Onemli Gunler Banner
Sayfa 997/1312 İlkİlk ... 497897947987995996997998999100710471097 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Beyler konuyu dagitmayin burasi emlak topigi

E-5 uzerinde yani 50 metre otesinde buyuk bir arazimiz var cok ortakli. Satmak mi yoksa muteahhitemi vermek diye dusunuyoruz. Oylama sonucunda nakit satmaya karar verilecek gibi

Ama ote yandan muteahhite verilse degeri cok cok artar herkes biliyor. Ama bu ortamda ben hicbir insaat sirketine guvenmiyorum sonra depremde var. Alayim nakitimi gideyim diyorum

Degeri cok fazla bir arsa icin nasil bir emlakci ile calismak gerekir? Bilmedigimden soruyorum yani bu tur cok pahali arazilerin emlakcilari falan farkli mi oluyor? Yada hic emlakciyi karistirma git sahibinden e koy mu dersiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bu arada eskiden insanların daha sağlam(sağlıklı) olduğu ve uzun yaşadığı iddiasını duyarız bazen. Aslında bu iddia çok da boş bir iddia değildir. Nedeni ise eskiden hiç aşı olmadan ve ilaç kullanmadan hayatta kalabilen insanlar elbette çok sağlam idiler. Çürükler baştan elendiği için hayatta kalanlar daha sağlıklı olabiliyordu. Bu insanlardan da daha sağlıklı nesiller üreme şansı vardı. Bugün yaşama şansı çok düşük olan bir çocuk bile tıbbın desteği ile yaşamaya devam ediyor.
    eskiden insanlar daha mı saglıklıydı ? insanoglu binlerce yıldır var ..binlerce yılda nüfus 1 miyara ancak gelebilmiş 1800 lü yıllarda 1 milyar olabilmiş..1800 den 1920 li yıllara kadar 120 yılda 2 milyara anca çıkabilmiş ama ondan sonraki 100 yılda 8 milyara çıkmış...binlerce sene nufus planlaması falan bilinmezken 2 milyar nufusa anca çıkabilmeyi savaşlara baglayamazsınız.. dogru düzgün saglık sistemi aşı ve ilaçlar sayesinde insanların ortalama yaşı arttı..ben iki dedemide görmedim.. annemim babası annem 5 yaşındayken babamın babası babam 10 yaşındayken 40 lı 50 li yaşlarında ölmüşler...bir iki tane uzun yaşayan insan vardi diye daha saglıklıydılar denemez... ama annem 91 yaşında halen yaşıyor.. ne kadar saglıklı ? o ayrı bir tartişma ..yaşa baglı demans var ve yatalak...annem kendi annesinden de ananesinden de uzun yaşadı...ha eskiden 90 yaşına kadar yaşayabilen insanlar gerçekten bünyeleri saglam insanlar oldugu için demans veya yatalak olmuyordu ...olan zaten uzun yaşayamıyordu..ama artık insan ömrü uzadı bu net ...bunu saglayanda aşılar ilaçlar ve tıptır..bu da net.. ama dünya bu kadar yaşlıyı taşıyabilirmi ? muamma .sn hkm nin bahsettigi great reset in içinde aşırı bireyselcilikte var. ve o greet resetin içinde oldugumuzu düşünüyorum...5-10 yıl içinde ötenazi yi legalleştiren ülkelerin hızla yayılacagını düşünüyorum...aşırı bireyselci insanların bakacak kimseleri kalmayınca ötenazi haklarını kullanacaklarını düşünüyorum..

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Beyler konuyu dagitmayin burasi emlak topigi

E-5 uzerinde yani 50 metre otesinde buyuk bir arazimiz var cok ortakli. Satmak mi yoksa muteahhitemi vermek diye dusunuyoruz. Oylama sonucunda nakit satmaya karar verilecek gibi

Ama ote yandan muteahhite verilse degeri cok cok artar herkes biliyor. Ama bu ortamda ben hicbir insaat sirketine guvenmiyorum sonra depremde var. Alayim nakitimi gideyim diyorum

Degeri cok fazla bir arsa icin nasil bir emlakci ile calismak gerekir? Bilmedigimden soruyorum yani bu tur cok pahali arazilerin emlakcilari falan farkli mi oluyor? Yada hic emlakciyi karistirma git sahibinden e koy mu dersiniz?
    her zaman iyi emlakçı sizden iyi pazarlar malınızı..iyi emlakçıyı nereden anlarsınız..adamın porföyünden...adamın porföyünün %80 i beylikdüzüneki 2 milyonluk evlerden ibaretse onun müşterisi de 2 milyonluk ev alabilcek insanlardır...ama adamın potföyünde fabirka binası bogazda yalı vs vs ise yani porföyündeki gayrimenkullerin % 80 degerli mülklerse o adamın müşteriside ona göredir..ha arada tek tük onda da vardir 2-3 milyonluk ama çogunluk degerli mülk ise..müşterisi de ona göredir..ama bu demek degildir 20 milyonluk yeri 50 milyona satar ..20 milyonluk yeri 20 milyona satar yine ama ..o adama 20 milyonluk yeri alabilcek insanlar geliyordur ki adam degerlü mülkleri ekliyordur portföyüne...herkes müşterinin talebine göre hareket eder...

4. yine bisikletci bi yerden kopyalamıştır yazıyı boşuna cevap vermeyin.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    tweet
    Medya yine palavra dolu.
    Ev sahibi % 191 zam yapmış olsa kiracı şu an % 25 öder geçer.
    Ev sahiplerine "bakın siz de böyle olusunuz haa ona göre" diyorlar.
    Algı kasmak için götlerini yırtıyorlar.

NTV de başka bir saçma haber yapmış.
    Efendim "fırsatçı" ev sahipleri artık dava açıp, geçmişte tüfeden daha düşük yaptıkları zamları hesaplattırıp, tahsil ediyorlarmış.
    Yahu mahkeme adama o hakkı veriyorsa, NTV'ye giren çıkan ne?
    Ne demek fırsatçı?

Algı kasıyorlar diyorum taa başından beri.
    Halkın beynini yıkamak için kırk takla atıyorlar resmen.
    Bu işin sonu sürpriz bir yere bağlanacak ama durun bakalım.
    "Medyanın palavra yağmuru demek bundan dolayıymış" diyeceğiz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Gerçek hayat o kadar kolay değil.
    Örnek:
    Eve yaptırılan gömme dolaplar , değiştirilen fayanslar vs vs. nasıl halledilecek?

En iyi çözüm anlaşmadır.

9 yıl önce bulunduğum işhanını Lcwaikiki satın aldı.
    Herkese taşınma bedeli ödedi , tereyağından kıl çeker gibi iş çözüldü
    Daha önceki işyerinin binasını YKB aldı. 1 sene bedava oturma hakkı vererek bizi davadan feragat ettirdi.
    Şimdiki işyerim Vakıf Han'da. Kasım 2022 de ihtarname gönderdi, kontratı uzatmıyacaz dedi. Ocak 2023 te2.ci bir ihtarname gönderdi işgalcisiniz dedi.
    Handaki saftirikler çil yavrusu gibi kaçıştı!
    Bakındığım kiracılı kiralık-satılık işyerlerindekiler ''masrafımı öde çıkayım'' diyorlar...
    Nasıl olacak?
    Arkadaşın kirada oturduğu iş merkezini bir iş adamı aldı belediyeden karot aldırdı bina çürük raporu verdi 2-3 ay olmadan tahliye ettirdi tek kuruş ödemedi herkesi belediye ekibiyle çıkarttı .

Şimdi binayı yıkmadan güçlendirme yaptım dedi içini sıfırladı 20-25 katı fiyatla kiralamaya çıkartacak .

8. Yeniden değerleme oranı %122,9 maaşlara %100lere varan zam, kiraya %25 zam verilince ev sahibi-kiracı çatışmaları kaçınılmaz oluyor:

https://twitter.com/aykiricomtr/stat...45832968855560

https://twitter.com/aykiricomtr/stat...41397471703044

Sonuçta kiraya verilmeyen evler, ön yüklemeli kiralar, kira geliri için ev alan kesimin ortadan kalkması ile satılık konuta talep azlığı ve üretimin azalması sebebiyle iyice artacak kiralar...
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 997/1312 İlkİlk ... 497897947987995996997998999100710471097 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •