazlasını 3 ayda kazanmış...

4.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Büyük rezillik ya. Şahenk Holdingi pırıl pırıl yaptı valla. Artık kafasında ne varsa
    Gökhan Uskuay
    @guskuay
    ·
    10s
    DOĞUŞ'un DGGYO'yu #DOAS 'a satma kararı, ana sermayedar değişmeden hokus pokus yoluyla halka açık şirketi borçlandırmaktır. Ortaklığın faaliyete etkisi karı artırmak değil grubu rahatlatmaktır.

Küçük yatırımcı korunması için DOAŞ'a çağrı zorunluluğu getirilmelidir.
    FORMASYON AVCISI -53

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    NNF nin hedef portföy fonu olması, hedef portföyün hedef holding, hedef girişim sermayesi, info yatırım ile organik ilişkileri, başka halka açık firmalar ile hedef girişim vesilesiyle dolaylı ilişkileri vb benim çok hoşuma gitmeyen şeyler. Ama Yaşar ve Yunus hisse seçimi ve uzun vadecilik konusunda örnek alınacak kişiler. Özellikle Yaşar'ın hisse senedi yatırımlarıyla nereden nereye geldiğini biliyorum. İyi yatırımcı olmasa bunu başaramazdı. Tek sıkınıt pyş tarafı, o da ben pimprikli olduğum için öyle geliyor olabilir. Performans olarak başarılılar.
    reklam amacıyla söylemiyorum ama aynı aktif yönetim tarzını devam ettirirlerse Gökhan Uskuay'ın yönettiği hvz fonunun nnf den daha başarılı olacağını düşünüyorum.
    Gökhan Uskuay şu an en başarılı fon yöneticisi bence...ama fon performansında fon büyüklüğü sığ piyasa olduğumuz için en önemli konu..tkf ve mac 1-2 yıl öncesine göre en başarılı fonlardı...ama çok büyüdüler...tkf geçen yıl da kötüydü..mac son 2-3 ay çok geride kaldı..bunlar bence büyüklük kaynaklı sorun yaşıyor.

Gökhan ı yakın tanıyorum, twitter da dm den filan da yazışıyorum zaten...fon yönetim yaklaşımını-tarzını iyi biliyorum...kolay beğenmem, ama o başarılı bence..zaten 6 ay önce kurdu fonu..son 6 ayda hisse yoğun fonlarda bir numara şu an.

bir de hvs var...az risk alıp, uzun vadede tatminkar getiri elde eden başarılı bir fon bence...uzun vadeciler için iyi bir alternatif.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Duruşundan taviz vermeyen, bir adım ilerleme kaydetmeyenlere yobaz diyoruz..sağda, solda her cenahta yobaz var. İslamcı doğru tabir olmaz...ama dinci bir kitle var, bununla ne kastedildiği de belli...yani dini sömüren, din üzerinden para ve duygu sömüren, onun üzerinden maddi-manevi(koltuk, dini üstünlük vs) menfaat elde eden kesim.

Bu tabire göre ülkemizde dinci yok demek, dümdük yobazlıktır bence.
    Dinci diye yeni kavram çıkartmak doğru değil üstelik direkt dini hedef alır şekilde algı oluşturuyor ayrıca bu tipler için dinin içinde zaten kavramlar var fasık zındık münafık vs. Bunları kullanmak gerekir.

En masum olan en çok ezilen oluyor din hem bu içerden gozukupde kendinden olmayanlar hemde bunlara bakıp dışardan olanların zulmüne uğruyor.

7. Dün artı açtık borsayı eksi kapattık, bugün de tam tersi olur mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Dinci diye bir tabir yok.Dini suistimal eden şahsiyet vardır.

Bu tabir malum kanalların ağzıdır.

BİR ŞAHSIN DİNİ GEREKLİLİKLERİ YERİNE GETİRMESİ hayatın her safhasında varsa-RUTİNİ İSE o başka...Böyle birisi dini bazı özgürlüklerin kamuda olması için çabalaması ve destek istemesi çok doğaldır.Bu zaten dinin bir emridir.

Ama, rutinde dinle ilgisi olmayan birisinin, seçim öncesi YASİN okuyorsa,Gösterer göstere cumaya gidiyorsa,çarşaflılarla görüntü veriyorsa... İŞTE o dini kullanmaya çalışan zübüktür.

BURADA TEMEL AYIRAÇ:Normal-sivil hayatında bunlar RUTİN Mİ değil mi?
    Yahu neden anlamak istemiyorsun...sana sorarak mı tabir kullanacağız. Dini suistimal eden, buradan maddi-manevi menfaat temin edene dinci diyoruz işte...sen dini susitimal eden kişi de, ne dersen de, benim ne dediğime de karışma.

Müslümanlar olarak şundan utanç duymalıyız. Bugün cemaat-tarikat yapılanmalarında orta-üst düzey yöneticiler ve liderleri %90 ının bu konumdan menfaat sağlıyor..maddi ya da manevi olarak farketmez...el etek öptüren şeyhler var..bunların hepsi dinci bana göre.

Bu arada, sırf Allah ve Kuran hizmeti için koşturan, benim de bizzat tanıdığım değerli müslümanlar var. Allah onlardan razı olsun..ama sayıları %10 dur ancak. Sırf bu yüzden cemaat-tarikat yapılanmalarında sert tedbirler geitirlmeli. Bu yapılanmaların ticaret ile ilişkileri kesilmeli. Para hareketleri(yardım-bağış vs adı altında) sıkı kontrol altına alınmalı ve vergiye tabi olmalı. Buradaki paranın %3-5 arası diyanete aktarılmalı. Para konuları %100 kayıt altına alınmalı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •