Onemli Gunler Banner
Sayfa 999/1004 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    şimdi yapacakları piyasaya söylenti salıp ocakta dövizi yükseltecekler milleti yüksekten sokmak için deyip
    ocak ayında da hafif yükseltip milletin döviz bozdurmasını bekleyecekler sonra da hafiften mb döviz toplamaya başlar
    Eger bu planlari tutmazsa Subat ayi'ni zor gecirirler.

2.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ona bir oran vermemiş. Orada muallak var. Niye var oransaldan bahsediyor. Ben oraya takıldım. Direk açılış-kapanış kuru demiyor. Oranlar arasındaki fark diyor. Hangi oran? Nereden çıktı oran? Direk kur deseydin ya. Ben oraya takıldım.
    Hesap acildigi tarih saat 11 de aciklanan kur ile vade bitimi kur arasindaki getiri % olarak hesaplanacak
    Politika faizinden yuksek ise aradaki fark tl olarak odenecek diyor.
    Yani herkesin kur orani kendine ozel olacak

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    en çok şu stokçuların haline özellikle araç ve Selçuk Geçerin haline üzülüyorum
    Neden üzülüyorsun,adam ekonomist verilerlen konuşuyor,senin elinde neyin var ?,hadi yatırımı es geçtik,sıcak paran bile yok,sisteme soktukları 67-71 sistemi,yani çöken bir sistemdi,neden Ecevit başa geldi sanıyorsunuz peşinden ?

4. Şimdi enflasyon çok çok yüksekken ve kur yatay seyrediyorsa neden %14 faize yatırayım? Hadi diyelim kur yükselmeye devam ederse bu Hazine'ye binecek, sonra da bize. Döngüye girmiş oluruz. Bu sistem bana göre kurun düşük olma ihtimaline göre düşünülmüş ya da zaman kazanmak için. Çünkü sürdürebilirliği yok.

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    soru şu, ben elimdeki likit enstrümanı(nakdi) niye devletin istediği vadelerde bankaya yatırayım..?

zaten döviz faizden çok kazandıracak, istediğim zaman kullanabileceğim elimin altındaki enstrümanda kalırım

eğer enflasyon düzgün ölçülseydi veya faiz enflasyona yakın olsaydı kur riskini devlete yıkardım ya da faiz artırma riski olsaydı

lakin dövizin zaten %14'ten fazla kazandıracağı kesinken ben niye elimdeki nakdi veya dövizi devlete vereyim bende kalır ihtiyaç anında vade bozmak zorunda da kalmam..?
    Dolar enflasyon kadar getirir, getirmezse bi sebepten yatay giderse de (2018 sonrasindaki gibi) toplu olarak enflasyon kadar gider, son rokette oldugu gibi, dolara guveniyorum bu sekilde diyen zaten dolarda kalir dolar faizi alir eurobond alir falan filan..
    Dolar yatay gider, baskıların ben enflasyonun altidq olsa tl faizimi alayim diyen de bu ise girer.. dolar artmazsa hem tlci hem dolarci enflqsyon alti kalmış olur, dolar artarsa da hazine tam takir kalır

Arkadaşlar dedik ya bu iş patates.pazartesi 18 kur yuzde 8 kemiksiz eurobond faizini para baglamayan yerli yabancı akıllı para buna razı olup gelir mi

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Eger bu planlari tutmazsa Subat ayi'ni zor gecirirler.
    bu kadar klavye yalamış insan bile buradaki saçmalığa gerekçe bulmaya çalışıyor
    enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir yerde zaten % 14 altı döviz getirisi beklemek saçmalık..

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    dün aynısını ben söyledim
    kur bu seviyelerde iken açılacak hesaplarda faiz farkıda yüksek olacaktır
    ama kur düşerse de faiz kazanacak yani bu şekilde yatırımcının temdit tarihinde ufak tefek doların ucuz olma ihtimali de olabilir ama zararı olmayacak en kötü dolar kazancı olacak

ozaman doları vadeli de tutup %1 alsak reel olmuş olmaz mı? diğeri aynı kafaya gelecekse

Sayfa 999/1004 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •